dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fotografia kolorowa z 1915 roku
 

dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
Dzięki !!!!!!
Doskonałe zdjęcia i bardzo ciekawa technika.
Piękna wyprawa w przeszłość.
link do całej wystawy i biografii autora:
http://sechtl-vosecek.ucw...rsky/sever.html
a dla wzrokowców zachęta wizualna - To zdjęcie powstało w kolorze w 1915!
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Niesamowite zdjęcia, aż mam ochotę wyrzucić w diabły kasetkę, kupić kamerę wielkoformatową i ruszyć w świat ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Niesamowite zdjęcia, aż mam ochotę wyrzucić w diabły kasetkę, kupić kamerę wielkoformatową i ruszyć w świat ;-)


A po co?


U nas też jest pięknie! :-B
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Ijon napisał/a:
mam ochotę wyrzucić w diabły kasetkę, kupić kamerę wielkoformatową

Ale dlaczego ? Co poza ogromnym formatem da Ci taki LF ? Kup porządny statyw (wielki format bez statywu to rzadkość), weź dobre szkło, wężyk, i tak jak przy LF, pomierz co trzeba i zastanów się głęboko przed zrobieniem zdjęcia.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie trzeba kamery wielkoformatowej - wystarczy mieszkowiec 6x9 z wymiennym modułem: matówka albo kaseta z filmem. Na matówce oczywiście _świat_do_góry_nogami_ ! 9 zdjęć można robić cały dzień. Albo i tydzień :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Właśnie załadowałem dzisiaj film do mieszkowca 6x9. Ciekawe ile czasu będzie w środku.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
:shock:
I po jaka cholere cale zagony jenzynierow sie glowia, rozwijaja techniki, opracowuja nowe technologie i inne duperele...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Żeby było wygodniej - a niekoniecznie żeby było technicznie lepiej.
Chciałbyś robić kolorowe zdjęcia robiąc 3 czarnobiałe pod rząd zmieniając filtry na szkiełku ?

Co do inżynierów - to nie ich wina. Oni to tylko wymyślają, bo lubią i mogą. Najgorsza zaraza to marketingowcy, którzy Cię przekonują że Ci to niezbędne :-D
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Litol napisał/a:
I po jaka cholere cale zagony jenzynierow sie glowia, rozwijaja techniki, opracowuja nowe technologie i inne duperele...



Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze....


MiQ27 napisał/a:
Najgorsza zaraza to marketingowcy, którzy Cię przekonują że Ci to niezbędne :-D


No. I trzeba mieć dużo samozaparcia, żeby po codziennych lawinach reklam, niekoniecznie telewizyjnych, umieć myśleć samodzielnie.

Biorę Zenita E i idę na ogródek dokończyć Foto 65, jest ładna pogoda...
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
MiQ27, slusznie prawisz! :-B Ja to wszystko rozumiem. Jestem zwyczajnie pod wielkim wrazeniem tych zdjec. No i Twoja wypowiedz bardzo trafnie uzupelnil fotonyf.
fotonyf, tu zdaje sie urzeduje wiekszosc takich "samozapartych", bo z reklama Pentaxa, to chyba w Polsce trudno sie spotkac :evilsmile:
A co do wykorzystania Foto 65 przez Zenona E., to ten proceder u mnie tez moze wystapic :idea: Wiesz? Znakomity pomysl :!: :-B Obu moge spotkac u siebie w domu, ale nie wiem czy Mr. Foto 65 jeszcze zyje, bo od ok. 10 lat juz lezy i sie nie rusza (podobnie jak Zenon). Nie wiem, co z tego bedzie. Az strach sie bac otwozyc pudelko. Mam nadzieje, ze nie wybuchnie ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Litol napisał/a:
I po jaka cholere cale zagony jenzynierow sie glowia, rozwijaja techniki, opracowuja nowe technologie i inne duperele...
Zeby moc zrobic kolorowe zdjecia ludzi w ruchu ;-) Obejrzyj ta strone i zobacz co sie dzieje z woda i dziecmi - czyli obiektami, ktore nie tak latwo zatrzymac na kilka sekund ;-)

i jeszcze:

Cytat
He also successfully experimented with making color prints of the photographs, but the process was complicated and slow. It was only with the advent of digital image processing that the images could be satisfactorily combined into one


;-)

dz.

[ Dodano: 2007-10-15, 17:34 ]
Ale teraz tak se mysle - filtr czerwony, niebieski i zielony mam, to moze sie pobawie? W PSie se zloze i zobaczymy ;-) Ktos jeszcze probuje?

dz.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ciekawie by wyglądała taka przystawka do tego czarno-białego Kodaka (14n?). Wyobrażam to sobie, jako wbudowane wewnątrz kółko trójkolorowe przed matrycą, które by się obracało dość szybko i pozwalało na wykonanie 3 ekspozycji tego samego kadru przy czasach np. 1/100s dla każdego koloru ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
pawelek-79 napisał/a:
Wyobrażam to sobie, jako wbudowane wewnątrz kółko trójkolorowe przed matrycą, które by się obracało dość szybko i pozwalało na wykonanie 3 ekspozycji tego samego kadru przy czasach np. 1/100s dla każdego koloru
A czy filtr Bayera nie robi w zasadzie tego samego? ;-)

dz.
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
dzerry, ja to wszystko rozumiem. Laikiem ekstremalnym to juz nie jestem. To, co napisalem mialo byz z przekasem. Cosik mi sie widzi, ze nie wyjszlo :-? To chyba przez niski poziom :-B

A co do pomyslu z filterkami, to myslisz, ze sie da? Sam nie sprobuje, bo mam tylko niebieski kompensacyjny :-x Ale niecierpliwie bedze czekal na wyniki Twoich doswiadczen. :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A czy filtr Bayera nie robi w zasadzie tego samego?


Robi, sporo obnizajac rozdzielczosc chromatyczna....
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Litol napisał/a:
Cosik mi sie widzi, ze nie wyjszlo :-? To chyba przez niski poziom :-B
Ej, przeciez dawalem ;-) - to tylko takie lekkie przekomarzanie sie :-P . A :-B by sie przydal, bo juz cos suszy. W moim sklepiku pojawial sie bursztynowy Zlatopramen. Polecam!

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
W moim sklepiku pojawial sie bursztynowy Zlatopramen.

Mniam :-)

A w moim sklepiku pojawilo sie Grudziądzkie Dobre Piwo (niepasteryzowane). Bylem bardzo pozytywnie zaskoczony b. dobrym smakiem i niska cena (2,7zl). Polecam! :-B
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
dzerry napisał/a:
:-B by sie przydal

Oj przydal by sie... Ale do Twojego sklepiku chyba mam ciut daleko. Ale chyba pojde do lodowki po Tyskie, "z Polska"
:-B
A Bayera, to u mnie wystepuje wylacznie Aspiryna

dan, Grudziądzkie Dobre Piwo, powiadasz... Bede musial poszukac...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach