matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Idź na całość?
Tak sobie po sieci grzebiąc to tu, to tam znalazłem oferty na sprzedaż minilabów. I taka głupia idea mnie naszła: drogie nie są, więc może by takiego sobie nabyć "do użytku domowego", postawić w piwnicy i hulaj dusza! :evilsmile:
Tylko czy to w ogóle da radę tak zrobić??? Bo o "labowaniu" pojęcia nie mam :-/
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Matb, z tego co wiem, to posiadanie minilabu na własny użytek to jak kupowanie browaru, żeby od czasu do czasu napić się piwa: trzeba kupować (zapewne drogą) chemię, dbać o jej parametry oraz o to żeby się glony nie panoszyły w trzewiach maszyny.

Pozdrawiam,
Kytutr
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Kytutr, nie chciałbyś mieć browaru tylko dla siebie?:-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jeśli tylko byłbym w stanie produkować weissbier, to czemu nie :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kytutr napisał/a:
Jeśli tylko byłbym w stanie produkować weissbier to czemu nie
Przeciez da sie w domu i nie potrzeba do tego browaru. Moj kumpel ostatnio mnie zapraszal na rozbcie 'belgijskiego' bialego wlasnej produkcji.

dz.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
dzerry napisał/a:

Przeciez da sie w domu i nie potrzeba do tego browaru. Moj kumpel ostatnio mnie zapraszal na rozbcie 'belgijskiego' bialego wlasnej produkcji.

dz.


Prawda, tak samo można wołać przecież samemu filmy, choć nie wiem jak to jest z C-41 w warunkach domowych.

Pozdrawiam,
Kytutr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kytutr napisał/a:
Prawda, tak samo można wołać przecież samemu filmy, choć nie wiem jak to jest z C-41 w warunkach domowych.
Banal - trzeba tylko trzymac temperature. Mozna kupic gotowe zestawy 3-kapielowe. Problem tylko, ze przy malym obrocie wychodzi strasznie drogo i dopoki w moim ulubionym labie pan mi elegnacko wola C41 za 3,50 to nawet nie probuje sie nad tym zastanawiac.

A z piwem to troche inaczej jest, bo jak dojdziesz do wprawy, to wychodzi duzo taniej niz butelkowany weizen ;-)

dz.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
dzerry napisał/a:
dopoki w moim ulubionym labie pan mi elegnacko wola C41 za 3,50 to nawet nie probuje sie nad tym zastanawiac


Jesli mozna wiedziec to jakie jest Twoj ulubiony lab? Ja z C41 chodze do Jantara do Prolabu ale oni wolaja za 7 i cos dasaja o podwyzkach, nie ze narzekam bo wieszakowo wolaja na pelnym wypasie no ale nie zawsze sie ma kase na taka ekstrawagancje w sumie...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
PawelK napisał/a:
Jesli mozna wiedziec to jakie jest Twoj ulubiony lab?
Uprzedzam, ze wolam tam tylko waskie negatywy i nic wiecej. To zwykly lab Fuji na Zaspie, Al. Jana Pawla II, w blokach INPRO. Wlasciciel jak widzi jakies NPSy i inne Reale od razu ozywa i mozna sobie pogadac o dobrych, starych czasach. Jak na razie zero rys, syfow i innego badziewia ;-)

W Jantarze faktycznie bardzo ladnie wolaja. Ale tam zanosze tylko sredni.

dz.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Dzieki dzieki moze i tam zajrze wobec tego, bo np w ankarze jak dawalem negatywy to ryski niestety sie pojawiaja... Tylko Jantar to bez zastrzezen jak dla mnie.

Pozdro
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No to kurde, może sobie kupić minilaba i po sprawie?
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja to mam chyba pecha do superii 800 w kwestii rys - dwie rolki w odstępie prawie roku i obie są zarysowane. nie wiem czy to wina labu, czy mój aparat rysuje kliszę? czyżby osiemsetka była tak miękka? bo na setkach nie widzę żadnych uszkodzeń a na osiemsetkach - 100% trafienia.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A pamiętam, jak na OSW wyrokowałem, że za parę lat, na skutek wyprzedaży będzie można spokojnie kupić sobie minilaba. Wyśmiano mnie wówczas (przez co wpadłem w kompleksy i do teraz moczę się w nocy).
Taki lab to też pewne niebezpieczeństwo: Nie będzie na kogo zwalić winy przy spieprzonych zdjęciach.

 

bosmanzbryzy  Dołączył: 25 Cze 2006
matb, tez ostatnio o tym myslalem, bo mnie trafia - wszystko z labow wyglada jak z 1mpxl cyfrowki, przynajmniej w Slupsku tak mi sie ostatnio przytrafilo kilka razy a jak zwrocilem uwage, ze moze trzeba troche wolniejszy proces w opcjach wybrac to mi Pani powiedziala, ze jakosc jest jaka jest, bo to analog, zalamka
takczysiak matb wchodze w ten interes na spole i moze nawet stac u Ciebie (jesli bedziesz w stanie w ciagu 2 tygodni odbitki odeslac), powiedz ile szelestow przygotowac :-)
a wolac mozemy nadal gdziekolwiek
 

thorgal  Dołączył: 09 Sty 2007
Re: Idź na całość?
matb napisał/a:
Tak sobie po sieci grzebiąc to tu, to tam znalazłem oferty na sprzedaż minilabów. I taka głupia idea mnie naszła: drogie nie są, więc może by takiego sobie nabyć "do użytku domowego", postawić w piwnicy i hulaj dusza! :evilsmile:
Tylko czy to w ogóle da radę tak zrobić??? Bo o "labowaniu" pojęcia nie mam :-/


Ja tez sobie po sieci grzebiac zapragnalem sobie samemu wolac i.... kupilem sobie JOBO ATL 3 (te ATL = AuToLab), co prawda nie jest do produkcji tasmowej jak fotolaby spotykane w zakladach foto, ale mozna nim robic chyba wszystkie procesy i robic probki zdjec do formatu 50 x 60 cm, itp.

Jesli chodzi o chemie do c-41 np. firmy Champion, akurat sprawdzalem ceny hurt pod okolicznosc tego ATL-3, to wyszlo mi max 1.8 zl netto za film. Ale to cena hurt, poza tym conajmnije prad i wode trza doliczyc, no i miejsca troche potrzeba na urzadzenie....
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Chyba będziesz miał klienta....

:-)
 

thorgal  Dołączył: 09 Sty 2007
fotonyf napisał/a:
Chyba będziesz miał klienta....

:-)


Spoko, tylko na razie z racji ze tego ATL3 mam od 2 dni, musze jeszcze zobaczyc czy on sprawny, bo sprzedawca sie zarzekal ze na nim pracowal ostatnio jakies 2 lata temu, takze roznie mzoe byc, ale do tego trza tez podlaczyc sie pod ujecie biezacej wody, jako ze ATL3 ma swoj podgrzewacz i bez wody sprzedawca twierdzil ze moglby sie spalic. Plus zakupu zakladajac ze urzadzenie jest sprawne ze dostalem kilka fajnych (kosztownych) tankow JOBO, np. na probne wywolywanie papierow, mam tanka 10szt x 9x12, oraz kilka tankow na klisze, a i cos na negatywy ciete tez chyba jest.... Ze o darmowym duzym powiekszalniku OMEGA nie wspomne...
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
matb napisał/a:
Tak sobie po sieci grzebiąc to tu, to tam znalazłem oferty na sprzedaż minilabów. I taka głupia idea mnie naszła: drogie nie są, więc może by takiego sobie nabyć "do użytku domowego", postawić w piwnicy i hulaj dusza! :evilsmile:


Zbankrutujesz kupując do niego chemię, która tania nie jest. W wielu zakładach foto stoją nieużywane już, sprawne minilaby analogowe i nie mogą ich sprzedać.
Chemia w procesach wysokotemperaturowych, C-41, RA-4 musi być codziennie regenerowana. Opakowanie koncentratu po otwarciu w ciągu tygodnia jak nie zużyjesz to można wylać.
Mam procesor Jobo w którym przez wiele lat wywoływałem diapozytywy, mam procesor Durst, w którym wywoływałem powiększenia barwne. Wszystko to stoi już od roku nieużywane i nie wiem czy kiedykolwiek je użyję, po prostu przy małych ilościach nie opłaca się.
Na dzisiaj aparat cyfrowy i dobra drukarka musi wystarczyć, takie nastały czasy !!!
 

thorgal  Dołączył: 09 Sty 2007
Jurek napisał/a:
matb napisał/a:
Tak sobie po sieci grzebiąc to tu, to tam znalazłem oferty na sprzedaż minilabów. I taka głupia idea mnie naszła: drogie nie są, więc może by takiego sobie nabyć "do użytku domowego", postawić w piwnicy i hulaj dusza! :evilsmile:


Zbankrutujesz kupując do niego chemię, która tania nie jest. W wielu zakładach foto stoją nieużywane już, sprawne minilaby analogowe i nie mogą ich sprzedać.
Chemia w procesach wysokotemperaturowych, C-41, RA-4 musi być codziennie regenerowana. Opakowanie koncentratu po otwarciu w ciągu tygodnia jak nie zużyjesz to można wylać.
Mam procesor Jobo w którym przez wiele lat wywoływałem diapozytywy, mam procesor Durst, w którym wywoływałem powiększenia barwne. Wszystko to stoi już od roku nieużywane i nie wiem czy kiedykolwiek je użyję, po prostu przy małych ilościach nie opłaca się.
Na dzisiaj aparat cyfrowy i dobra drukarka musi wystarczyć, takie nastały czasy !!!


Jurek a mozesz napisac co masz konkretnie nieuzywanego, moze bym sobie jeszcze cos dokupil do zestawu JOBO ?
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Ale ja nic z tego nie chcę sprzedawać !
Akcesoria można teraz tanio kupić na różnych ebayach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach