-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Tok'Ra napisał/a:
sciagnie z kosci oprogramowanie, dokona jego analizy i wypusci nowa wersje firmware z nowym menu. Czego sobie i Wam zycze ;-) BTW, zainwestowanie w taka zmiane i wynajecie "pana Bogdana z Proabitu", by udoskonalil menu aparatu zgodnie z zyczeniem uzytkownikow czyniac go bardziej ergonomicznym byloby strzalem w 10-tke - ale komu np w Samsungu by się chcialo z tym walczyc - skoro nawet nie spolonizowali mojego GX-1S. Tym bardziej ludziom z Pentaxa.


Nic nie trzeba sciągać skoro pentax sam udostepnia firmware dla swoich aparatów.
Wątpie żeby Proabit jako dystrybutor Bella bawił się w rozgryzanie firmware. Bez źródeł mało prawdopodobne. Trzeba by mieć przede wszystkim podstawke pod EPROM, która w przypadku uwalenia umożliwi dogranie działającego oprogramowania (mały problem) ale sama analiza to koszmar i nic by nie wniosła. Polegała by ona na zmianie jakichś przypadkowych bajtów i sprawdzanie zachowań aparatu po w graniu. W ten sposób to można zmienić menu ale nie wprowadzić nową funkcjonalność. Bez kradzieży lub udostępnienia przez producenta kodów nici. Chyba że się myle.
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
Cytat

Nic nie trzeba sciągać skoro pentax sam udostepnia firmware dla swoich aparatów.
Wątpie żeby Proabit jako dystrybutor Bella bawił się w rozgryzanie firmware. Bez źródeł mało prawdopodobne. Chyba że się myle.


Analizujac prace nad zmianami oprogramowania w Bellu i podgladajac forum ktore zmiany te testowalo powiem tylko, ze "nasi" potrafili dorzucic wieksza kosc pamieci do playera poprzez przerobke na plycie glownej, a nastepnie calkiem niezle zmodyfikowac oprogramowanie - wlasnie poprzez jego deassemblacje - bowiem producent scalaka od tego DVD - jakis ESSxxxx - wcale nie chcial udostepnic dokumentacji, jak to dziala. Czas, jaki byl wymagany dla zmian swiadczy o komplikacji zadania - ale skoro mozliwe bylo w DVD to pewnie i w aparacie rowniez. Owszem, taki aparat winien byc rozebrany, uklad pamieci firmware w podstawke wrzucony - i po roku pracy i menu byloby po polsku, i przyciski tak jak ergonomia nakazuje... Dziwia mnie niektore poskracane polecenia w menu aparatu - to tak, jakby ktos na ostatnia chwile i na kolanie pisal firmware do niego - potem aparat wprowadzono do sprzedazy i ... zapomniano o nim. Co prawda mam Samsunga GX-1S, ale .... jest to niestety wierna kopia Pentaxa, no poza obiektywem oczywiscie.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
No to jak z tym obiektywem jest?
W wątku http://manufactura.home.p...topic.php?t=808 podali mi że to to samo.
Pozdrawiam
Mirek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach