sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A przy tak dlugich czasach byc moze tak, szczegolnie, ze w G widac cos w tym czasie w wizjerze :-D Ale sa takie wartosci w okolicy 1/15 s, gdzie te wibracje potrafia popsuc ostrosc. Czytale opinie osob uzywajacych MES, ktory ma cichsze lustro od MX i "miekciej" opadajace, ktore wlasnie narzekaly, ze w tych okolicach czasow migawki mieli lekkie drgniecie na zdjeciu. No ale - dla kazdego cos innego, zalezy jak i kto i co fotografuje ;-) W kazdym razie poza specjalnym powietrznym tlumikiem lustra w MXie pozytywnie na wibracje wplywa tez na pewno migawka o pionowym przebiegu - jak w Leicach ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
pewno migawka o pionowym przebiegu - jak w Leicach


Poziomym :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Poziomym :-P

...jak w Zenitach :evilsmile:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
pewno migawka o pionowym przebiegu - jak w Leicach


Poziomym :-P

S...t, tak to jest jak sie na szybko pisze posty z roboty :-P

[ Dodano: 2007-10-24, 16:28 ]
mygosia napisał/a:
...jak w Zenitach :evilsmile:

W tych polskich dlugopisach? :-P Dlugopis z przebiegiem poziomym? Interesujace :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwiusz napisał/a:
W tych polskich dlugopisach?
Polskie dlugopisy to Zenithy ;-) Kompatybilne z Parkerami na takiej samej zasadzie jak Kievy z Contaksami, a Fedy z Lejkami ;-)
dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Trwalosc i jakosc wykonania tych polskich dlugopisow tez sie miala tak do Parkerow jak wymienione przez Ciebie rosyjskie marki do ich wzorow ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aaaa tam! Mi się nigdy żaden Zenith nie rozwalił. Co innego sam wkład...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cos Ci wycieklo z wkladu? ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
w tym roku calkowicie plesnia zarazilem - w duzej mierze "dzieki" rozmowom ze Spinnerem


:evilsmile: Na grzybice najlepsze sa masci... :-P

dzerry napisał/a:
On mnie ostatnio opieprza za zle wybory.


No coz - bladzisz a ja pomagam Ci tylko nie wylamywac otwartych drzwi... :mrgreen:

dzerry napisał/a:
Ale i tak w koncu ulegne


Nie masz wyjscia, lubisz najwyzszej jakosci szkla w malym obrazku, pasuje Ci streetphoto, narzekasz na nietrafione fotki z ostroscia jak sie spieszysz - sprawa jest wiec jasna... :-P Contax G... :evilsmile:

sylwiusz napisał/a:
Wiem jak to bylo w historii ze Spinnerem, czasem on mnie naciagnal na cos, czasem ja jego, ciezko tego uniknac wsrod takich zapalencow jak my Choroba, jakos dziwnie to brzmi, zaraz pojawia sie glupie komentarze


To jest nic, wybrazic sobie trzeba jeszcze miny i komentarze naszych ladniejszych polowek jak o 0:45 czy 1:30 przychodzi seria czterech SMSow z netu z niebywale palacym i niedajacym spac pytaniem, meczacym ktoregos z nas a ktore w skrocie mozna strescic np w ten sposob "Czy uwazasz, ze K28/3,5 jest ostrzejszy otwarty od M28/2?"... :mrgreen: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
To jest nic, wybrazic sobie trzeba jeszcze miny i komentarze naszych ladniejszych polowek jak o 0:45 czy 1:30 przychodzi seria czterech SMSow z netu z niebywale palacym i niedajacym spac pytaniem
Na ktore nigdy nie przychodzi odpowiedz, bo niektorzy organicznie nie znosza pisania esemesow ;-)

dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No my ze Spinnerkiem lubimy, wiec czesto sie wymieniamy esemsami z waznymi, zyciowymi problemami :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dzerry - i zwalaja na badziewny telefon... :evil: :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
w MXie pozytywnie na wibracje wplywa tez na pewno migawka o pionowym przebiegu - jak w Leicach
mygosia napisał/a:
alkos napisał/a:
Poziomym

...jak w Zenitach
I z podobnej szmatki.
A jak wiadomo - szmatki nie stukają tak, jak blachy.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Tylko szemrzą.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Tylko szemrzą.


Aż zemrzą.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No dobra - lepiej K2 czy czarny ME Super? K2 troszkę tańszy, ale i troszkę bardziej porysowany za to ma zatyczkę na komorę lustra, ME Super niby w nieco lepszym stanie, choć miejscami widoczne ubytki "czarnego" no i dekla nie ma.
W zasadzie bym się ukierunkował na kolekcjonowanie aparatów na literkę M, ale jakiś na K też w stopce już figuruje :->
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
K2 mam i podziwiam , na tyle ciężki, że 1/15 z ręki robi się jak ze statywy.
Sam nie wierzę, że udało mi się wyrwać taki eksponat-niemal nówka, Luudzie poezja.
Jeśli mogę poradzić

To taki nikonowski FM.

podro
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
SPrawa na razie raczej nieaktualna. Kupiłem MEFa :-D
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
No i stało się :!: :mrgreen: Pierwszy pleśniak na M42 wylądował dziś za sprawa Poczty Polskiej w moich łapach: Spotmatic F.Teraz kolej na jakies szkło,coby nie świecił gołym lustrem. :-D Chwilowo zatkałem go Heliosem 77M4,ale tak jakos brzydko ten helios wygląda z takim "ciałem".A tak w ogóle to ..nie moge kupic kolejnego aparatu,nie mogę kupic kolejnego...A może zajżę na Alledrogo? :lol:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MarWoj, współczujemy ; :mrgreen:
Ja, żeby się limitować i kompletnie nie odpłynąć (na razie?) postanowiłem ograniczać kolekcjonerskie zapędy do literki M. Ale już czuję, że przyjdzie też kolej na korpusy K :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach