argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
gościągnąć i zainstalować u siebie, czy to on-line robicie
Ściągnąć. Ale on odpala się bez instalki.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ściagam , bo to ma 50 MB, wiec na pewno nie jest on-line....
Chyba ciśnienie spadło.... Druga kawa!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
bo to ma 50 MB
Trochę ma. Ale to taki program do testowania procesorów raczej pod katem grafiki 3D. Tak mi się wydaje.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Oczywiście ale pozwala się też zoorientować jak wyglądała by wydajność w każdym programie do przetwarzania grafiki czy zdjęć gdyby zadania roździelić proporcjonalnie na każdy rdzeń procesora.
U mnie na 2 rdzeniowym, pierwszy rendering wygląda tak że od góry obrazu pojawiają się powoli linie generowanego obrazu.
W drugim teście generowanie lini odbywa się w dwóch miejscach od góry obrazu i od jego połowy i jest to ok. 2 szybsze.
Pewnie na czterordzeniowym obraz jest dzielony na 4 części i każdy rdzeń przetwarza 25 % obrazu co powinno skutkować ok. 4 krotnym wzrostem prędkości.
Stosunkowo prosto da się zooptymalizować kod każdego programu do tworzenia,filtrowania grafiki dzieląc obraz na taką ilość części ile ma procesor rdzeni i zlecając każdemu rdzeniowi przetwarzanie swojej części obrazu.
Niestety nie każdy program obecnie potrafi wykorzystać obecność dodatkowych rdzeni procesora.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Markus - jest tak, jak piszesz. Ilość podzielonych częsci obrazka do zrenderowania odpowiada ilości procesorów w kompie. Przy czym nawet Intelowski 1 procesor z funkcją HyperThreading traktowany jest jak dwa procesory.
Argawen - nie tylko testowania procesorów. Również wydajności kart graficznych w operowaniu trójkątami i tym podobnymi p***** związanymi ściśle z grafiką 3D.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Pewnie na czterordzeniowym obraz jest dzielony na 4 części i każdy rdzeń przetwarza 25 %
Tak właśnie jest:


CINEBENCH R10
****************************************************

Tester : zorzyk

Processor : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU @ 2.40GHz
MHz : 3006
Number of CPUs : 4
Operating System : WINDOWS 32 BIT 5.1.2600

Graphics Card : GeForce 7300 GT/PCI/SSE2
Resolution : 1280*1024
Color Depth : 32 bit

****************************************************

Rendering (Single CPU): 3055 CB-CPU
Rendering (Multiple CPU): 10764 CB-CPU

Multiprocessor Speedup: 3.52

Shading (OpenGL Standard) : 3010 CB-GFX


****************************************************
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Argawen - nie tylko testowania procesorów.


To co wy w koncu testujecie - procesory czy karty graficzne? Bo to chyba nieco zaciemnia wyniki, co?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest testowanie szybkości procesora (w tym wielordzeniowego) podczas renderowania grafiki przez aplikację potrafiacą wykorzystać wiele rdzeni.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
podczas renderowania grafiki


No tak, ale niezaleznie od karty graficznej?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślę, ze Cinebench nie wykorzystuje karty grafiki do tych testów.

[ Dodano: 2007-10-19, 11:41 ]
Do testowania karty grafiki (jak widzę) wykorzystują np. 3D Mark.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Myślę, ze Cinebench nie wykorzystuje karty grafiki do tych testów.


"In the first run, the benchmark only uses one CPU (or CPU core)"

Racja. Zaraz sobie odpale na moim Duo 1,66 w laptoku praktycznie bez karty graf (tzn. wbudowana ma intela, ale to tak jakby nie mial ;-) )

O, juz mam:


****************************************************
Processor : Genuine Intel(R) CPU T2300 @ 1.66GHzMHz :
Number of CPUs : 2
Operating System : WINDOWS 32 BIT 5.1.2600
Graphics Card : Intel 945GM
****************************************************
Rendering (Single CPU): 1457 CB-CPU
Rendering (Multiple CPU): 2847 CB-CPU
Multiprocessor Speedup: 1.95
Shading (OpenGL Standard) : 605 CB-GFX
****************************************************

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cinamebech testuje również karty graficzne. Masz możliwość wyboru testu lub zrobienia wszystkich testów od razu.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Myślę, że od karty zależy głównie ostatni wynik w teście ..:

Shading (OpenGL Standard) : 3373 CB-GFX

Poprzednie głównie od procesora.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
vertiico napisał/a:

smiem watpic czy phenom jest "wykastrowany" :)

Za wyjątkiem wersji FX, zapewne będzie pozbawiony dodatkowych łącz HT.

Cytat
moze dopiero B2 pokaze pazurka ale nie ta wersja opteronka ;)

Tego zdania nie rozumiem.

Cytat
chyba wiesz czego nie ma w barcelonie a co bedzie w kumie ? :mrgreen:

Nie nie wiem, przyznam, że czytanie roadmap przed snem nie jest dla mnie wymarzonym zajęciem, ale też nie do końca łapię tego pytania, bo o ile mi wiadomo, to Kuma będzie miała dwa razy mniej rdzeni od barcelony no i zapewne jak reszta zabawek z tej półki jedno złącze HT.

Cytat
No ale barcelona i agena to produkty skierowane na dwa zupelnie inne rynki.

I tak i nie :) Według mnie jest część wspólna )Agnea i Barcelona), ale Agena FX i Barcelona mimo sporego podobieństwa to faktycznie dwa zupełnie inne rynki, ta pierwsza to dla nakręconych fanatyków, powalonych na punkcie technologii, onanizujących się każdym przeciekiem co wsadzą do kompa za rok lub dwa, nie szczędzących kasy na swoją chorobę (marketing nazywa ich "entuzjastami"), ta druga przeznaczona dla ludzi chłodno kalkulujących czy to co wsadzą do serwera wystarczy by pociągnąć dalej ich biznes i zarobić więcej kasy (tudzież dokonać nowych obliczeń, pomiarów naukowych itp.).

Cytat
a swoja droga, bardziej mnie interesuja procki power6 IBM'a. ,a z prockow amd to Deneb.

Te pierwsze są totalnie poza moim zasięgiem - zbyt niszowe, ten drugi to w sumie tylko ewolucja tego co teraz wchodzi. Swoją drogą mam alergię na nazwy kodowe scalaków :)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
aflinta napisał/a:
8 x SATA w domu to już IMHO przegięcie i to nie lekkie, ale zależy kto do czego kompa potrzebuje

no ba - ale to nie domowe :]
Chodzilo mi raczej o wskazanie waskiego gardla, jakim moze byc system dyskowy i ewentualnie, co zrobic, zeby bylo szybciej.

aflinta napisał/a:
Tyle, że hdparm nie nadaje się do poważnego pomiaru wydajności macierzy, tak naprawdę nic nam nie mówi o tym jak się sprawuje taka macierz w środowisku z wieloma operacjami I/O

ale przeciez my tutaj nie mierzymy wydajnosci tylko rzucamy cyferki, zeby mozna sobie na szybko zobaczyc, ile da sie wycisnac z dysku (dyskow). Taki PS raczej nie zarzyna dysku iloscia operacji :]
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
aflinta napisał/a:
Tego zdania nie rozumiem.

opteron obecny jest w wersji pierwszej, cz jak kto woli "rewzji" ;) nie wiem skad "B" literka, ale tak jakos przyjeli , nastepna odslona to wlasnie B2.

a co do reszty, pomylka zamiast agena napisalem kuma :)
sprzet tez mnie juz nie zabardzo obchodzi, bynajmniej PC'ty to juz starocie sa, czas na powazne zmiany.

A co do roznic miedzy barcelona a phenomem, to HT maja rozne :)
( chyba ze mi sie juz miesza :D )
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
vertiico napisał/a:
opteron obecny jest w wersji pierwszej, cz jak kto woli "rewzji" ;) nie wiem skad "B" literka, ale tak jakos przyjeli , nastepna odslona to wlasnie B2.

Piszesz o steppingu? Jeżeli tak, to różnice pomiędzy nimi wynikają głównie z udoskonalenia technologii, ale nie jest to przełom w rodzaju nowej architektury itp. Dostaję do testów procki o steppingu A0 - gdzie CPU o planowanym TDP 65W wydziela jeszcze 120W, nawet nie ma nazwy zakodowanej i zazwyczaj działa słabo albo wcale (oczywiście płyta musi mieć BIOS, który łyknie takiego procka). Wersje używalne pojawiają się od A2, seria B to zdaje się już stepping produkcyjny.
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
po cichu jeszcze mam nadzieje, ze cos z tego phenoma bedzie.. w koncu bym wymienil na cos mojego wysluzonego semprona ;)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
glowa do gory, "cos" to to na pewno bedzie :mrgreen:
wazniejsze pytanie kiedy ;-)
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Wedle roadmap na początku przyszłego roku :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach