alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jarro napisał/a:
Moim zdaniem E-3 będzie super. Od lat fotografuje E1 i pod wieloma względami jest lepszy od K10D (mam go 10 m-cy)


Mozesz rozwinąć? Pod jakimi?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jarro napisał/a:
Od lat fotografuje E1 i pod wieloma względami jest lepszy od K10D
no pewnie.....

alkos napisał/a:
Mozesz rozwinąć? Pod jakimi?
- daj sobie spokoj... :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
- daj sobie spokoj...


Ale ja się serio pytam. Ciekawy jestem.
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Jest cięższy? ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Fafniak napisał/a:
- daj sobie spokoj...


Ale ja się serio pytam. Ciekawy jestem.


100 % klatki wizjer chociażby. no ale mnie e-1 nie obchodzi :_)


chciałem dodać że E-3 jest genialnym wynalazkiem dla *pii* fotografów ślubnych.. wczoraj byłem na weselu - jakiś lizus mały z canonem jakimś i 17-40 podpiętym 90% zdjęć zrobił podnosząc aparat w rękach do góry i na ślepo.. i potem w ekranik, klik klik. i do tego z odległości porządnej, nie zbliżał się na wszelki wypadek do pary ani do ludzi w ogóle:_))

no więc chłopaki takie będą sobie odginały ekranik i będą widzieć w końcu co fotografują!<jupi>
poziom się podniesie momentalnie (oby)

(a ja moim 18-35 robiłem z odległości miejscami 30 centymetrów.)

postanowilem zostać fotografem ślubnym, nie będe musiał zrywać winogron we francji a i ludzi szczęśliwych więcej będzie :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
100 % klatki wizjer chociażby. no ale mnie e-1 nie obchodzi :_)


sto procent klatki przyciętej o 1/3? :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
100 % klatki wizjer chociażby. no ale mnie e-1 nie obchodzi :_)


sto procent klatki przyciętej o 1/3? :-P


a tak rzuciłem żeby nie było że nie w temacie, na myśli miałem to co niżej napisałem :)))
 
jarro  Dołączył: 10 Maj 2007
 
alkos napisał/a:
jarro napisał/a:
Moim zdaniem E-3 będzie super. Od lat fotografuje E1 i pod wieloma względami jest lepszy od K10D (mam go 10 m-cy)


Mozesz rozwinąć? Pod jakimi?


plusy E1: lepsza ergonamia, brak opóznienia spustu migawki , ciche lustro i migawka, znacznie lepsze obiektywy, zwłaszcza zoomy (K10D używam w tej chwili tylko z 50/1,4, zoomy z którymi miałem do czynienia są daremne, miałem nadzieję że nowe * bedą super, ale sami wiecie....), lepsze kolory i dynamika obrazu, powtarzalne wyniki pracy, wytrzymałość konstrukcji na wstrząsy i tempereratury poniżej -30 st.C (miałem okazje przetestować w Alpach), bardzo dobra wspólpraca z systemami lamp studyjnych

plusy K10: znacznie lepszy wizjer i wyświetlacz, SR, rozddzielczość, wspópraca ze starymi szkłami (do E1 podpinam stare ZUIKA ale praca jest uciążliwa), szybszy AF

Największą wadą systemu Pentaxa jest brak dostępnej optyki (na FA50/1,4 czekałem 8 m-cy), a na jasnego wysokiej klasy zooma straciłem nadzieje (w Tokine nie wierzę)

Pozdrowienia dla wszystkich
jarro ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
jarro napisał/a:
na FA50/1,4 czekałem 8 m-cy
poważnie, ja 36 godzin :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jarro napisał/a:
brak opóznienia spustu migawki


A jakie masz opoznienia w K10D?

jarro napisał/a:
wytrzymałość konstrukcji na wstrząsy i tempereratury poniżej -30 st.C


Polecam przetestować K10D, zanim powiesz, że E1 jest w tym lepszy ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jarro napisał/a:
na FA50/1,4 czekałem 8 m-cy
kiedy to było bo przez ostatnich kilka miesięcy praktycznie bez przerwy ten obiektyw był w sprzedaż albo na forum albo na allegro ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
jarro napisał/a:
lepsze kolory i dynamika obrazu
Ale to sam sprawdziłeś, czy Ci Phil Askey podpowiedział?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jarro napisał/a:
znacznie lepsze obiektywy
taaa nie ma to jak generalizacja. Po co mówić o konkretach lepiej po całości podsumować.
Tak przy okazji dobre obiektywy nie są wystarczające? Koniecznie muszą być lepsze od innych ?
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
takie malutkie uzupełnienie do opisu E3 - ten aparat ma mieć faktycznie najlepszy AF wśród dotychczas produkowanych aparatów ... OLYMPUSA :!: :!:
A że dotychczas w olympusach była montowana atrapa automatycznego układu ustawiania ostrości może tu znajdziemy coś na kształt AF z canona EOS 300 :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Janko Muzykant

ooo, i Ty tutaj :-) No miło ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Janko Muzykant

ooo, i Ty tutaj :-) No miło ;-)


no no jeszcze Jakub Jewuła się pojawi i mamy najpotrzebniejszych ludzi żeby odtworzyć klimat i aurę pl.rec.foto :D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
no no jeszcze Jakub Jewuła się pojawi i mamy najpotrzebniejszych ludzi żeby odtworzyć klimat i aurę pl.rec.foto :D


Oj, jeszcze paru by brakowalo... A.Lawa... i tacy tam... ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
no no jeszcze Jakub Jewuła się pojawi i mamy najpotrzebniejszych ludzi żeby odtworzyć klimat i aurę pl.rec.foto :D


Oj, jeszcze paru by brakowalo... A.Lawa... i tacy tam... ;-)


mi najbardziej brakuje sz.p. Ninika niejakiego, jego analizy są dla mnie .. no, bardzo ważne.
zwłaszcza ostatnia - minus E-3jki - nie ma wyjścia HDTV. nie wspominając o ciągłym braku GPS'a w lustrzankach, co przyprawia mojego ulubieńca o ból głowy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
mi najbardziej brakuje sz.p. Ninika niejakiego, jego analizy są dla mnie ..


Juz z rok nie zagladalem... chyba nie kojarze ;-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Ciekawe że tu janko nie zagląda :lol:
Cieszcie się ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach