sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jarro napisał/a:
plusy E1: lepsza ergonamia,

Kwestia gustu i potrzeb, zmiana ISO w K10D od firmware 1.10 jest bosska, lepiej nie widzialem nigdzie :-D

Cytat
brak opóznienia spustu migawki

Nie krotsze niz w K10D ;-)

Cytat
ciche lustro i migawka,

To fakt.

Cytat
znacznie lepsze obiektywy, zwłaszcza zoomy (K10D używam w tej chwili tylko z 50/1,4, zoomy z którymi miałem do czynienia są daremne, miałem nadzieję że nowe * bedą super, ale sami wiecie....),

Szerokie pole do dyskusji.

Cytat
lepsze kolory i dynamika obrazu

Bull..it, swego czasu porownywalem to ze starym dobrym *is=tD (pierwsza seryjna cyfranka Pentaxa ) i Olek polegl...

Cytat
powtarzalne wyniki pracy,

Bez przesady.

Cytat
wytrzymałość konstrukcji na wstrząsy i tempereratury poniżej -30 st.C (miałem okazje przetestować w Alpach)

Testowalem zarowno *istD jak i KM D7D w podobnych warunkach bez zastrzezen, mysle, ze z K10D bedzie podobnie.

Cytat
bardzo dobra wspólpraca z systemami lamp studyjnych

I brak jakiejkolwiek w trybie bezprzewodowym z lampami firmowymi...
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
E3 współpracuje bezprzewodowo z 3 lampami systemowymi. to tyle odnośnie "bull shit"
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotomic napisał/a:
E3 współpracuje bezprzewodowo z 3 lampami systemowymi. to tyle odnośnie "bull shit"


Rozmawialiśmy o E1, odnośnie bullshit.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
alkos napisał/a:
fotomic napisał/a:
E3 współpracuje bezprzewodowo z 3 lampami systemowymi. to tyle odnośnie "bull shit"


Rozmawialiśmy o E1, odnośnie bullshit.
wątek jest o e3, przepraszam nie doczytałem, nie wiedziąłem ze takie ot panuje.

za czasów e1 zadna lampa nie miała sterowania zdalnego i to jest prawda.

EDIT:

tu się zaczynają pojawiać pierwsze w necie rawy:

http://forum.olympusclub....,360.htm#137502
 
witwic  Dołączył: 17 Paź 2007
Panowie . Tutaj nie ma co się denerwować. Prawda jest taka, że każdy chwali to co ma.
Mój kolega posiada E1 i zanim ja kupiłem K10d strasznie mnie namawiał na uzywke.
Nawet jak już używałem k10 to upierał się przy swoim. Po naszym wspólnym wyjezdzie przyznał że k10 jest rewelacyjna. Moim zdaniem jedynie ciszej pracujące lustro jest jedyna przewaga e1. A reszta .... Nie ma o czym dyskutować ze względu na czas wypuszcenia na rynek jest już technologicznym dziadkiem
 

mariusz  Dołączył: 06 Maj 2007
Olympus E-3 - pierwsze zdjęcia z aparatu www.fotopolis.pl
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mariusz napisał/a:
Olympus E-3 - pierwsze zdjęcia z aparatu www.fotopolis.pl

jak na moje amatorskie, nie wprawione w boju oko uzbrojone w stary, ciemny monitor to ... bez fajerwerków, ale w tej chwili ciężko chyba fajerwerki osiągnąć ... wciąż jak dla mnie po prostu widać taki cyfrowy feeling i tego się chyba nie uniknie .. aczkolwiek poziom jak dla mnie ani specjalnie wyższy niż to co widać u konkurencji, a napewno nie niższy - co do tego nie ma wątpliwości, "ziarenko" na 3200 całkowicie zjadliwe, ale chyba jak na poziom profi to zbyt mało "armat" ma ten korpus. Po prostu bardzo dobry korpus, ale zdecydowanie mniej wyróżniający się spośród konkurencji niż niegdyś E1 ... ale to moje bardzo subiektywne, nie poparte niczym wrażenia :roll:
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Witam

ogólnie polecam zajrzeć tutaj co do Rawów(z finalnej wersji)

http://raw.fotosite.pl/in...2-60_f2.8-4.htm

ogólnie polecam zerknać na zbiór fotosite, może sie dorzucicie chłopaki ?

sołtys napisał/a:
ak na moje amatorskie, nie wprawione w boju oko uzbrojone w stary, ciemny monitor to ... bez fajerwerków, ale w tej chwili ciężko chyba fajerwerki osiągnąć ... wciąż jak dla mnie po prostu widać taki cyfrowy feeling i tego się chyba nie uniknie .. aczkolwiek poziom jak dla mnie ani specjalnie wyższy niż to co widać u konkurencji, a napewno nie niższy - co do tego nie ma wątpliwości, "ziarenko" na 3200 całkowicie zjadliwe, ale chyba jak na poziom profi to zbyt mało "armat" ma ten korpus. Po prostu bardzo dobry korpus, ale zdecydowanie mniej wyróżniający się spośród konkurencji niż niegdyś E1 ... ale to moje bardzo subiektywne, nie poparte niczym wrażenia :roll:
mi sie wydaje ze pod względem wyposażenia, przebija reszte. Chociaż może sprecyzujesz słowo "armata"

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotomic napisał/a:
może sie dorzucicie chłopaki ?
Niektórzy się dorzucali. Myslisz, że skąd fotosite ma Rawy z Pentaxa :-P .
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
argawen napisał/a:
fotomic napisał/a:
może sie dorzucicie chłopaki ?
Niektórzy się dorzucali. Myslisz, że skąd fotosite ma Rawy z Pentaxa :-P .
nie no jasne ;) domyślam się, ale system sie rozwija szpeju przybywa, pojawiają sie nowe sample w nowych konfiguracjach. Ot wspomniałem tylko :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotomic napisał/a:
Chociaż może sprecyzujesz słowo "armata"

to co "wypluwa" czyli fotki miałem na myśli
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Fotomic.
Pomijając całą otoczkę związaną z premierą - dodajmy tak oczekiwaną przez Oly - uważam, że E3 to bardzo dobra puszka. Jedyna jej wada, to to, że pokazała się tak późno.
A to, czy lepsza, czy gorsza od innych... Jakie to ma znaczenie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A to, czy lepsza, czy gorsza od innych... Jakie to ma znaczenie?

no jak to?? ... gdyby nie miało znaczenia to jaki byłby sens istnienia forów użyszkodnikowych? ... ;-) 8-)
 
jarro  Dołączył: 10 Maj 2007
"takie malutkie uzupełnienie do opisu E3 - ten aparat ma mieć faktycznie najlepszy AF wśród dotychczas produkowanych aparatów ... OLYMPUSA
A że dotychczas w olympusach była montowana atrapa automatycznego układu ustawiania ostrości może tu znajdziemy coś na kształt AF z canona EOS 300"


Rozmawiałem z osobą< która miała przymnośc testować Nikona D300 i E3... ponoć E3 ma szybszy autofokus ... przy pomiarach o ok 20%, im ciemniej tym bardziej widać róznicę .... prawdopodobnie jest to w tej chwili najlepszy AF po względem szybkości i czułosći.

Kolejnym plusem E3 jest świetna dynamika obrazu (podobno o 1EV lepsza od konkurencji C/N w cieniach)
Bardzo jasny wizjer z niezłym powiekszeniem na poziomie D200/K10D
Świetny jest ponoć stabilizator matrycy .... i tradycyjnie u olka "odkurzacz"

Minus - spore szumy od ISO800
Pozdrawiam
jarro
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jarro napisał/a:
Bardzo jasny wizjer z niezłym powiekszeniem na poziomie D200/K10D


To niemozliwe, chyba ze dali powiekszenie wieksze niz 1x. A to oznacza ciemniejszy wizjer...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dali powiększenie 1,15 bodajże i 100% krycie. Wizjer jest porównywalny wielkościowo, ale ze względu na inne proporcje trudno jednoznacznie stwierdzić, który jest większy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Dali powiększenie 1,15 bodajże i 100% krycie


Oooo. To nieźle :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kolejny fajny aparat w niefajnej cenie ;-) ciekawi mnie jak będzie kształtować się polityka Olka w przyszłości ? Olka E3 od E1 dzieli przepaść czasowa, a w między czasie na rynek amatorski trafiły e300 e310 e400 e500 e410 e510 całkiem sporo aparatów.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
nie jest źle, aparat dali fajny :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jarro napisał/a:
...ponoć E3 ma szybszy autofokus ... przy pomiarach o ok 20%, im ciemniej tym bardziej widać róznicę .... prawdopodobnie jest to w tej chwili najlepszy AF po względem szybkości i czułosći.

Na optyczne.pl twierdzili, że wydaje im się trochę szybszy od tego z D200 (co jest oczywiście świetnym wynikiem), w D300 powinien teoretycznie być lepszy...

Cytat
Bardzo jasny wizjer z niezłym powiekszeniem na poziomie D200/K10D
Świetny jest ponoć stabilizator matrycy .... i tradycyjnie u olka "odkurzacz"

Wizjer z bardzo niskim punktem ocznym - tak jak pisałem kiedyś, ciężko to przeskoczyć przy tak dużym powiększeniu.

Cytat
Minus - spore szumy od ISO800

Sądząc z sampli na optyczne.pl, spore już nawet na ISO400... I do tego jakieś mocno mydlane i pozbawione np. szczegółów we włosach...

Wiem, że to jeszcze nie była finalna wersja softu, więc mam nadzieję, że poprawią, ale na razie nie zrobiło to na mnie najlepszego wrażenia...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach