Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Na optyczne.pl twierdzili, że wydaje im się trochę szybszy od tego z D200
Ale dotyczy to obiektywów z napędem. Głównie 12-60/2.8-4 (swoją drogą piękny zakres ogniskowych: 24-120). Na razie trudno rzec, jak to się przełoży do starszych szkieł - jakoś nikt chyba nie robił tego typu porównań.
Cytat
Sądząc z sampli na optyczne.pl, spore już nawet na ISO400... I do tego jakieś mocno mydlane i pozbawione np. szczegółów we włosach...
ALe to nie był soft finalny. Dlatego z oceną szumów na tych samplach bym się wstrzymał. Z tego, co się orientuję, to końcowa wersja oprogramowania w sposób znaczny poprawiła jakość zdjęć.
jarro napisał/a:
Kolejnym plusem E3 jest świetna dynamika obrazu (podobno o 1EV lepsza od konkurencji C/N w cieniach)
No właśnie nie bardzo. Porównanie z D200 jasno pokazuje, że Olek w jaśniejszych partiach pokazuje brak szczegółó w momencie, gdy Nikon spokojnie wydobywa detale.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
Sądząc z sampli na optyczne.pl, spore już nawet na ISO400... I do tego jakieś mocno mydlane i pozbawione np. szczegółów we włosach...

Wiem, że to jeszcze nie była finalna wersja softu, więc mam nadzieję, że poprawią, ale na razie nie zrobiło to na mnie najlepszego wrażenia...
nawet w tym wątku był link do sterty rawów z finalną wersją, ale wiem .......................................

Michu napisał/a:
Ale dotyczy to obiektywów z napędem. Głównie 12-60/2.8-4 (swoją drogą piękny zakres ogniskowych: 24-120). Na razie trudno rzec, jak to się przełoży do starszych szkieł - jakoś nikt chyba nie robił tego typu porównań.
chłopaki na OC już testowali wszystkie możliwe opcje :D(jeden z userów ma E3 zakupił w japoni)

Co do szumu i ISO to nie oczekujmy cudów, wiadomo jak jest i jak będzie(napewno w porównaniu z E1 to jest krok milowy).

[ Dodano: 2007-11-11, 12:51 ]
jaad75 napisał/a:
Wizjer z bardzo niskim punktem ocznym - tak jak pisałem kiedyś, ciężko to przeskoczyć przy tak dużym powiększeniu.
rozumiem że zaglądaleś do środka, znasz technologie bodowy i na tym opierasz swoje przemyślenia, rozumiem że nie gdybasz i nie piszesz od czapki odnośnie tego wizjera z E3.

Ja nie widziałem więc sie tylko dopytuje.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
fotomic napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Wizjer z bardzo niskim punktem ocznym - tak jak pisałem kiedyś, ciężko to przeskoczyć przy tak dużym powiększeniu.
rozumiem że zaglądaleś do środka, znasz technologie bodowy i na tym opierasz swoje przemyślenia, rozumiem że nie gdybasz i nie piszesz od czapki odnośnie tego wizjera z E3

Przy tak dużym powiększeniu wizjer musi mieć niski punkt oczny, dziwiłoby mnie, gdyby było inaczej... Obstawiałem od początku, że może być z tym kłopot - pewnych rzeczy nie da się konstrukcyjnie przeskoczyć. Ale oczywiście cieszę się, że wizjer jest lepszy niż w starszych modelach, bo to była dla mnie główna wada Olympusów. A co do zaglądania, to jeszcze dzisiaj prawdopodobnie będę miał go w rękach, więc może jeszcze coś napiszę...
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
fotomic napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Wizjer z bardzo niskim punktem ocznym - tak jak pisałem kiedyś, ciężko to przeskoczyć przy tak dużym powiększeniu.
rozumiem że zaglądaleś do środka, znasz technologie bodowy i na tym opierasz swoje przemyślenia, rozumiem że nie gdybasz i nie piszesz od czapki odnośnie tego wizjera z E3

Przy tak dużym powiększeniu wizjer musi mieć niski punkt oczny, dziwiłoby mnie, gdyby było inaczej... Obstawiałem od początku, że może być z tym kłopot - pewnych rzeczy nie da się konstrukcyjnie przeskoczyć. Ale oczywiście cieszę się, że wizjer jest lepszy niż w starszych modelach, bo to była dla mnie główna wada Olympusów. A co do zaglądania, to jeszcze dzisiaj prawdopodobnie będę miał go w rękach, więc może jeszcze coś napiszę...
ooo to ja czekam na opinię

Jak kogoś interesuje to można tu poczytać co sądzą chłopaki którzy załapali sie na macanie :)
http://forum.olympusclub....vt12342,108.htm

pozdrawiam
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Przy tak dużym powiększeniu wizjer musi mieć niski punkt oczny, dziwiłoby mnie, gdyby było inaczej... Obstawiałem od początku, że może być z tym kłopot - pewnych rzeczy nie da się konstrukcyjnie przeskoczyć. Ale oczywiście cieszę się, że wizjer jest lepszy niż w starszych modelach, bo to była dla mnie główna wada Olympusów. A co do zaglądania, to jeszcze dzisiaj prawdopodobnie będę miał go w rękach, więc może jeszcze coś napiszę...

Zdziwilbys sie. Wizjer FE-1 do LX-a: powiekszenie 1.35x (i to klatki 35 mm - patrzy sie przez niego jak przez dobra lupe na slajd na podswietlarce :-D ) a ma punkt oczny 20 mm i korekcje dioptrii -5.0 ~ +4.0 :-D Inna sprawa, ze patrzy sie przez niego od gory i obraz jest obrocony lewo-prawo, ale o tym tu nikt nie wspominal ;-) A przeciez kazdy producent ma prawo wyprodukowac pierwsza cyfranke z wymiennymi pryzmatami, moze to bedzie Pentax? ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
wyprodukowac pierwsza cyfranke z wymiennymi pryzmatami, moze to bedzie Pentax? ;-)
to byłoby coś - może wymiana matówki byłaby wtedy łatwiejsza :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
W LX-ie nie jest z tego powodu latwiejsza, ale za to matowki sa bez kondensera (jak to w np. Canonie F1 czy Nikonie F3) i 3x tansze :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ok, oglądałem wczoraj E3. Przyznaję, wizjer mnie zabił. Nie sądziłem, że to jest możliwe w 4:3. Niestety, wiele więcej nie mogę powiedzieć, bo bateria była padnięta i aparat się nie włączał.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Ok, oglądałem wczoraj E3. Przyznaję, wizjer mnie zabił. Nie sądziłem, że to jest możliwe w 4:3


No to ciekawie :-)
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
Ok, oglądałem wczoraj E3. Przyznaję, wizjer mnie zabił. Nie sądziłem, że to jest możliwe w 4:3.
Napiszesz jak to się ma w stosunku do Pentaxa K10D ?

Będziesz miał szansę na jakies konkretne macanie ?

Dzieki
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mały OT.
Miałem dziś (spotkanie z Dada) możliwość pomacania Olka E400. Małe toto, małoporęczne, ale wrażenie jak najbardziej pozytywne. Na wizjer nasadzona nasadka powiększająca x1.2 i w tym momencie wizjer już prawie taki, jak w DL/K100. Do samej puszki (zdjeć nie robiłem) nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Prawdę powiedziawszy nie miałbym nic przeciwko temu, by Pentax wypuścił coś takiego.

Wizjer E3 - z tego, co widziałem na jakimś wykresie jest gabarytowo taki, jak w K10D, przy czym proporcje ma zgoła inne.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Mały OT.
Miałem dziś (spotkanie z Dada) możliwość pomacania Olka E400. Małe toto, małoporęczne, ale wrażenie jak najbardziej pozytywne. Na wizjer nasadzona nasadka powiększająca x1.2 i w tym momencie wizjer już prawie taki, jak w DL/K100. Do samej puszki (zdjeć nie robiłem) nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Prawdę powiedziawszy nie miałbym nic przeciwko temu, by Pentax wypuścił coś takiego.

Hihi, tu mamy paradoks. Pentaxowi przydalby sie malutki korpus o bdb parametrach - takie np. wspolczesne ME Super, swietny komplecik z nalesnikami DA ;-) Olek taki korpus ma, ale fajnych, malych stalek - niet - i tu moim zdaniem blad marketingowcow tej firmy :-(

Cytat
Wizjer E3 - z tego, co widziałem na jakimś wykresie jest gabarytowo taki, jak w K10D, przy czym proporcje ma zgoła inne.

Jak przeliczalem wychodzil jednak ciut mniejszy, ale tak czy inaczej to osiagniecie. Gdyby Pentax zrobil cos takiego u siebie to mielibysmy wizjer wielkosci tych z lustrzanek analogowych AF ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ma większą wysokość i to naprawdę robi wrażenie. Powierzchniowo być może jest to samo, co w K10D, ale subiektywnie wydaje się większy. Miałem jednak wrażenie, że sam korpus jest ciut gorszej klasy (w sensie użytych materiałów), niż ten zapamietany z E-1, ale może po prostu dawno nie trzymałem E-1...
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Gdyby Pentax zrobil cos takiego u siebie to mielibysmy wizjer wielkosci tych z lustrzanek analogowych AF

I to byłoby to! Tyle, że pewnie ciemniejszy by był -coś za coś...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Gdyby Pentax zrobil cos takiego u siebie to mielibysmy wizjer wielkosci tych z lustrzanek analogowych AF ;-)


Taka mala dygresja - Jeżu, patrzylem sobie dzisiaj przez F6... jesli w D3 bedzie tak samo, to po prostu opad gaci po całości.... normalnie nikon me super prosze panstwa....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
normalnie nikon me super prosze panstwa....

tzn F6 ma wizjer porownywalny z tym w me super? :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
tzn F6 ma wizjer porownywalny z tym w me super?


Na moje oko tak :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , ale nie porownywalem oko-w-oko...

Ale moglo mi sie wydawac, bo pol dnia chodzilem wczesniej z D70 ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
alkos, co to jest F6? F16 to wiem :oops:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf, to autofokusowy Najkon dla zawodowcow, wciaz w produkcji. Jakies 5 kola i masz :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dan, a, wiem. Chiba w Media Markcie nawet raz widziałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach