Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Olympus E3
Olek E3 ujrzał światło dzienne i można sobie o nim poczytać np. na fotopolisie, czy dpreview. Wg mnie wypada "średnio na jeża"; no, ale testów obrazowania na razie brak. Miał być profesjonał, a wyszło coś "na niby" Chyba oczekiwania olympusowców były większe. Pozdrawiam.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Tylna scianka wyglada moim zdaniem tragicznie:

 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
IMHO odchylany lcd z którym można kadrować to w lustrzankach nowa jakość.

a z innej strony

Cytat

Efekty

* sepia
* zdjącia czarno-białe
w profesjonalnej puszce... bez komentarza.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Pokrętło nastawcze/kółko/ biorąc pod uwagę wielkość body jakoś tak oddalone i kto wie czy ludzie o mniejszym prawym kciuku nie będą mieć z tym problemu. Tylna ścianka trochę pachnie E410, E510 -mimo większej ilości guzików to jednak oglądając załączona fotkę tak jakoś mi sie skojarzyło. Trzeba będzie jednak kiedyś to pomacać.
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
A czym się powinien wg. was charakteryzować korpus w pełni 'pro' ?

Ta maszynka była na pewno testowana pod małymi chińskimi rączkami - wątpię, żeby umieścili sobie kółko tak, żeby go nie dostać kciukiem :)

Nie zapominajcie, że E-3 nie kosztuje 20k, 15k, ale zupełnie przystępnie na każdą kieszeń - 1600$ (samo body, około, różnie to się podaje). Z funkcjami które ma, to jest IMHO wypas :) Ale poczekamy na testy zdjęciowe.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
hamster napisał/a:
IMHO odchylany lcd z którym można kadrować to w lustrzankach nowa jakość.

jeszcze panasonic dmc L-10 ma taki bajer. chociaż licho jedno wie czy to nie bliźniacza konstrukcja.
jakoś nie zaglebiałem sie w szczegóły:)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
IMHO świetnie. Mam nadzieję że będzie to bardzo udana konstrukcja Olka. Mi się tylna ścianka bardzo podoba, a odchylany wyświetlacz to rewelacja do macro :!:
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Re: Olympus E3
Piotr G. napisał/a:
Olek E3 ujrzał światło dzienne i można sobie o nim poczytać np. na fotopolisie, czy dpreview. Wg mnie wypada "średnio na jeża"; no, ale testów obrazowania na razie brak. Miał być profesjonał, a wyszło coś "na niby" Chyba oczekiwania olympusowców były większe. Pozdrawiam.

Były czy nie, ale puszka wywołała ślinienie się u mojego kolegi "olkowca" :-)
IMHO zapowiada się niezły sprzęt dla podróżnika i przyrodnika - w miarę mały, uszczelniony, z miarę kompletną gamą również uszczelnionych i co by nie mówić - bdb optycznie obiektywów, z możliwością łatwego osiągnięcia długich ogniskowych przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów i wagi. Minus widzę na chwilę obecną jeden - cenę tych zabawek, ale podejrzewam, że w innych systemach spełnienie tych wymagań nie byłoby tańsze. Patrząc na E-3 pod tym kątem IMO śmiało można nazwać go sprzętem "profi", ale tylko do tych konkretnych zastosowań (w reporterce sportowej go nie widzę :-) ).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pomijając aspekt ekonomiczny Olek E3 + Zukio 14-35/2 SWD naprawdę faaaajny zestaw :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Re: Olympus E3
PT napisał/a:
Patrząc na E-3 pod tym kątem IMO śmiało można nazwać go sprzętem "profi", ale tylko do tych konkretnych zastosowań (w reporterce sportowej go nie widzę :-) ).

A dlaczego nie? 5 fps i 35-100/2 się nie nadaje? Zwłaszcza, że zapowiadają najszybszy AF wsród dostępnych obecnie DSLRów...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PT napisał/a:
(w reporterce sportowej go nie widzę :-) ).


jaad75 napisał/a:
5 fps się nie nadaje?


Oj nie za bardzo, i nie na przyszłość. Przynajmniej tak twierdza moi koledzy, robiacy sport ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
alkos napisał/a:
Oj nie za bardzo, i nie na przyszłość. Przynajmniej tak twierdza moi koledzy, robiacy sport ;-)

Widać sportowcy strasznie ostatnio przyspieszyli, a w przyszłości zamierzają jeszcze bardziej...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Widać sportowcy strasznie ostatnio przyspieszyli, a w przyszłości zamierzają jeszcze bardziej...


Sportowcy sportowcami, ale konkurencja wlasnie pokupila sobie 1d mkiii i podpiela swoje 400/2.8 ... Tu chodzi o szanse na dobre zdjecie, trafione AF i ekspozycją, a przede wszystkim - w moment. Im wieksze, tym lepsze...

Do tego dochodzi sprawa ekonomiczna. Wyobraz sobie, ze łapiesz na swoim E3 moment, kiedy Ronaldo odgryza ucho Beckhamowi. Moment masz na 5 klatkach, do sprzedazy nadaje sie 2 - w trzech pozostalych kadr zasloniety jest tylkiem fotografa z przodu.

Gdybys mial 1d mkiii i robil 10kl/s , twoja agencja mialby cztery gazety w miescie do obstawienia, nie dwie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Gdybys mial 1d mkiii i robil 10kl/s , twoja agencja mialby cztery gazety w miescie do obstawienia, nie dwie
- pod warunkiem ze aF w tym canonie trafi w ostrosc......bo akurat canon zanotowal duza wpadke w tym korpusie... :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
...pod warunkiem ze aF w tym canonie trafi w ostrosc......bo akurat canon zanotowal duza wpadke w tym korpusie... :-P

Podobno już naprawili i wraca na rynek...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Taa a kiedyś robiono fotografie sportową szkłami manualnymi i też się dało. 10kl/s to nie lepiej już kamera telewizyjna :-/ Pęd za szybkostrzelnością jest IMHO jeszcze większym kretyństwem niż pogoń za megapikselami.

Poza tym chciałbym nieśmiało zauważyć że fotografia nawet profesjonalna to nie tylko sport :!:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
No właśnie - co szybkostrzelność ma wspólnego z profesjonalizmem? Może trzeba by użyć innego słowa (aparat dla foto-robotników?). Chaotyczne napieprzanie z maksymalną prędkością to chyba niespecjalny fotoprofesjonalizm,ot, forsowne wyrobnictwo. Jak trzaśnie się 100 zdjęć z pięciominutowej konferencji premiera, to owszem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kilka zdjęć będzie niezłych, tylko co to ma wspólnego ze świadomą fotografią i profesjonalizmem? Nie chodzi o to, że uważam szybkostrzelne puszki za nonsens, bo oczywiście w newsowej reporterce są bardzo użyteczne - trochę boli mnie jednak traktowanie ilości klatek na sekundę jako miernik profesjonalizmu.
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Może ja się szybko rozdziewiczę, w sensie swoją obecność na tym forum, krotką wypowiedzią.

Nowy Oly zapowiada się naprawdę ciekawie. Może nie będzie to pro pro, na pewno żadnego żółtego w Pekinie za rok nie zobacze śmigającego z nim (chyba że pracownika koncernu Oly), jednak to bardzo dobry aparat, zapowiadający się naprawdę nieźle. Odchylany ekran i Live cośtam świetny do makro, szczególnie uszczelnienia się tu przydadzą jakbym chciał porobić zdjęcia topiącym się robakom. Auofokus z 11 polami to ekstrawagancja w tym obosie (zawsze mieli 3) Ilość klatek na sekunde, cóź wystarczy dla każdego kto nie celuje w reporterkę... A i wizjer ma być lepszy. Tyle że ni bata nie widze nic w tym super mega pro, tylko nawet nie aż tak drogi bardzo zaawansowany aparat, w sumie dla każdego (kogo stać) Za tą cenę nie wiem czy znajdzie się coś lepszego z nowości, ale moge się mylić.

To rzekł super amator żółtodziób, czekam teraz na lincz ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
pod warunkiem ze aF w tym canonie trafi w ostrosc......bo akurat canon zanotowal duza wpadke w tym korpusie...


Juz poprawili.

awakqwq napisał/a:
Taa a kiedyś robiono fotografie sportową szkłami manualnymi i też się dało.


Tak, ale wtedy nie bylo internetu... mniej telewizji... gazety wypuszczaly foto-historie kolesi z magnum... no i po prostu nie bylo wyboru. Popatrz co sie stalo z drugorzedna marką Canon po tym, jak wypuscila na rynek pare body z AF...


cypis napisał/a:
No właśnie - co szybkostrzelność ma wspólnego z profesjonalizmem? Może trzeba by użyć innego słowa (aparat dla foto-robotników?). Chaotyczne napieprzanie z maksymalną prędkością to chyba niespecjalny fotoprofesjonalizm,ot, forsowne wyrobnictwo.


Mowilismy o sporcie. No tak, to twoje zdanie - jakims cudem jednak ci chaotycznie napieprzajacy forsowni wyrobnicy maja zdjecia na pierwszych stronach gazet i calkiem niezle z tego zyja... i to jest moim zdaniem wyznacznik profesjonalizmu ;-)
 
jarro  Dołączył: 10 Maj 2007
Witam!
Moim zdaniem E-3 będzie super. Od lat fotografuje E1 i pod wieloma względami jest lepszy od K10D (mam go 10 m-cy)
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach