alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Najkon


Wez tak nie mow, bo mnie rzuca. Plis.

;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Wez tak nie mow, bo mnie rzuca. Plis.

:mrgreen:

(wiedzialem :-P )
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uuuu... Coś mi sięwydaje, że ktoś właśnei zdobył nowy przydomek. Coś jak Fafniakowe Tetenalu...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos napisał/a:
dan napisał/a:
Najkon


Wez tak nie mow, bo mnie rzuca. Plis.


Najkon, Najkon, Najkon, Najkon, Najkon...



Najkon :mrgreen: :mrgreen: :evilsmile:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Back to the point...
Wracając do tematu, to ten olek Szumi... dość sporo jak na swoją cenę... :-?
Fakt, że zdjęcia prezentowane TU były robione w iso 800 ale jak na tą półkę cenową myślałem, że jakość będzie przynajmniej jak w Fuji S5 ;-) Chyba bym wolał jednak Fuji (poza tym system najkona ;-) jest bardziej rozbudowany)... Jak weźmiecie zbliżenie to nawet jest zauważalna dość mocna abberacja.
Do oceny...

A tak na marginesie:
Możliwy jest pod 4/3 Full Frame, czy to technicznie nie możliwe?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja tam uwielbiam jak w czasie rozmowy z wydawaloby sie normalnym czlowiekiem padna nazwy firm foto.... i nagle.... facet mowi....."wiesz ja od zawsze foce NAJKONEM (podkreslenie zamierzone :mrgreen: )....." zwykle odpowiadam ".. no taaaak...." :-P


acha a znajomy (o ile pamietam uzytkownik OM-1) odpowiadal :"najkon.....najkon? faktycznie chyba jest taka firma ....co oni robia? "
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sunshine napisał/a:
Fakt, że zdjęcia prezentowane TU były robione w iso 800 ale jak na tą półkę cenową myślałem, że jakość będzie przynajmniej jak w Fuji S5

Jakies silne odszumianie tu zadzialalo...
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
sunshine napisał/a:
Możliwy jest pod 4/3 Full Frame, czy to technicznie nie możliwe?


przeczytaj założenia tego systemu, on jest "pełno klatkowy", matryca korzysta z pełnego pola obiektywu,

jeśli chodzi ci o to czy możliwe jest w 4/3 zwiększenie rozmiarów matrycy do 36x24mm - to jest to niemożliwe, obiektywy nie będą są w stanie "obsłużyć" tak dużej matrycy, olek zaprojektował 4/3 od początku i przyjął określoną wielkość matrycy [ 17,3 x 13mm ] do której dopasował całą resztę - wszystko projektowali od nowa, na papierze wygląda to super, w rzeczywistości też, ale pod warunkiem ze trzymamy sie małych wartości ISO, kto wie może za jakiś czas ktoś wymyśli przełomową technologię i matryce olka nie będą szumami odstawać od innych

http://www.olympusclub.pl...itle=System_4/3
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Na moje oko tak :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , ale nie porownywalem oko-w-oko...

Ale moglo mi sie wydawac, bo pol dnia chodzilem wczesniej z D70 ;-)

Chyba Ci sie wydawalo ;-) F6 ma powiekszenie 0.74x i pole krycia 100%, czyli z grubsza odpowiada to pewnie powiekszeniu ok. 0.8x przy polu krycia 92% ;-) Troche jednak mniej niz w MES :-) Inna sprawa, ze na pewno matowka w F6 jest ultra-nowoczesna, ultra-jasna z wyzszym punktem ocznym - razem to robi odpowiednie wrazenie, szczegolnie po uzywaniu mikrowizjera w D70 :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Możliwy jest pod 4/3 Full Frame, czy to technicznie nie możliwe?

Nijak niemożliwe, a raczej bezsensowne, bo to jest inaczej wykombinowane, tak jak napisał konopia :) Dodam, że te 4/3 to cztery trzecie cala (przekątna matrycy), a nie, jak się zazwyczaj uważa, proporcje boków. Te proporcje to tak "przy okazji". Więc sam widzisz... Olek to taki eksperyment. Nadal chyba nie wiadomo, czy udany - badania trwają ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
konopia napisał/a:
przyjął określoną wielkość matrycy [ 17,3 x 13mm ]

tak się czasem zastanawiam czy przez to nie strzelili sobie samobója :roll: no bo jednak z małego się wiele nie wyciśnie, a przynajmniej granice tego wyciskania są dość ciasne. Gdy chcieliby wprowadzić większą matryce no to wiadomo obecne szkła 4/3 nie pociągną tak więc troche leepa ii wizja budowania całej szklarni od nowa (co dla firmy mogłoby być niezłym chłytem na przyciągnięcie nowej klienteli - hasła w stylu "nowa generacja systemu 4/3" przy odpowiednie otoczce itd. itp. są dość chwytliwe, ale jak wiadomo kosztowne, zważywszy, że dość sporo włożono w promowanie 4/3 no ii obecni użyszkodnicy nie byliby zapewne zbyt szczęśliwi z powodu wymiany słoików). Tak więc zapewne troche dylemat, bo firmy takie jak CaNiNTAX mają zaplecze we wciąż dostępnych szkłach FF (jeśli rzeczywiście taka jest bliższa czy dalsza przyszłość) i nie będą miały problemu z dalszą produkcją takowych jeśli era FF stanie się rzeczywistością a Olek wtedy ze swoim 4/3 co? Wtedy zbytnio z FF nie powalczy no bo jednak małe to małe, wiadomo "piękne", ale w tym przypadku duży może zdecydowanie więcej ... chyba, że do tego czasu wejdą jakieś super-hiper technologie, które sprawią, że i z takiego maleństwa będzie się dało wykrzesać tyle co przy obecnej technologii z FF.

A jeśli już o FF wspominam to nie wydaje mnie się, żeby w tej czy nawet przyszłorocznej chwili Pentaksowi opłacało się FF wypuścić. FF w przypadku CaNikona to wyciągnięcie ręki do tych, którzy mają drogą szklarnie z najwyższej półki w ilości kilku sztuk, stać ich na taki korpus (w tym wiadomo - agencje itp.) i używają tego w celach zarobkowych (i nie mam tu na myśli chałtur ... nie mylić z chałą choć zdaża się, że to to samo ;-) ). Jeśli chodzi o nasz system to nawet jeśli pierwszy punkt mojej wyliczanki (czyli posiadanie drogiej szklarni z najwyższej półki w ilości kilku sztuk) mógłby być przez wieeelu miłośników marki spełniony to drugi a tym bardziej trzeci już niebałdzo albo w znaaaaaacznie mniejszym stoponiu niż chcąc nie chcąć u konkurnecji C i N (wiadomo, szklarnie zbiera się latami a za korups trzeba zapłacić od razu .. no ewentualnie kredyt, raty, itp. ale mimo wszystko za cene nikosia d3 można u nas w tej chwili kupić naprawde niezły, używany bo używany, ale jednad, samochód, albo nawet 4 golfyII w dobrym stanie ..... a tak btw jakby mygosia miała do wyboru 4 golfyII w dobrym stanie albo 2 golfy z full wypasem albo jedną puszke pentaksa z matrycą FullFrame to co by wybrała :-P 8-) )

Natomiast wciąż wyczekiwany 645D byłby chyba jednak lepszym posunięciem .... jeśli niezabałdzo spóźnionym :roll:

No ale wracając do Olka E3 .... ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
D3... CMOS, LiveView, FF... oj przydalby sie....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan, nooooo, trafiłeś (prawdopodobnie) dwa razy :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wbrew pozorom między APS-C a 4/3 dużej różnicy w wymaiarach matrycy nie ma. Poza tym, właśnie poprzez to, system ten oferuje coś, o czym inne systemy mogą pomarzyć: 300/2.8 daje ekwiwalent 600mm przy f2.8. Do tego szkła owe są małe, poręczne, świetnie wykonane. Ze względu na budowę od zera, uniknięto wielu problemów - m.in. aberracji chromatycznej.
Gdybym focił głównie przyrodę - nie jestem pewien, czy nie wszedłbym w ten system.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wbrew pozorom między APS-C a 4/3 dużej różnicy w wymaiarach matrycy nie ma.

no tak, tylko, że miałem na myśli, że gdyby tu było przeczkole w przyszłości i gdybyś chciał zrobić zdjęcie dziecku w przyszłości to wolałbyś w tej przyszłości zrobić zdjęcie dziecku olkiem 4/3 czy przyszłościowym Pentaksem FF? .... iii nie mówcie mi, że nie macie dzieci, bo w każdej chwili mieć możecie :!:


[sprawdzić czy nie ksiądz] ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
gdybyś chciał zrobić zdjęcie dziecku w przyszłości to wolałbyś w tej przyszłości zrobić zdjęcie dziecku olkiem 4/3 czy przyszłościowym Pentaksem FF
- nie no a jakie to ma znaczenie ?!?!? zdjecie dziecku mozna robic kazdym sprzetem i tak bedzie najpiekniejsze na swiecie... :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
- nie no a jakie to ma znaczenie ?!?!? zdjecie dziecku mozna robic kazdym sprzetem i tak bedzie najpiekniejsze na swiecie...

aaaa to insza inszość :mrgreen: ... to może inaczej ... gdyby tu było osiedle w przyszłości ii gdyby przez ulice na tym osiedlu przechodziła staruszka to wolałbyś jej zrobić zdjęcie olkiem 4/3 czy przyszłościowym Pentaksem FF? a to być może Twoja teściowa która tak się składa jest świetnym fotografem a przy tym krytykiem w najpoczystniejszym piśmie fotograficznym :!: ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys, - yakumo... tylko ta opcja ma przyslosc...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Fafniak napisał/a:
yakumo... tylko ta opcja ma przyslosc...
no i chlubną przeszłość
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Widzicie kolego Sołtys... Odnośnie przyszłości, to... Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach. Może na tym piachu za trzydzieści lat przebiegnie, być może, jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Trasa Łazienkowska !

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach