Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Alfa350 z obiektywem kitowym to koszt około 2700zł. Poza tym ciekawe jakie szumy powstają podczas wzmacniania sygnału z matrycy 14mpix w technologii CCD.
Ale nie zagłębiajmy się w to :) Zdjęcia seryjne 2,5kl/sek no i te 2 punkty AFu mniej.
Ale livewiev to dopracowali, oddzielny sensor i w pełni działający AF w układzie detekcji fazy + odchylany ekran. W tym przypadku układy w ich stronę.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Obejrzałem sobie fotki z alfa 350 na ISO 1600 i są one całkiem przyzwoite moim zdaniem lepsze niż z CMOS-a K20D.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Obejrzałem sobie fotki z alfa 350 na ISO 1600
Link ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Obejrzałem sobie fotki z alfa 350 na ISO 1600 i są one całkiem przyzwoite moim zdaniem lepsze niż z CMOS-a K20D.
- jezeli podobnie jak na A700 to ja dziekuje za takie odszumianie..
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Obejrzałem sobie fotki z alfa 350 na ISO 1600 i są one całkiem przyzwoite moim zdaniem
Cytat
Link ?
Uciekł i nie podał linku :-/ .
Fafniak napisał/a:
jezeli podobnie jak na A700 to ja dziekuje za takie odszumianie..
Zgadza się, Na wysokich ISO odszumia rawy :-/ .
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Na wysokich ISO odszumia rawy

to jest dopiero porazka alfy :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
o jest dopiero porazka alfy :roll:
A tam :-P . Ogólnie A 700 zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Fotka ISO 1600 :

http://www.imaging-resour...A350LL16003.HTM
- do kitu taki obrazek....pokaz mi cos na 1600 w trudnych warunkach.....
1/40 f2.0 1600ASA ..... anie przy fleszykach w studio
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wracając do dyskusji mając do wyboru k200 lub k20 czy Sony alfa 350 wybrałbym Sony...

Przecież matrycę w Waszych Pentaxach może z wyjątkiem tych najnowszych robiła firma Sony której taką słabą jakość zarzucacie...

Alfa 350 jest wyraźnie lepsza od K200 i porównywalna z K20..

Niestety albo i stety zmiana systemu dla mnie to zbyt kosztowna zabawa i dalej będę męczył mojego GX-1S a za rok czy dwa jakąś nową pentaxową czy samsungową puszkę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Przecież matrycę w Waszych Pentaxach może z wyjątkiem tych najnowszych robiła firma Sony której taką słabą jakość zarzucacie...
Nie tylko matryca się liczy. A kto jej zarzucał coś złego ? Przecież wyboru w CCD nie ma.
Markus napisał/a:
Alfa 350 jest wyraźnie lepsza od K200 i porównywalna z K20..
Dla mnie Alfa 700 jest porównywalna z K20D.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W korpusach w cenie do 2300 zł sony alfa 350 obecnie jest chyba najlepszym wyborem...
Trzeba pamiętać, że K20D i A700 to już inna półka cenowa, powyżej 4000 zł.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Patrzę i porównuję szumy k200 i starusieńkich d70, 20d... i płakać się chce...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel, a widzisz pewna delikatna rznice pomiedzy iloscia pikseli w pierwszym przypadku i matrycami w drugim ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie się wydaje, że Grendel, chyba szykuje się do zmiany systemu. Marcus także :-P .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, - czy twoj brat zrobil moze te foty?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
czy twoj brat zrobil moze te foty?
Zrobił mi fotki świecy na 2000K. W całkowitych ciemnościach. Ale po odpaleniu Silkypix pokazał mi 2619K :shock:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Markus napisał/a:
Porównując te same fotki na ISO 1600 z Sony alfa 350 i Pentaxa.
Szumy w K200D wyraźnie większe ale znośnie.


Żartujesz prawda? Mało który aparat ma tak agresywne algorytmy "odszumiania" jak A350. Dawno takiej miazgi nie widziałem. Po grzyba mi 14 MPix matryca która w tych warunkach ma mniejszą zdolność reprodukcji detali jak 6 MPix.

Grendel napisał/a:
Patrzę i porównuję szumy k200 i starusieńkich d70, 20d... i płakać się chce...


No D70 to był "wypas". Zresztą masz tą samą matryce Sony w swoim *istD, ja zresztą też. Nie wiem jak w tak z obróbką sygnału w *istD, ale po latach K100D z tą samą matrycą oferuje moim zdaniem lepszą jakość zdjęć niż D70. Choć oczywiście funkcjonalność korpusu zupełnie inna...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Marudzę bo po obejrzeniu kilkudziesięciu celowo spapranych przeze mnie do bólu zdjęć (niedoświetlenie przy 1600 iso) z d200 zastanawiam się czy pentax tak nie potrafi? Czerwonego szumu ZERO.
To co ja muszę w lightroomie agresywnie odszumiać kosztem ilości detali, puszka daje na wejściu, gotowe do dalszej obróbki. D70 choć sporo gorszy od d200 (jak się okazuje, d200 został zaliczny do 'profi', d70 do puszek amatorskich), i tak daje dużo mniejsze szumy przy iso800 niż mój ist przy 400.

Co do zmiany systemu, to coś już zasugerowałem wczoraj - cyfra na nikonie/canonie (jeszcze nie wiem,bo oba mają coś do zaoferowania), analog na pentaksie z tymi szkłami które mam (helios,soligor 80-200, 28-80) bo sprzęt sprawdzony w bojach. Chciałbym pozostać przy pentaksie ale fanatyzm zazwyczaj nie popłaca. Nic na razie nie przesądzone, ale zakup następnego szkła zbliża się nieubłaganie (tamron 17-50, najpóźniej w maju muszę go kupić) i zastanawiam się dla którego systemu ją kupić - jest w trzech mnie interesujących :) Widziałem efekty z nikonem d200 - miodzio.
Pozostanie w pentaksie jest / będzie i tak bolesne cenowo - muszę mieć drugi korpus cyfrowy i zastanawiałem się (z braku kasy) nad jakimś używanym *ist... którymś, albo k100. Tyle, że to znów przywraca problem lampy jak się okazuje (chyba, że się rzucę na 540(*), ale to cenowo nierealne w przypadku innych wydatków). No i koło się zamyka.
Może zamiast kupować kolejny korpus (nawet używany) i systemową lampę za 1400zł, może lepiej kupić nikona + prostszy model sb, do tego tamron 17-50, 70-300 i tyle. Nie wiem, po prostu nie wiem. Na razie trzymam się pentaksa bo mi się podoba, ale fanatykiem nie jestem i nie mam zamiaru obracać wad aparatu w atut, jak próbują to robić niektórzy.



(*)Gość z foto-tip zasugerował, że firmowe lampy pentaxa mają zgodność wsteczną z wszystkimi wskazanymi modelami korpusów. Tumax zaznacza że jego wersja p-ttl/ttl nie jest / może nie być zgodna z wersjami analogowymi, w przypadku rzeczonej 386 podobno pracuje tylko cyframi, choć przecież w materiałach jest info, że 'może pracować z' (cała litania analogowych korpusów), choć to 'pracuje' oznacza po prostu pracę w manualu.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
Widziałem efekty z nikonem d200 - miodzio.

Tu pewnie i kadyszka z tym tamronem się sprawdzi, a co do lampy jak poczytasz o różnicach i wyposażeniu obu SB to zapewne i tak kupisz droższą, polecam temat rzeka:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2082

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach