rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kompakt dla małolaty
Witam.
Tak mi trochę głupio zadawać pytanie "jaki aparat", ale mam dylemat bo na lekcjach o kompaktach bywałem na wagarach ;-)
Otóż zamierzam zakupić aparacik córze na 18-te urodziny i mam dwie opcje:
A. kompakt typu Fuji S5600
B. lub Samsung NV7, 10, ew. 11
Wybór opcji będzie uzależniony od preferencji córy, to znaczy mojej inwencji.
I teraz pytania:
1. Czy jest model, który godnie zastąpił S5600, bo ten trudno nowy kupić, a jak widzę następca S5700 i S5800 nie mają dużego powodzenia.
2. Jak się spisuje zastosowana w modelach NV Samsunga obsługa menu na aktywnych monitorach. NIestety w żadnym sklepie nie chciano mi tego zademonstrować :-/
Dziękuję z góry za zainteresowanie.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
A Fuji 6500fd ?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
zy napisał/a:
A Fuji 6500fd ?

Moment - idę zapytać gógla :-D bo nie znam.

Aaa. no ładny, ale cena mnie przerasta :cry:
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Ostatnoi zostalem poproszony o porade i jesli mialbym kupowac kompakta/hybryde dla siebie to bylby to zdecydowanie ten.

Zalety: wieksza matryca, szeroki kat i duzy zoom (28-300mm), nie za duzo pixeli, super jakosc obrazu (jak na nielustro).


Niestety dosyc duzy i moja porada poszla sie .... i stanelo na C A720
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
zy napisał/a:
Niestety dosyc duzy

Niestety, i w tym tkwi drugi poważny problem, który muszę przebrnąć w negocjacjach (patrz opcja A-B) - i ktoś pomyśli: dla kogo ten aparacik ma być :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jeśli ma być nie za wielki i nie musi być "hybrydą", to ja zawsze polecam kompakty canona - wg moich doświadczeń, to idealny kompromis między ceną, jakością fot i wszechstronnością. Owszem inne aparaty mają to lub tamto lepiej rozwiązanie, ale co z tego np., że fuji lepiej radzi sobie z szumami, jeśli ich optyka bardzo lubi aberrować?. Canony to idealne średniaki, a jeśli idzie o jakość zdjęć (co w fotografii jest w końcu najważniejsze) ponad średnią spokojnie wyrastają... A gdybym miał coś odradzać, to na pewno Kodaki i tańsze kompakty olympusa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
cypis napisał/a:
?. Canony to idealne średniaki

Przyznam za Canonami się nie oglądałem, bo cały czas chodził mi po głowie S5600 no i te nowe Samsungi NV są świetne, tylko co z tym menu?
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
To zależy do czego ma być, najładniejszy to Samsung i70 nawet mp3 odtwarza wow, i jaki stylowy mmm

A z NV to 11 jest dobra,

Tylke że samsungi mam ciągle wrażenie że one przedewszystkim wyglądają, ale miałem z nimi stycznośc i naprawdę polecam.

A te innowacyjne menu NV sa dziwne na pierwszy rzut oka, z kolei bardzo szybko przywyknąć i stają się bardzo intuicyjne

Takie ogólnikie z mojej strony, gdybym miał pieniądze na kompakta osobiście kupiłbym Sama z linii NV
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vi.The.Q napisał/a:
To zależy do czego ma być, najładniejszy to Samsung i70 nawet mp3 odtwarza wow, i jaki stylowy mmm


A jak z wysokimi ISO?
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
i70 to taki iPhone wśród aparatów, naprawde na prezent idealny do tego robi naprawde bardzo ładne zdjęcia. do iso 400 świetny jak na kompakt z taką optyką. powyżej cóź niby jest to iso1600 nie bawiłem się nim za długo ale raczej im dalej tym zdjęcia przypominaja obrazy z piasku, czyli w sumie to co można się było spodziewać. raczej nie zauważyłem by przy zwiekszonym iso pojawiała się jakaś domina w barwie, choć raczej przedział 400-1600 trzeba traktować jako zabaweczkę a nie funkcję
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vi.The.Q napisał/a:
ale raczej im dalej tym zdjęcia przypominaja obrazy z piasku, czyli w sumie to co można się było spodziewać.


Miałeś Fuji F30 w ręku?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Vi.The.Q napisał/a:
choć raczej przedział 400-1600 trzeba traktować jako zabaweczkę a nie funkcję

No to lipa :-P

Zajrzyj tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=132712#132712
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
dobra dobra mój bład, wyjątek potwierdza regułę :)
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Dla dziewczyny polecan Finepix F40 fd. Cena już się stabilizuje, ta seria ma dobre recenzje, ładnie wygląda, robi dobre fotki. Wszystko co potrzeba. Sam kupię taki mojej córce na święta, bo Sony V3 jest za duże !!
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
rychu na co się zdecydowałeś i jakie są Twoje oceny.
Jestem ciekaw ponieważ sam stoje przed podobnym problemem.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
rychu, menu w serii NV jest świetne! Miałem przez chwilę NV10 i naprawdę obsługa była bardzo prosta.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Bardzo dobry aparacik ostatnio Panasonic DMC-LX2, moim zdaniem naj naj z kompaktów... No i jego można nazwać kompaktem :) Optyka super, ewentualnie za mniejszą cene z dużym zoom-em DMC-TZ3... Canona bym unikał jak ognia :P okropne sprzęty no i w niektórych co jakiś czas trzeba wyłączać lampę błyskową bo się sama uruchamiała :/ btw. jak za tą cenę i markę to jakość jest na miarę słowa tandeta :-)

Ale to tylko moje zdanie :mrgreen:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Aparaty Panasonic to makabryczne szumofony a ich optyka ma tyle wspólnego z Leicą co ja z baletem.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Polar napisał/a:
na co się zdecydowałeś

Najprawdopodobniej NV10, ale będę jeszcze próbował przepchnąć NV7.
Ocenić nie mogę bo zakup dopiero mnie czeka na wiosnę.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Cześ, Miałem okazje sprawdzić TZ3 i Canona A720 IS... Jeżeli po tym bym miał wybrać aparat to na pewno nie był by to Canon.

Co do optyki Panasonica to Leica czy nie ale ma bdb stabilizacje obrazu i dużą ogniskową jak na tak mały aparacik.

Nie wypowiadał bym się jeżeli bym nie sprawdził osobiście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach