alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
można zeskanować sobie w pelnej rozdziałce skanera , z multisamplingiem etc, co tylko się da żeby był jak najbardziej cool?
a potem downsize do 3k x 2k


Tak, ale bez wyostrzania - bicubic "normal"
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ale chociaż z lekkim USM !!
skany trzeba podostrzać. może nie ze szkieł contaxowych, ale z moich wszystkich poza 50siątką przymkniętą do f8 trzeba :))
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
ale chociaż z lekkim USM !!
skany trzeba podostrzać. może nie ze szkieł contaxowych, ale z moich wszystkich poza 50siątką przymkniętą do f8 trzeba :))


Nie, bez sensu. Mysle, ze ten custom tez 2000x3000, zeby nie bylo nieporozumien co do zmniejszania i innych USM. Przeciez skanujemy te same klatki....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Chetnie przylacze sie do akcji.

Jeszcze jeden szczegol - skanuje na Vuescanie i w sumie ciezko powiedziec, czy tu sa jakies opcje domyslne.

Wlasciwie dla kazdej klatki BW koryguje:
- White point
- Curve low
- Curve high
- Brightness

a dla koloru dodatkowo:
- Color balance
- Brightness dla R, G, B

Hmm? :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jeszcze jeden szczegol - skanuje na Vuescanie i w sumie ciezko powiedziec, czy tu sa jakies opcje domyslne.


Test musi byc przeprowadzony na firmowym oprogramowaniu skanera. Oprocz skanu "custom".
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Test musi byc przeprowadzony na firmowym oprogramowaniu skanera. Oprocz skanu "custom".
Znaczy nie tyle musi, co dobrze by było. Jeśli ktoś ma dwa softy do skanowania, to może zeskanować jednym i drugim i w sumie z jednego skanera przesłać do Alkosa 6 plików.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
zeskanować jednym i drugim i w sumie z jednego skanera przesłać do Alkosa 6 plików.


czy ty chcesz zabic mnie czy moj serwer?


:-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No wiesz. Ja mam Epson Twaina i Silverfasta. Ale po Twojej wypowiedzi to chyba zainstaluje sobie chyba jeszcze VueScana.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
No dobra panowie, to wprowadzamy poprawki.
35mm mam zrzucone zgodnie z zaleceniami z 4 skanerow.
A co ze srednim? Jest niedoswietlona probna klatka z velvii 100 i moge poswiecic jedna klatke z hp5 dobrze naswietlona, tylko sie zastanawiam po grzyba skanowac hp5 na srednim, skoro jest z malego? Wiec moze do tej velvii sie ograniczyc?


ps. USM zadnego - to jasne, ale co ze skanami z HDR? Podkrecic im levele, czy dac tak jak wyszlo i niech kazdy sobie oceni, czy sa detale?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach