Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
[ *istD] W istD padl tylko cyfrowy TTL ?????
Sluchajcie - odnalazlem stopke do metza "analogowa"
aparat dziala - komunikuje sie w TTL-u z lampa....
po podlaczeniu cyfrowego adaptera lub podpieciu "cyfrowej" lampy 500 FTZ pentaxa - brak jakiejkolwiek komunikacji....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Styki na stopce w aparacie masz czyste?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak
- dodatkowo wbudowana lampa w istD nie dizala - aparat jej nie widzi..
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dziwy prawisz. Ale skoro tak sie dzieję to najwyrażniej masz rację -cyfrowy TTL zdechł.
 
alxand  Dołączył: 26 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
tak
- dodatkowo wbudowana lampa w istD nie dizala - aparat jej nie widzi..


witaj.

Mam podobna sytuacje ze swoim istD. Stosowalem Metza 32MZ-3 oraz adapter SCA 3701. Nie wiem w którym momencie, lecz wysiadl mi wbudowany flash. Co wiecej w sytuacji wskazujacej na koniecznosc jego uzycia. Po podniesieniu lampy na ekranie wyswietla mi sygnal o calkowitym rozladowaniu baterii. Sytuacja wraca do normy po zamknieciu flasha. zewnętrzny flash zarówno metz 32 MZ-3 jak i 360 FGZ dzialaja bez zarzutu. Reinstalowalem firmware (wersja 1.12) - bez skutku.

pozdrawiam
aa
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alxand - to jest troche inna sytuacja -to co u ciebie sie dzieje to jest "normalna" sprawa w istD - wysiada wbudowana lampa (kondensator czy cus....) i nie pozwala zrobic foty bo niby baterie sa rozladowane.
U mnie aparat nie widzi lampy...pozwala zrobic fote....podlaczam lampe z ystsemem TTL cyfrowym - nadal nie widzi lampy. Po podlaczeniu lampy analogowej - aparat widzi lampe...
 
alxand  Dołączył: 26 Maj 2006
dzieki za wyjasnienie.
a nie wiesz czasem gdzie to mozna naprawic? kontaktowalem sie z apollo, powiedzieli ze istaD nie naprawiaja, bo nie maja software i sprzetu do niego. skierowali mnie do pentaxa w hamburgu - miesiac temu wyslalem tam maila - do dzisiaj nie odpowiedzieli!!! podobnie z zakladem w gdyni!!! crazy country!!!
pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
alxand napisał/a:
podobnie z zakladem w gdyni!!!


Moze spróbuj do nich zadzwonić. Ale dodzwonienie do nich też nie jest łatwe :-( . Pan Rendaszka w rozmowie wspominał mi, że są zawaleni robotą, dosłownie. Doszły im Samsungi do naprawy. Ale na maila mogliby odpowiedzieć.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
To Samsungi też się psują? :-| :-/ :-? :-> :-D
Czyli jeden argument za GX-1S odpadł, bo do tej pory nie słyszałem o zepsutym Samsungu :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
To Samsungi też się psują?


Chodziło raczej o kompakty. Wszystko się psuje, teraz tam pewnie mają dwa razy wiecej roboty :mrgreen:

[ Dodano: 2006-07-17, 14:06 ]
Doszedł im po prostu jeszcze jeden producent i.....są wakacje, wszyscy by chcieli mieć sprzęt na urlop. Takie jest moje zdanie :-) .
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Fafniak napisał/a:

U mnie aparat nie widzi lampy...pozwala zrobic fote....podlaczam lampe z ystsemem TTL cyfrowym - nadal nie widzi lampy. Po podlaczeniu lampy analogowej - aparat widzi lampe...


A nie da sie tego jakoś zresetować do ustaiweń fabrycznych. Proponuje Ci wyciągnąć baterie i zostawić aparat w spokoju na jakieś pół roku :mrgreen: :mrgreen: Jest szansa że wróci do normy. Może aktualizacja firmware coś da czesto pomaga na tego typu bolączki.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
-szu- napisał/a:
A nie da się tego jakoś zresetować do ustaiweń fabrycznych
- do tego nie ma ustawien fabrycznych a firmware mam wgrany najnowszy
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
to wgraj jeszcze raz jesli aparat pozwoli albo wgraj nizszy i popraw wyzszym.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
-szu- napisał/a:
wgraj nizszy


nie jestem pewny, czy mozna. Poza tym Fafniakowi przestało to działac po naprawie :-( , jeśli dobrze zrozumiałem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
firmware nie ma tu najmniejszego znaczenia - dzialalo i przestalo dzialac na najnoiwszym
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alxand napisał/a:
Mam podobna sytuacje ze swoim istD. Stosowalem Metza 32MZ-3 oraz adapter SCA 3701. (...)


Czyżby ewentualnie z tego wynikało, że nie należy używać starych analogów Metzów z DS/DL ??? bo się spali wbudowaną flaszkę? Kurde, sam czasem używam MZ 32CT3 na stopce SCA 374/2 AF..... Nie wiem czy się bać i nie używac??? :evil: :?:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To Ty go jeszcze nie posłałeś z miłosnym listem do Apollo?
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
firmware nie ma tu najmniejszego znaczenia - dzialalo i przestalo dzialac na najnoiwszym


Chyba lepiej zakładać że wystąpił jakiś błąd w oprogramowaniu aparatu niż że sprzęt jest uwalony.
Może aparat przełączył sie w jakiś tryb, którego nie może wrócić bo nie ma takiego zachowania zaimplementowanego. Troche ze sprzętem mam do czynienie i wiem jak potrafi się zachowywać. To że działało nie oznacza że problemem nie może być firmware.
Zadajesz pytanie i liczysz na jaką odpowiedz? Nikt Ci nie doradzi jak zbadać sprawność elektroniki w sprzęcie, a trzeba sprawdzać najprostrze rozwiazania.
Jest jeszcze jeden sposób;
Weź młotek puknij 4 razy z góry obróć się dwa razy przez lewe ramie, popraw młotkiem 3 razy z dołu i oddaj do serwisu powinno działać.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
-szu-, - a`wiesz moze jak wgrac wczesniejszy soft? Nie wiem czy nie jest tak ze wgrywany moze byc tylko nowszy....
Przyznam ze nie chce mi sie wierzyc ze zmiana firmwaru cos zmieni - w zadnej opcji menu nie ma opcji dotyczacych ttl-u
O ile pamietam nie bylo wprowadzanych zmian w kolejnych wersjach firmware-u jeslichodzi o prace ttl.
Chyba ze faktycznie liczyc na reset calosci po zmianie firmware.
Ale to moge zrobic dopiero po powrocie do domu

zorzyk napisał/a:
Czyżby ewentualnie z tego wynikało, że nie należy używać starych analogów Metzów z DS/DL ??? bo się spali wbudowaną flaszkę? Kurde, sam czasem używam MZ 32CT3 na stopce SCA 374/2 AF..... Nie wiem czy się bać i nie używac???


nie ma co sie bac - w istD byly klopoty z wbudowanymi lampami a uzywanie starego metza nie powinno miec na caly system wplywu....zbyt dlugo uzywalem tej lampy w poprzednich aparatch - jest naprawde doskonala
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
-szu-, - a`wiesz moze jak wgrac wczesniejszy soft? Nie wiem czy nie jest tak ze wgrywany moze byc tylko nowszy....


Może aparat nie ma kontroli wersji i da się wgrać bez jakichś dodatkowych zabiegów możesz też spróbować dograć ten co masz. Może się uda, może nie. :-) Jak Ci zależy na wbudowanej to zawsze masz serwis.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach