Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
UZYWANIE CZYJEJS PRACY BEZ JEGO ZEZWOLENIA LUB ZAPLATY JEST NIELEGALNE.....
To prawda!!
Fafniak napisał/a:
TO JEST kradziez!!!!
To jest nieprawda. Nie używajcie skrótów myślowych. Piractwo itp. jest przestępstwem polegającym na naruszeniu praw autorskich, ale nie jest kradzieżą. Kradzież polega na zaborze mienia ( czyli rzeczy - fizycznej ) a nie naruszeniu wartości w pewien sposób wirtualnej ( praw autorskich ) Poza tym nie ma w tym przypadku zjawiska zaboru mienia - autor dalej utwór fizycznie posiada. Kradzieżą byłoby, gdyby fizycznie zabrać autorowi zdjęcie zarejestrowane na wszystkich możliwych nośnikach i nie byłoby ono fizycznie w jego posiadaniu. Jeszcze raz podkreślam , nie negując przestępczego charakteru jakiegokolwiek piractwa, nie można nazywać go kradzieżą, bo nie jest to prawda. Pojęcie kradzieży właśnie koncerny medialne i informatyczne wprowadziły do obiegu, gdyż tak łatwiej jest im piętnować piractwo, złodziej brzmi znacznie gorzej , niż pirat muzyczny, lub komputerowy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Ależ możesz!
- chodzilo mi o techniczne zabezpieczenia....o tym ze moge to ja wiem tylko np. plyta DURAN DURAN " Astronaut" jest dla mnie nie do skopiowania....a oryginalu nie dam do samochodu...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
czy kopia tym samym staje sie nielegalna ?
Mając dowód zakupu i pozostałe atrybuty (np.pudełko, dokumentację itp.) - chyba nie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
czy kopia tym samym staje sie nielegalna ?

Nawet jesli, to jaki masz powod do zmartwien? Jesli nie jest to soft, ktory moze ktos kontrolowac, to chyba nie ma sie czym przejmowac :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
chodzilo mi o techniczne zabezpieczenia
jjjjjasne :mrgreen:
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
TLu, - wiesz widok wlasnych zdjec na tysiacach gazetek reklamowych pewnego duzego przedsiebiorstwa tak wku....wia.... :roll:

Przecież to tylko dozwolony użytek, oni tych zdjęć nie sprzedają. Nie rozumiem Twojej irytacji ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Fafniak napisał/a:
TO JEST kradziez!!!!

To jest nieprawda. Nie używajcie skrótów myślowych. Piractwo itp. jest przestępstwem polegającym na naruszeniu praw autorskich, ale nie jest kradzieżą.


Fakt - przepraszam !!!!!! Rozpedzilem sie...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
TLu napisał/a:
chcesz dołączyć do zastępów demonów zła

Nie chodzi o demonów zła, tylko zaczyna sie robić błędne koło. Zrobiła się odpowiedzialnośc zbiorowa. Dlatego, że X i Y jest piratem to ja nie mogę sobie skopiować płyki do samochodu albo odtworzyć na komputerze. Płytki nie mogę oddać bo paragon szlak tarfił i pozostaje mi złamać zabezpieczenie. Zostanę piratem pomimo tego, że płytkę mam legalną.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Gwiazdor napisał/a:
Dla mnie problemem jest to, że jestem brany za złodzieja ZANIM jeszcze coś zrobię. Dlaczego płyty są zabezpieczane przed kopiowaniem?

A dlaczego zamykasz dom/mieszkanie na klucz? Czyżbyś traktował ludzi jak złodziei, zanim coś zrobią?

Gwiazdor napisał/a:
Ja mogę wykonać dowolną ilość kopii na swój prywatny dozwolony użytek, a jestem swoich praw pozbawiony

Piszesz o pozbawianiu praw, jakby to przynajmniej chodziło o prawo do głosowania, albo coś podobnego. Masz prawo zrobić kopię, ale jak nie umiesz to twój problem. Poza tym, zawsze możesz sobie zgrać na kasetę. :evilsmile:

Gwiazdor napisał/a:
przez chciwe kompanie płytowe

Rozumiem, że każdy, kto dba o swoje interesy jest od razu chciwy. Dlaczego chciwy Pentax nie sprzedaje kadyszek po kosztach? I jeszcze opracowane rozwiązania chciwie chroni patentami.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
TLu napisał/a:
Przecież to tylko dozwolony użytek, oni tych zdjęć nie sprzedają.
Zakładam, że to był żart.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zdano, Powinieneś kupić drugą, żeby być w zgodzie z prawem. :evilsmile:

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
TLu napisał/a:
Przecież to tylko dozwolony użytek, oni tych zdjęć nie sprzedają. Nie rozumiem Twojej irytacji

TLu, ironizujac w ten sposob, wprowadzasz zament do dyskusji...
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Zdano napisał/a:
TLu napisał/a:
chcesz dołączyć do zastępów demonów zła

Nie chodzi o demonów zła, tylko zaczyna sie robić błędne koło.

Ja jestem demonem zła i agentem korporacji!
Zmienię podpis, będzie wtedy ze mną łatwiejsza dyskusja :-)

Zdano napisał/a:
Zrobiła się odpowiedzialnośc zbiorowa. Dlatego, że X i Y jest piratem to ja nie mogę sobie skopiować płyki do samochodu albo odtworzyć na komputerze. Płytki nie mogę oddać bo paragon szlak tarfił i pozostaje mi złamać zabezpieczenie. Zostanę piratem pomimo tego, że płytkę mam legalną.

Raczej nie będziesz piratem, bo raczej prawo naciągneli wydawcy płyty, bo nie umożliwiają Ci odtwarzania na swoim CD, o czym podejrzewam nie wspominają na okładce lub wprowadzają w błąd niedokładną informacją. Dla pewności możesz zapytać sie Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ma oddziały w każdym wiekszym mieście chyba w urzędach miejskich, czy możesz nawet zarządać odszkodowania za wyłudzenie kasy za płytę, której nie możesz odsłuchać, o czym nie wspomniano na okładce.

[ Dodano: 2007-11-01, 20:34 ]
zorzyk napisał/a:
TLu napisał/a:
Przecież to tylko dozwolony użytek, oni tych zdjęć nie sprzedają.
Zakładam, że to był żart.

Tak, nawet dodałem odpowiednia "buźkę".
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
TLu napisał/a:
Ja jestem demonem zła i agentem korporacji

Nie wyglądasz na takiego :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Zdano, Powinieneś kupić drugą, żeby być w zgodzie z prawem. :evilsmile:

Drugiej też nie odtworzy w laptopie
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Zdano napisał/a:
TLu napisał/a:
Ja jestem demonem zła i agentem korporacji

Nie wyglądasz na takiego :roll:

Bo w GIMPie usunąłem rogi z avatara.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zdano napisał/a:
Dlatego, że X i Y jest piratem to ja nie mogę sobie skopiować płyki do samochodu
A Exact Audio Copy probowal? Te wszystkie zabezpiecznie to AFAIK sa smiechu warte. Ja przynajmniej nigdy nie mialem problemow ze zgrywaniem zabezpieczonych plyt. No chyba, ze w ciagu ostatniego roku cos nowego wymyslili.

dz.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dzerry, problem w tym, że mój laptop w ogóle nie widzi tej płyty. Włożę do stacjonarnego i wtedy zobaczę czy da się z tym coś zrobić.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Otóż ogłoszono wyniki badań, które wykazały, że ci, którzy ściągają piracką muzykę, kupują najwięcej płyt.

Dan, ale przecież wiesz, że to bzdura, prawda?
Zdano napisał/a:
Nie chodzi o demonów zła, tylko zaczyna sie robić błędne koło. Zrobiła się odpowiedzialnośc zbiorowa. Dlatego, że X i Y jest piratem to ja nie mogę sobie skopiować płyki do samochodu albo odtworzyć na komputerze

Za to trzeba dziękować piratom, a nie "chciwym koncernom". Przykład z zamykaniem drzwi na klucz jest trafiony.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
bEEf napisał/a:
Za to trzeba dziękować piratom

Ja mam być odpowiedzialny za piratów, a niby dlaczego?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach