kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Kupno obiektywu z ebay.de
Witam,

Czy ktos z was mieszka moze w Niemczech, ma konto na niemieckim ebay i moglby mi pomoc w kupnie obiektywu na ebay.de? Nie znam niemieckiego, z tego co rozumiem obiektyw jest do wysylki tylko na terenie de. Zaplacilbym za obiektyw oraz przesylke do pl. Ewentualnie moze ktos bywa tam i moglby przywiezc?

A moze w ogole nie musze miec wtyczki w "de", tylko moge to zrobic z Polski. Jezeli tak, to glanujcie mnie smialo :mrgreen:

Pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kierdel napisał/a:
A moze w ogole nie musze miec wtyczki w "de", tylko moge to zrobic z Polski. Jezeli tak, to glanujcie mnie smialo
Napisz do goscia i spytaj sie, czy wysle do Polski. Konta na ebayu nie sa przypisane do krajow - mozesz licytowac na kazdym ebayu na swiecie. Jest taka opcja przy wystawianiu aukcji, zeby ebay odrzucal wszystkie bidy spoza zadeklarowanego regionu - co prawda rzadko kto z niej korzysta, ale zawsze lepiej sie spytac, zeby potem uniknac nieporozumien.

dz.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Dobra, pomecze sie z ebayem, nie mam w ogole tam konta. Czyli moge teoretycznie zalozyc na polskim i brac w udzial w licytacji na tym z .de? Rozumiem, ze musze tez miec najlepiej paypala. Pisac do goscia nie ma sensu, bo jezeli juz to tylko po ang. a po drugie to i tak obiektyw mi zwieje. Nie mniej warto sie potrudzic, bo ceny tam jakies takie insze :-/
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
kierdel:
1. jak nie spróbujesz to nie wiesz - więc próbuj.
2. Nie musisz miec paypal-a bo jeszcze duzo niemcow sie tego boi, a tym bardziej jak ma placic ktos z polski.
3. Wystarczy ze zalozysz konto na polskim ebay - zaklada sie szybko i bez bolu, w odroznieniu od allegro.
4. Do Niemca pisz po angielsku, gdyz bardzo wielu zna ten jezyk, ewentualnie mozesz korzystac z translatora na altaviscie - opcja ENG-GER
5. From time to time zdarza sie aby niemiec blokowal kupujacych z poza niemiec (to co pisal dzerry), ale najlepiej przed zakończeniem aukcji, zapytaj grzecznie o mozliwosc wysylki do Polski.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kierdel napisał/a:
Pisac do goscia nie ma sensu, bo jezeli juz to tylko po ang.
Jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby Niemiec z ebaya nie rozumial angielskiego. Pamietaj, ze mimo wszystko to ta sama rodzina jezykow i Niemcy organicznie dosc duzo rozumieja z angielskiego, nie mowiac o tym, ze od kilkudziesieciu lat, kazdy Niemiec uczy sie angielskiego od dziecka.

dz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale od swojego dziecka?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Michu napisał/a:
Ale od swojego dziecka?

:mrgreen:
Szybciej czasami po rusku idzie sie z nimi dogadac.
BTW, podobno wlasnie ebay zakupil juz nasze allegro, wiec zaraz wszyscy w beju bedziemy. :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
podobno wlasnie ebay zakupil juz nasze allegro
Jak kupił, to jest jego. Bo jak wszedł w jakąś spółkę z a. to cienko to widzę (pamiętacie zawieruchę a. z QXL Ltd.? Polak potrafi. :-/ )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach