sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ka_Seciak napisał/a:
siadasz na ziemi/kamieniu.
Stopy płasko do podłoża, nogi zgięte w kolanach.
Na kolanach opierasz łokcie, aparat do oka...
Potem wyczuwasz puls i migawkę wyzwalasz zaraz po uderzeniu. Oczywiście w czasie naświetlania - bezdech.

podobno tak ćwiczyła Renata Mauer przed olimpiadą :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ka_Seciak napisał/a:
Potem wyczuwasz puls i migawkę wyzwalasz zaraz po uderzeniu.


:shock: :shock: :shock:
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
swietne zdjecia. gratuluje. :-B
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Znowu powyciągam coś z szuflady...
Zdjęcie zrobione z okna. Może gdyby ktoś był wytrwały, to zobaczy ruiny zamku w Chęcinach.
20.

Ogniskowa: 18 mm
Czas ekspozycji: 0,300 (1/3)
Korekta ekspozycji: -2.0
Przesłona: f/3,5
ISO: 200

A teraz seria zdjęć z mini pleneru - gdzieś między Chęcinami a Jaworznią - Stokówka. Miejsce lubiane przez wspinaczy skałkowych.
21.

Ogniskowa: 180 mm
Czas ekspozycji: 0,005 (1/200)
Przesłona: f/5,6
ISO: 400

22.

Ogniskowa: 200 mm
Czas ekspozycji: 0,006 (1/160)
Przesłona: f/5,6
ISO: 400

23.

Ogniskowa: 200 mm
Czas ekspozycji: 0,004 (1/125)
Przesłona: f/11
ISO: 1600

24.

Ogniskowa: 200 mm
Czas ekspozycji: 0,006 (1/180)
Przesłona: f/11
ISO: 800
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Ka_Seciak, Chęciny... Jaworznia.... Coś mi się wydaje że "ze wsząd" jest około 12/15km od miejsca gdzie mieszkam :) Jesteś więc chyba najbliżej mieszkająca osobą z forum :)
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
screwdriver, e tam ja jestem z Kajetanowa 9/10km od Kielc ;p sorry za OT.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Musical box, :-) zgadamy się z Ka_Seciakiem ściągniemy sołtysa... :) a OT to raczej tradycyjnie być powinien ;-)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
W innym wątku rozgorzał spór na temat emocjonalnego związku z fotografowanym obiektem.
Kilka moich zdjęć - nie jestem w ich ocenie do końca obiektywny... Co z resztą podkreślam w podpisie :-)

25.


26.


27.


28.


29.
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
patrząc na zdjęcia 26 i 27 człowiekowi od razu nasuwa się myśl że musi dokonać selekcji między dwoma, mnie osobiście bardziej przypadła do gustu 27 z tej pary jak i z całej serii (nie omieszkałeś się nim pochwalić już w innym wątku :-P ).
28 się jeszcze miło ogląda bo jako jedyne z tej serii nie jest pozowane.
A czy nie przeszkadza Ci poruszenie (na pewno nie emocjonalne) na 29 ?
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Musical box napisał/a:
jedyne z tej serii nie jest pozowane

Akurat tylko 26 i 27 sa pozowane.
29 - złapane na wyciągu - dlatego jest lekko poruszone - warunki były ciężkie. W zasadzie można by powiedzieć, że jeśli model wie, że będzie fotografowany, to jest to już pozowanie... Ale w takim razie większość zdjęć jest pozowana.
W 25 - było: "czekaj czekaj" :-)
Musical box napisał/a:
się jeszcze miło ogląda

Wszystkie zdjęcia niosą mój ładunek emocjonalny. Chciałem pokazać, że będąc związanym emocjonalnie z modelem - można się do zdjęcia przyłożyć. Może mi nie wyszło... Ale to już inna sprawa.
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Tak zastanawiam się nad 25-ką i myślę, że można by tu zastosować bracketing itd. Chociaż bez statywu to chyba nie wykonalne... Nie wiem tylko czy K100D to ma. Twarz byłaby wtedy lepiej doświetlona. Przyznam, że sam tej techniki jeszcze nie stosowałem :-)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
mysikrolik napisał/a:
można by tu zastosować bracketing

Ale to było zdjęcie złapane :-) Nie było czasu na dłuższe pozowania.
Tak K100 ma bracketing i można potem sie pobawić w HDR, można też zrobić RAVa i z niego wyciągnąć dwie klatki do złożenia - taki pseudo HDR. Tylko trzeba mieć na to czas.

A teraz takie sobie wprawki :-)
30.

Ogniskowa: 55 mm
Czas ekspozycji: 0,025 (1/40)
Przesłona: f/13,0
ISO: 3200

31.

Ogniskowa: 33 mm
Czas ekspozycji: 0,017 (1/60)
Przesłona: f/4,0
ISO: 400

32.

Ogniskowa: 18 mm
Czas ekspozycji: 0,017 (1/60)
Przesłona: f/5,6
ISO: 1600
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
Ka_Seciak, 32. bardzo na TAK - zdjęcia zwierzaków na małej ogniskowej są powalające, no i sceneria fajna.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
32 wymiata wg mnie :-)
w 30 podoba mi się, że jest takie prawie graficzne, naprawde fajne

pozdrawiam, kristofo
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
I znowu dwa zdjęcia - jedno zrobione dwie godziny temu i jedno z wakacji.

33 - kawałek Galei. Półkrwi angielskiej - jeśli ktoś się zna to: XO

Ogniskowa: 200 mm
Czas ekspozycji: 1/200
Przesłona: f/8,0
ISO: 1600

34.

Ogniskowa: 18 mm
Czas ekspozycji: 1/750
Przesłona: f/11
ISO: 200
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
34. - skąd można wysłać taką pocztówkę, ja poproszę:D (Tylko ładne pozdrowienia z wakacji poproszę). Aha bo bym zapomniał to ładna pocztówka jest.

[ Dodano: 2008-04-21, 21:23 ]
Ka_Seciak napisał/a:

30.
Ogniskowa: 55 mm
Czas ekspozycji: 0,025 (1/40)
Przesłona: f/13,0
ISO: 3200


tak się zastanawiam czemu dałeś tak dużą przysłonę, skoro mogłeś to rozdysponować na niższe ISO i krótszy czas?
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Ka_Seciak, Nr.32 wmurowało mnie, mina zwierzaczka bezcenna.

Cytat
tak się zastanawiam czemu dałeś tak dużą przysłonę, skoro mogłeś to rozdysponować na niższe ISO i krótszy czas?


Może dla tego że chciał skorzystać z tej konkretnej wartości przysłony i mieć możliwość jeszcze strzelenia zdjęcia bez statywu ?
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Pietras napisał/a:
strzelenia zdjęcia bez statywu

;-)
Dokładnie.
W lesie było dosyć ciemno, a chciałem żeby wszystkie plany były ostre. Poza tym to są wprawki - chciałem też poznać możliwości aparatu. To jest zdjęcie z szuflady - jedno z pierwszych K100D. Jakoś zawsze sobie obiecuję, że pójdę w plener ze statywem i potem nie chce mi się go targać... Czasem jeździ miesiącami w bagażniku, żeby zawsze był pod ręką, a potem w odpowiednim momencie jest z niego wynoszony do domu... Co się wiąże z robieniem zdjęć z ręki. C'est la vie. ;-)

Pietras napisał/a:
mina zwierzaczka bezcenna

:-) Owszem - zwierzaczek jest dokładnie taki jak na zdjęciu. Straszny świr - śmiejemy się, że gdyby był człowiekiem to byśmy go leczyli na ADHD.


A teraz taka sobie wprawka.
Było trochę dyskusji o desaturyzacji...
A ja popełniłem takie coś:
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
Ka_Seciak, jeśli chodzi o B&W to urzekła mnie 32, 3b jak dla mnie za mało kontrastowa (mam CRTka z niezbyt wysokim ustawionym kontrastem). Ale zaraz to 32 jest konwertowana na czerń i biel czy tylko zdesaturowana, generalnie druga metoda przynosi mizerne efekty.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Musical box napisał/a:
mam CRTka z niezbyt wysokim ustawionym kontrastem

Ja mam Samsunga SyncMaster 971p i szczerze mówiąc, to czasem mi się odechciewa jak popatrzę na swoje zdjęcia na laptopie...
3B ma właściwie tylko czerwony kanał, pozostałych prawie nie ma. Dlatego niebo jest takie ciemne. Nic nie ruszałem tu saturacji.
Po prostu powieliłem czerwony i wczytałem go jako zaznaczenie. Potem zaznaczenie wypełniłem czernią, a pod tą warstwę podłożyłem biały kolor. Potem jeszcze raz powieliłem warstwę którą wypełniłem czarnym kolorem (tą z zaznaczenia z czerwonego kanału), podłożyłem jej maskę i trochę ją wymazałem. Dokładnie to nie pamiętam co robiłem... :oops: Ważne, że efekt wyszedł fajny - mnie się podoba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach