PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Glowa do gory!
Ostatnio zauwazylem, ze po informacjach na temat nowego aparatu, sporo ludzi rozczarowalo sie. :-? Kochani, nie samym aparatem zyjemy! Mamy pentaxy? :mrgreen: Mamy, to robmy zdjecia, dyskutujmy na temat techniki, pomozmy nowym czlonkom wejsc w nasz system, nie zniechecajmy nowych, na razie nie mam pomyslu, jak pobudzic forum, przepraszam, ale napewno pomysle... Moze wymysle temat konkursu i zafunduje jakas nagrode? Nie wiem, zobacze. Ale pamietajcie, czerpmy radosc z robienia zdjec. :mrgreen: pozdrawiam z bardzo lepkiej Japonii (88,9%), Piotr Biesiadecki
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No, proszę Państwa, mamy siedemnastego. Czy w związku z tym zauważył ktoś na wystawce sklepowej K100D?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No nie , ale na Allegro już jest! :lol:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Ostatnio zauwazylem, ze po informacjach na temat nowego aparatu, sporo ludzi rozczarowalo się.


Na razie to ty jesteś rozczarowany :mrgreen: . Tego K100D, moje łapki nie miały jeszcze przyjemności potrzymać, więc sprawa jest dla mnie otwarta :mrgreen:
 
danpe_
[Usunięty]
powalos napisał/a:
No nie , ale na Allegro już jest! :lol:


za cenę 1.5x jak nie więcej taką, jak zapowiedziana w jednym ze sklepów internetowych :D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
danpe_ napisał/a:
za cenę 1.5x jak nie więcej taką, jak zapowiedziana w jednym ze sklepów internetowych


Tak, ale na Allegro jest z 16-45 w komplecie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:

Na razie to ty jesteś rozczarowany :mrgreen: . Tego K100D, moje łapki nie miały jeszcze przyjemności potrzymać, więc sprawa jest dla mnie otwarta :mrgreen:


Mylisz sie, ja w ogole nie nastawialem na ten aparat, tylko, jak koledzy pisali, ze bedzie achy, ochy, to pomyslalem, to wreszcie bedzie aparat, co zwali z nog konkurencji. A tu co? nastepne proste zabiegi, liftingowe. Nie mam zalu do pentaxa, tylko niepotrzebnie czlowiek nastawil sie. Ale jest ok, mam DS-a. :mrgreen: i Fuji GX-a. To mi wystarczy, choc przyznam sie, spodobal mi sie panasonic L1. :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
tylko, jak koledzy pisali, ze bedzie achy, ochy,

achy ii ochy to chyba raczej wieksze co do K10D maja byc ;]
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
A tu co? nastepne proste zabiegi, liftingowe.


W porządku, ale co ty byś chciał by taki K100D za 2500zł posiadał. Achy i ochy, jak powiedział Sołtys, tyczyły raczej K10D. Ważne że coś nowego wypuścił Pentax. Wiesz, stabilizacja nawet ze szkłami manualnymi i poprawa af-a, to dla mnie, nie jest tylko liftingiem. Wiadomo, chciałoby się więcej, ale nie marudźmy, coś sie ruszyło :-) . Wieksze zmiany pewnie szykują w K10D.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No dobra. To teraz powiedźcie mi, czegoż to chcielibyście od aparatu entrylevel?
Dla mnie taki DL (nie licząc AFu) jest totalnie wystarczającą maszyną. Rozumiem - rozwój. Ale dokąd? Za parę lat, nie byłoby różnicy między korpusami amatorskimi i zawodowymi. Dla mnie taką zatrzymaną "hurra-ekspansją" było wypuszczenie Canonowskiego 30D.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
No dobra. To teraz powiedźcie mi, czegoż to chcielibyście od aparatu entrylevel?
Dla mnie taki DL (nie licząc AFu) jest totalnie wystarczającą maszyną


Dla mnie także. Mam co prawda DS-a, ale przy zakupie tegoż, DL-a jeszcze nie było.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
No dobra. To teraz powiedźcie mi, czegoż to chcielibyście od aparatu entrylevel?

Ja chcialbym nowym K100D moc bez obaw robic zdjecia w lekkim deszczu albo na plazy w czasie duzego wiatru (pisze o samym korpusie, poniewaz rozumiem, ze szklo musialoby byc takze uszczelnione, ale to juz nie kitowe...).
Ponadto chcialbym moc dokupic sobie takie niewielkie urzadzanko wpinane w bagnet, ktore byloby w stanie wyssac ze srodka korpusu wszelkie pylki itp.

Mysle, ze to byloby wlasnie to, co mogloby byc dostepne juz w entrylevel.
W koncu lustrzanka jest dla zapalonych amatorow, prawda? :-P

PS

No i skoro to enrylevel to powinien miec takze jakies gry i wyjscie slochawkowe (tam gdzie gniazdo wezyka!) zeby moc odtwarzac mp3 nagrane uprzednio na karcie SD... ;-) :mrgreen:

PS2

Czy do korpusu entrylevel naprawde nie warto projektowac gripa z pionowym spustem albo chociaz BP??
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiadomo, pomarzyc dobra rzecz. No , ale ja juz niedlugo wracam do Polski na stale, wiec nie bede mogl juz relacjonowac, co sie dzieje na japonskim podworku. Zycze wam jak najlepszych zdjec w tych wakacjach i mocnych wrazen, po ogladaniu ich :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Ja chcialbym nowym K100D moc bez obaw robic zdjecia w lekkim deszczu albo na plazy w czasie duzego wiatru

Ja DSem robiłem w deszczu i nic się nie działo. DLa w łapach nie miałem, ale jeśli idzie o solidność DSa to nic więcej mi nie trzeba. Jeśli pomyślę o D10 to tylko w ramach spokojnego sumienia (bo jednak z DS to zawsze był jakaś niepewność czy ten deszczyk wytrzyma)
Co do 100D to jeśli sie potwierdzi poprawa pracy AFu to dla mnie bomba (nie myśle o kupnie -po prostu podoba mi się że Pentax skupia się na poprawianiu słabych punktów). Po co robić rewolucję skoro isty to bardzo udany sprzet -lepiej poprawić to co szwankuje niż robić nowy aparat od podstaw. W końcu 10, 20 i 30 Canona to też ten sam aparat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach