wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
  [obiektyw] Ciężko obracający sie ob.Helios 44K-4/MC
Niedawno kupiłem na allegro obiektyw Helios 44K-4/MC.Sprzedający oświadczył,że jest nowy.Wizualnie rzeczywiście tak jest.Szkła czyste.Brak oznak używania.Jest natomiast jeden mankament.Pierścien ustawiania ostrości chodzi ciężko.Nie stawia oporu .Wiem,że nie jest to szkło z pentaxa jakich mam kilka a chodza one tak jak by miały wspomaganie-serwo.Czy jest na to jakiś sposób,czy tylko wizyta w punkcie serwisu-napraw foto.Pozdrawiam serdecznie wszystkich Henryk.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Mój helios pracuje równie ciężko mimo, że wygląda jak nowy więc smarowanie pewnie by się przydało. Nie orientuje się ile to może kosztować ale biorąc pod uwagę niski koszt obiektywu to czy jest sens?

pozdrawiam
kefa
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
wiosna77, tak sie składa ze ja niedawno sprzedałem takiego Heliosa na Allegro (ale nie pisałem, że jest nowy). [nick na allegro - Perlisty]

Miałem 2 Heliosy 44k 58/2 i w obydwu pierścien ostrzenia chodził bardzo cieżko. To jest naturalne dla tych obiektywów. Świadczy to o tym że obiektyw faktycznie jest ...prawie jak nowy. Ja bym się martwił, gdyby chodził zbyt lekko (jak np 50-tki Pentaxa).

kefa napisał/a:
Mój helios pracuje równie ciężko mimo, że wygląda jak nowy więc smarowanie pewnie by się przydało. Nie orientuje się ile to może kosztować ale biorąc pod uwagę niski koszt obiektywu to czy jest sens?

Jeśli nie odpowiada Wam że ciężko chodzi, należy zapytać w serwisach foto czy jest możliwość nasmarowania go.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
perl napisał/a:
Ja bym się martwił, gdyby chodził zbyt lekko (jak np 50-tki Pentaxa).
mi właśnie bardzo odpowiada ten brak oporu w 50 pentaxa, dlatego nie używam heliosa po prostu leży i sie kurzy ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach