alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
anduril napisał/a:
Mój config: core2duo 1,66 GHz, 2GB RAM, 1x klient konsolowy SMP 5.91.


Hehehe to samo, tylko 1gb :-)
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
alkos napisał/a:
anduril napisał/a:
Mój config: core2duo 1,66 GHz, 2GB RAM, 1x klient konsolowy SMP 5.91.


Hehehe to samo, tylko 1gb :-)


Ale to pewnie nie ma znaczenia :)
Zwijam P2653 o ile dobrze pamiętam jakieś 30h.
EDIT: nieprawda, 1% to ok. 26 minut, czyli 43h...

Przy okazji - próbowaliście może klienta GPU? Bo mnie kusi :) I wkurza mnie wycie wiatraka w laptopie na pełnym obciążeniu. Ból tylko, że musiałbym zmieniać sterowniki i nie wiem czy warto...

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
uffff. skończyło mi liczyc pierwszy WU. I pojawiłem się w statystykach!
Przy okazji okazało się, że mój komp się poważnie przegrzewa i walczę z chłodzeniem.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti, :-B :-D

Zwijasz na notebooku czy na normalnym?

[ Dodano: 2007-12-13, 11:20 ]
anduril napisał/a:
próbowaliście może klienta GPU?
Klient GPU najlepiej pracuje z Ati 1900XT, 256 MB RAM, ale zalecane 512 MB. Masz takie cudo w notebooku? Eee, chyba nie...
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
zorzyk napisał/a:
Arti, :-B :-D

Zwijasz na notebooku czy na normalnym?

[ Dodano: 2007-12-13, 11:20 ]
anduril napisał/a:
próbowaliście może klienta GPU?
Klient GPU najlepiej pracuje z Ati 1900XT, 256 MB RAM, ale zalecane 512 MB. Masz takie cudo w notebooku? Eee, chyba nie...

X1600, 256MB RAM. Nie wystarczy? To szkoda...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
http://www.stanford.edu/g....FAQ-ATI#ntoc15

"Which cards are supported?

We now support several classes of GPU boards, including X1600, X1800, and X1900 series GPUs from ATI. At the launch, we supported X1900 series cards only. X1800 cards do not provide the performance seen in X1900's and so we strongly recommend X1900 class cards. X1900 and X1800 cards are actually quite different -- they have different processors (R520, R530 vs. the R580). The R580 in the X1900 makes a huge difference in performance -- its 48 pixel shaders are key, as we use pixel shaders for our computations. Also note that the card should have more than 256MB (i.e. at least 512MB) of RAM, otherwise the GPU client will put a huge load on the client machine (although we do note that the 256MB X1950Pro using PCIe does work reasonably well)."
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk, stacjonarny domowy. Athlon 1800+.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti, dobry system chłodzenia powinien rozwiązać problem:
- zasilacz z 12 cm wiatrakiem
- dobry (odpowiedni) cooler na CPU
- tylny wywiew wiatrakiem 92 mm (lub nawet 80 mm, jeżeli tylko taki wejdzie)

[Dodane]
U mnie na chłodzeniu boksowym (które jest w sumie całkiem niezłe, ale nie dla cieżkiej pracy 24/7) temperatura na rdzeniach z łatwością przekraczała 65°C (w/g intela dopuszczalna temp. pracy rdzeni to 62.5°). Z coolerem Thermalright SI-128 SE i 12 cm Fanderem mam obecnie ok. 50-52°C (temp.otoczenia 17-19°C), czyli jeszcze z pewną rezerwa na ciepłe dni.

 
olq  Dołączył: 11 Wrz 2007
Ja liczę na:
1. c2d E6400 puszczony na 2,5GHz (2 rdzenie) z 1MB ramu, klient Windows SMP 5.91beta5, liczy ok 25-35h, komputer chodzi 7/24 przy czym przez 8-9h godzin dziennie ma dużo innych zadań zwykle obciążających oba rdzenie.

2. komputer identyczny jak wyżej, na standardowych ustawieniach (2,13Ghz), zwykły klient linuksowy 5.04beta - liczy ok 30-40h (w zależności od obciążenia kompa) też działa 7/24.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
(temp.otoczenia 17-19°C)
Podziwiam. :evilsmile:
 
olq  Dołączył: 11 Wrz 2007
Gwiazdor napisał/a:
zorzyk napisał/a:
(temp.otoczenia 17-19°C)
Podziwiam. :evilsmile:


Dlaczego? To normalna temperatura i z tego co wiem dużo zdrowsza niż np 23-25°C.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
17° bywa, że jest już odczuwalne jako nieprzyjemnie chłodno, ale dostawcę ciepła mam na ścianie, co, z drugiej strony, pozwala dość precyzyjnie się nie przegrzewać ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
olq napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
zorzyk napisał/a:
(temp.otoczenia 17-19°C)
Podziwiam. :evilsmile:


Dlaczego? To normalna temperatura i z tego co wiem dużo zdrowsza niż np 23-25°C.


Zależy co się robi, przy pracy siedzącej (8 godzin przy komputerze) musi być co najmniej 20
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Czyli żeby zwiększyć PPD, zamiast zwiększać wydajność, trzeba szukać innych kompów do "zarażenia" F@H :)
A co do GPU to spróbuję, jak tylko podepnę się gdzieś gdzie będę mógł ściągnąć WU. A nuż widelec :)

olq napisał/a:
2. komputer identyczny jak wyżej, na standardowych ustawieniach (2,13Ghz), zwykły klient linuksowy 5.04beta - liczy ok 30-40h (w zależności od obciążenia kompa) też działa 7/24.

A z ciekawości - czemu nie SMP?
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
zorzyk napisał/a:
Arti, dobry system chłodzenia powinien rozwiązać problem:
- zasilacz z 12 cm wiatrakiem
- dobry (odpowiedni) cooler na CPU
- tylny wywiew wiatrakiem 92 mm (lub nawet 80 mm, jeżeli tylko taki wejdzie)


Ja polecam Arctic Cooling - nie wiem jak przy nowszych prockach, ale na athlonie 950 jest cicho i chłodno - wiatrak chyba 60mm z regulowanymi obrotami w zależności od temp radiatora. A radiator słusznej pojemności cieplnej, znaczy masywny.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Arti, dobry system chłodzenia powinien rozwiązać problem:

No właśnie okazało się, że mój komp nie ma prawie wcale "systemu" chłodzenia.... Wiatrak na procku i w zasilaczu... O ile jak stał luzem to mu to starczało, to jakiś czas temu został wstawiony w birkową wnękę. No i pechowo wylot z wiatraka był przesłonięty. Dopóki na nim głównie przeglądałem net i jakoś nie obciążałem to jakoś ciągnął, to F@H go zgarzało totalnie.
szadok napisał/a:
Ja polecam Arctic Cooling

Wczoraj doszły dwa wiatraki właśne Arctica z Termal Control. Fajne ciche, ale nie da się ich na radiator założyć, a miałem nadzieję wyciszyć przy okazji. Dałem na obudowie i przy dyskach i testuje. Jest lepiej, zobaczymy czy dobrze.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A ja polecam przyjrzeć się też obiegowi powietrza - przez samo dorobienie kanału prowadzącego powietrze z procesora bezpośrednio na zewnątrz udało mi się obniżyć temperaturę wewnątrz obudowy o jakieś 10 stopni, przez co wentylator w zasilaczu nigdy już nie przyspiesza obrotów ponad minimum, procesor jest kilka stopni chlodniejszy i mam jeden wiatrak w obudowie mniej. :-)
Jeszcze czeka na swój kanał karta graficzna, bo poprzednia była pasywna, a teraz mam z wiatraczkiem.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gwiazdor, U mnie największym problemem było to, że ciepłe powietrze krążyło po wnęce na kompa i wracało do niego. Wiatrak nie wyrzucał na zewnątrz biurka. Teraz dałem drugi, który wyrzuca na zewnątrz i jest już dużo lepiej. Jakby nie pomogło to musiałbym pomyśleć o nawiewie od przodu, żeby nie łapało ciepłego powietrza z wnęki.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Hurraaa, awansowałem do pierwszej 10-tki w rankingu :-D
Kto mnie shejtuje? :lol:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gebi, :-B :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach