zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ggdh :-B

Fanfary, kwiaty, buziaki od dziewczynek w stroju krakowskim, uścisk dłoni prezesa :-)



:-B :-B :-B :-B :-B

:mrgreen:
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
;-)

(przed wakacjami drugi milion :evilsmile: )
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
wczoraj moj klient przestal dzialac
wersja FAH6.22beta2-win32-SMP-mpich

dzis sprawdzilem na stronie FAH i wygasa, jak widac 2. lutego

nie da sie dalej zwijac klientem SMP?

edit:
pobralem wersje Windows SMP 5.91 beta client (for MPICH) i jak narazie wydaje sie smigac
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Nie ma tak, ze jest zastoj. Jak cos wychodzi z "terminu waznosci" to od razu jest dostepne nowe.

:-B
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
tyle, że to nowe to starsze się wydaje :roll:
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Chcę zapuścić F@h GPU na Ati Radeon HD 3450 oraz na dwóch jądrach AMD po 1.9Ghz. Czy mogę wykorzystać moc obliczeniową obu jąder i karty graficznej jednocześnie?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jitt, na stronie http://folding.stanford.e...ownloadWinOther
jast sekcja: Drop-in binary for current Windows SMP console client (6.23)
a w niej link do exeka, którym zastępujesz 6.22 który wygasł - działa jak trzeba.

[ Dodano: 2009-02-04, 17:21 ]
ysiulec napisał/a:
Czy mogę wykorzystać moc obliczeniową obu jąder i karty graficznej jednocześnie?

Obawiam się, że niekoniecznie :-/
Jedno musi obsługiwać GPU, wiec ewnetulanie mógłbyś zapuścić jednego standardowego klienta na drugim. ggdh, a co Ty o tym sądzisz?
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Tzn myślałem nad jednym uruchomionym klientem korzystającym z GPU oraz dwóch konsolowych wykorzystujących oba jądra. Pytanie tylko czy warto ?
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
zorzyk, właśnie z repozytoriów drop-in korzystam
działa i dobrze

gorzej, że jak to z SMP straciłem kilkanaście procent policzonego WU ;/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ysiulec napisał/a:
myślałem nad jednym uruchomionym klientem korzystającym z GPU oraz dwóch konsolowych wykorzystujących oba jądra

Problem polega na tym, że jedno jądro musiałoby obsługiwać dwa zadania - klienta konsolowego oraz jednocześnie zarządzac klientem GPU - pytanie jest, czy by się wyrobiło... Z tego co pamiętam, to jest to chyba wysoce ryzykowne, a z punktu widzenia idei F@H nie jest zalecane (i oficjalnie wspierane). Musiałbyś poszperać na forum F@H, bo tam na pewno to było dyskutowane...

[ Dodano: 2009-02-04, 18:17 ]
jitt napisał/a:
z SMP straciłem kilkanaście procent policzonego WU

O! A u mnie po podmianie exeka podjął liczenie i doleciał do końca.... Niezbdane są wyroki ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ysiulec, jest tak jak pisze Zorzyk. U mnie zwijała karta ATI (Radeon 3650) i obciąża ona również w 100% jeden rdzeń procesora. Na drugim można pogonić tylko jednego klienta.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
ciekaw jestem ile osob , ktore tak chętnie tutaj "zwija" słyszało chociaż o projekcie:

http://server.tah.openstreetmap.org
http://openstreetmap.org/

mozna pomóc na wiele sposobów, nie tylko "użyczając mocy obliczeniowej własnego sprzętu"
a i korzyści "bardziej widoczne " ;)

przerwałem "zwijanie" , na rzecz własnie tego projektu.
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
To się robi na podstawie tracków z GPSa? Swoich? Cudzych?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
na pewno możesz dać własne, jest tam instrukcja jak to zrobić, jest coś też po polsku:

http://wiki.openstreetmap...iProject_Poland

a co do tego by edytować już wprowadzone dane, zapewne tak, ale nie wiem jak ;)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Wstep:
ysiulec, co do zwijania na GPU i jednoczesnego zwijania konsola/SMP to wyglada to tak, ze roznie to bywa :mrgreen:

Rozwiniecie:
W moim przypadku: 2x8800gt oc i moge puscic dwie konsole jednoczesnie z 2xgpu, nie ma problemow i nie ma spadku ppd na grafikach. Nie puszczam SMP, bo na moim procku (6400+) to srednio wychodzi ratio (zorzyk, nie bij za angielszczyzne ;-) ) ppd/grzanie sie ukladu (wody).

Dodam jeszcze, ze sterowniki do nvidii sa lepiej zoptymalizowane pod F@H niz te od ATI (tak bylo ok pol roku temu, moze cos zmienili) i te ktorych teraz uzywam W OGOLE NIE OBCIAZAJA RDZENI (1-2%, wiec to raczej windows sam w sobie).

Podsumowanie:
W przypadku nvidii nie ma problemu puscic gpu i konsoli na tym samym rdzeniu, bo ludzie maja "farmy" 2x 9800x2 na dwujajowcach i dziala. ATI musisz sam sprawdzic...

[ Dodano: 2009-04-09, 11:51 ]
Ze wzgledow finansowych jestem zmuszony troche przyhamowac z zwijaniem, bo 30e miesiecznie za sam komputer boli i to bardzo, nawet w Irlandii.
Juz nie bedzie F@H ponad wszystko, 24/7, bedzie dzialac wtedy jak bedzie potrzeba uzywania komputera, albo nawet rzadziej. Komputery "niedomowe" dalej ida cala para, wiec jakis wklad bedzie.

PS. Jak ktos mnie wyprzedzi / bedzie bardzo blisko to podejme rekawice :evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wygląda na to, że drużyna Pentaksa troszkę spadła w notowaniach, tzn. zwijamy dalej ale nie ma już dopływu świeżej krwi i takiego entuzjazmu jak na początku :-|
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zorzyk jest w stanie uśpienia i nie ma kto Was poganiać.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Czuje, ze troche moze byc w tym mojej winy... :roll:

Jednoczesnie sie dziwie, ze tak malo osob zwija kartami, bo na pewno nie jeden/jedna ma na pokladzie wiecej niz intel 945...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk napisał/a:
zorzyk jest w stanie uśpienia

... jak Etna, która raz na stulecie się budzi :mrgreen:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
zorzyk napisał/a:
plwk napisał/a:
zorzyk jest w stanie uśpienia

... jak Etna, która raz na stulecie się budzi :mrgreen:


W takim razie cześć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach