ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Procesor nie obnizy czestotliwosci przy f@h, bo to chyba sie da tylko w idle, czyli jak nie ma zadnego obciazenia (przynajmniej cool&quiet od amd tak dziala). Co do liczenia w wolnym czasie to 2 lata temu jak zwijalem nie dalo sie takich punktow robic prockiem, wiec to nie bylo zwijanie "przy okazji". Dwie karty graficzne sie pocily i swoje pradu potrzebowaly.
Roznica zuzycia pradu jest proporcjonalna do obciazenia, tzn. przy 100% proc ciagnie TDP ze specyfikacji (inna sprawa definicji TDP wedlug Intela i AMD), przy mniejszym obciazeniu odpowiednio mniej.

[ Dodano: 2010-09-28, 15:37 ]
Znowu dopisuje sie do swojego postu i nikt nie zauwazy:

Przez nastepne pare miesiecy postaram sie wspomoc za pomoca 8800gt, o ile sie nie upiecze. Wlozylem do kompa w pracy i zaczela zwijac. Niestety na chlodzeniu fabrycznym, wiec dobija do 95*C :evilsmile: ile pociagnie to pociagnie. Costam zawsze skapnie.

I mala refleksja na temat postepu technologicznego. Zanim sprobowalem wrzucic f@h na tej karcie (teraz, w pracy) sprawdzilem jak sie 8800gt sprawdzi w innych projektach DC (milkyway, collatz). Mam porownanie do radka 5870, ktorym natrzepalem w tydzien duuuuzo. I dla przykladu w COLLATZ jeden WU na 5870 robil sie w ok. 1min40sek, a na 8800gt... jedynie 2.5 GODZINY! Kurde, 8800gt jak ja kupilem byla najszybsza karta na rynku! I mialem takie dwie.
Ale ten postep pedzi :-D
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
Zgłaszam swoje uczestnictwo.
Od 2 dni w domowym blaszaku GPU się nie nudzi.
 
luckyluk  Dołączył: 27 Kwi 2007
da się to robić na klastrach GPU ?
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
Mam pytanie,
czy klient GPU idzie uruchomić na kilku kartach/GPU ?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Zanim zaprzestałem zwijania była taka możliwość. Trzeba było tylko mieć na względzie, że jeden klient GPU potrzebował również do obsługi jednego rdzenia CPU (przynajmniej tak było z kartami ATI). Jeśli ktoś miał jednordzeniowy procesor to choćby podłączył dwie karty graficzne ich wydajność była porównywalna z jedną kartą, bo wąskim gardłem stawał się procesor. To się miało zmienić i karty miały liczyć bardziej samodzielnie z mniejszym udziałem CPU ale czy to rozwiązanie wdrożono nie wiem, bo od jakiegoś czasu nie interesowałem się tym projektem.
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
No mam GTX295 więc niby karta dwurdzeniowa.
Procek powinien dać radę bo Q9650 delikatnie podkręcony na 3,7GHz.
Jestem po prostu ciekaw ile można z takiego zestawu wyciągnąć :)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008


I do odwolania koncze zwijanie.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No to przepadniemy :-> , bo coraz mniej osób z naszego forum kontynuuje udział w projekcie.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Chyba dlatego, ze Zorzyk bardzo rzadko zaglada, a on chyba najwiecej angazowal nowych uczestnikow.

Tak poza tym ostatni dzien "dociagnalem" do 2mln za pomoca GTX460, ktora kupilem okazyjnie (i idzie dalej do ludzi...). Dla porownania kiedys z 2x8800gt (czyli 300W ze zwijajacym prockiem) robilem ok 9000 punktow dziennie. Pojedynczym GTXem srednia wychodzila 10800 punktow przy calkowitym poborze z gniazdka ok 205W (bez zwijania na CPU).
Czasem zaluje, gdy mysle o DC, ze mam 5870 i pewnie kolejna wkrotce. Do F@H sie nie przyda.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
kurde muszę jakiegoś blaszaka poskładać, bo na laptopie to nie dam rady liczyć (wykończyło by mnie ciągłe szumienie wentylatora).
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
ggdh napisał/a:
Pojedynczym GTXem srednia wychodzila 10800 punktow

Hmm, Zwijam po trochu praktycznie od początku akcji na forum i zrobiłem tyle punktów co Ty w niecałe 6 dni - masakra :shock:
Przetwarzanie na kartach graficznych to jednak potęga!
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
A co sie musi dziac na gtx580?

A to znacie? http://atlasfolding.com/
To jest dopiero dedykacja!

[ Dodano: 2011-02-14, 15:44 ]
bix, najtansza plyta, najtanszy procek. Giga ramu. Zasilacz 350W. I GTX460. Zapomnij o CPU. Szkoda pradu. Takie moje skromne, ale podparte doswiadczeniem, zdanie ;)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Dołączyłem wczoraj i już udało mi się zrobić jeden WU. Klient śmiga na laptopie w pracy - Core2Duo (z technologią vPro). Czy jest używać czegoś innego niż domyślnego graficznego klienta CPU?
Dodam, że nie chciałbym obciążać maszyny zbyt mocno, bo jednak się na niej trochę pracuje.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No gratulacje! Od razu na 70-tą pozycję wskoczyłeś :-)
Co do konfiguracji programu to chyba lepiej uruchomić klienta jako usługę - opis masz w tym wątku.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kłaniam się uparciuchom i die-hardom zwijalnym ;-) :mrgreen:

Zwijać, albo nie zwijać, oto jest pytanie ;-) Niestety rachunki za prąd są wprost proporcjonalne do zużywanej przez system mocy. Jak się okazało w moim przypadku było to ok. 30% więcej przy f@h niż bez niego.

Ale dalej się u Was kręci i bardzo dobrze, tak trzymać :-B
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Uklony dla Pana Prezesa ;-) wkrotce bede zmianial kraj zamieszkania i byc moze rachunki za prad nie beda az takim problemem. A na kolejnej uczelni na pewno 8-) czyli innymi slowy: I'll be back :evilsmile:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
zorzyk, ależ ja Cię dawno nie widziałem na forum. Fajnie, że jesteś :-D :-B
ggdh napisał/a:
Czasem zaluje, gdy mysle o DC, ze mam 5870 i pewnie kolejna wkrotce. Do F@H sie nie przyda.

ggdh, przepraszam niezbyt rozumiem Twoją wypowiedź - co to jest DC :oops: (dedicated core?)
Aktualnie zwijasz na radeonach, a one się do tego nie nadają (lub nadają się mniej niż nVidia)?
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
piotrecius, DC = Distributed Computing.
F@H jest oparty na "nvidia'owskiej" (heh, co za slowo) CUDA i na geforcach hula az milo (patrz post o gtx460). Mimo, ze ogolna wydajnosc 5870 jest zauwazalnie wieksza niz gtx460 (gry, benchmarki, czy tez po prostu "moc" - 5870 ma 2720GFlops, gtx460 ma 907GFlops) to "para idzie w gwizdek".

Ale to tylko w przypadku projektow korzystajacych z CUDA. Inne projekty BOINC (Berkley Open Infrastructure for Network Computing) jak np. Milkyway@Home, Collatz@Home etc. chodza duzo lepiej na radeonach z wzgeldu na optymalizacje kodu.

Wczesniej pisalem o 8800gt vs 5870 w Milkyway@Home. Te dwie karty to inna technologia, inna genereacja, ale czas liczenia identycznych unitow byly jak 2.5 godziny VS 1.5 minuty. Szkoda, ze projekt, w ktory sie zaangazowalem (World Community Grid - rak, dystrofia miesniowa, ale rowniez woda dla krajow rozwijajacych sie i now barwniki do paneli slonecznych - a to dokladnie moja dziedzina) hulaja tylko na CPU i nie widac na horyzoncie klienta GPU...

[ Dodano: 2011-02-20, 11:38 ]
Przydaloby sie zwerbowac nowych zwijaczy. Mnostwo nowej krwi na forum, a jakos nie widac tego na wykresach F@H. Moze ktorys Zielony by wyslal do wszystkich PM lub "maila od administracji" z propozycja przystapienia?

Dodam, ze takie podejscie sprawdza sie DOSKONALE i mnostwo osob by wskoczylo do pociagu DC. Na innym forum (www.xtremesystems.org) dwa razy w roku jest "supercomputer week", czyli nagly zryw komputerowcow, ktorzy crunch.uja na maxa werbujac znajomych, a po zakonczeniu tygodnia MNOSTWO ludzi pozostaje w teamie i dalej dziala.
Zeby nie by goloslownym: pierwszy "computer week" w maju 2010: przed robili ~7mln punktow dziennie, po tygodniu ustabilizowalo sie na 12mln!! Ostatnio byl kolejny "week" i od tamtej pory wynik oscyluje w granicach 15mln.

WARTO!! Kolorowi do roboty :P
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
ggdh, dzięki za obszerne wyjaśnienia :-B
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
ja bym mógł dołączyć tyle że moja grafika to nie monstrum (gf9600), ale jakby można było wykorzystać procesor to prędzej :-P

tyle że na linuksie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach