zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Holender, w bebechach widzę, że F@H SMP jest jako serwis systemowy, czyli teoretycznie powinno działać bez okna konsoli... jeszcze spróbuję poszukać bliższych informacji na forum f@h, może coś już jest opisane. Na razie nie zamykam okna konsoli :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Holender, w bebechach widzę, że F@H SMP jest jako serwis systemowy, czyli teoretycznie powinno działać bez okna konsoli... jeszcze spróbuję poszukać bliższych informacji na forum f@h, może coś już jest opisane.


To by bylo niezle! :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A ta wersja z GPU to tylko ATI wykorzystuje, tak?

PS Mam zainstalowaną tę wersję zalecaną 5,03 i jedzie mi na dwóch rdzeniach.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Klient GPU tylko z ATI. Niestety mam Nvidię, więc klient GPU u mnie nie poszedł. Użyłem klienta SMP Beta 5.91.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ATI ale tylko z serii 1xxx wiec na moim starym radeonie 9500pro nie poszlo :((
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Mam starego radeona x550 i nawet mi wczoraj ładnie hulało ale pomyślałem, że może jak zainstaluję nowe sterowniki to będzie jeszcze lepiej, a tu kiszka :roll: . Zainstalowałem Catalysta 7.1 i planowany czas z 23 godzin skoczył mi na 64 dni :shock: . Zauważyłem, że wersja GPU obciąża mi jeden rdzeń procesora - może dlatego, że tak jak pisze Fafniak moja seria ATI nie jest obsługiwana.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czas obliczeń przy starcie lub wznowieniu jest bardzo duży. Myślę, że jak sprawdzisz za godzine albo dwie, to będzie mniejszy.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Faktycznie, już zmalało z powrotem do 23 godzin. Jak się skończy ten WU to spróbuję przerzucić się na wersję SMP - skoro mój GPU i tak nie jest wykorzystywany to chociaż niech Intel zagrzeje mi pokój :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
http://forum.folding-comm...topic21166.html

Mówiąc szczerze, te dane są zdumiewające :shock:

PS3, które stanowią ok. 16% ogółu maszyn w projekcie Folding@Home, dają 79% mocy.
Pecety z Windows stanowią 69% procent maszyn, a dają tylko niespełna 13% mocy....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
PS3, które stanowią ok. 16% ogółu maszyn w projekcie Folding@Home, dają 79% mocy.
Pecety z Windows stanowią 69% procent maszyn, a dają tylko niespełna 13% mocy....


No nie? :-D

http://fah-web.stanford.e...y?qtype=osstats

Jeszcze GPU jako-tako gonią (wydajnosciowo)... ;-)

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, pewnie klient ps3 jest dobrze wykombinowany i korzysta z ichniego GPU. W przypadku pecetów jest osobno ranking GPU - w dodatku jest ich mało. A zobacz, jaka jest moc pecetowych GPU w stosunku do ich liczby - masakra.

[ Dodano: 2007-11-04, 14:38 ]
Jak zrobią wersję na nvidię - wchodzę w to :-) Moim zdaniem powinni zrobić jednego klienta na PC, automatycznie korzystającego z dostępnych rdzeni oraz GPU i to zarówno matroxa, jak nvidii - bez kombinowania. Wtedy pecet zjadłby (przez liczbę stanowisk) ps3 na śniadanie, a zyskaliby od razu mnóstwo mocy. Teraz to jest trochę do kitu wykombinowane.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
moc w Tflops dla PS3 to jakies ~0,025 , dla GPU ~0,06...

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgadza sie, uciekło mi to podczas pisania postu, fajnie ze to przypomniałeś :-)

A tu jest napisane, za Catalyst 7.10 jest kompatybilny:
http://forum.folding-comm...topic21631.html
"The new Catalyst drivers released 2007/10/10, version 7.10 (8.421) appear to work successfully with the GPU client. The following also applies to the 7.9 hotfix that was released prior to 7.10".

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
alkos, no to by się zgadzało jak najbardziej. Za parę miesięcy GPU prześcignęło by spokojnie ps3 - ludzie upgrade'ują sprzęt. Już teraz pewnie topowe karty do pc wygrywają z ps3 - do rankingu liczy się przecież cały przekrój, od low-endu do max wypasu.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Teraz to jest trochę do kitu wykombinowane
..he he po hamerykańsku - maki, ps3, a reszta świata lata na blaszakach :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
alkos, no to by się zgadzało jak najbardziej. Za parę miesięcy GPU prześcignęło by spokojnie ps3 - ludzie upgrade'ują sprzęt.


Wczesniej cos ch**** obliczylem ;-) - patrz teraz: GPU są ponad 2x wydajniejsze od PS3...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A moze se kupić jakąś fajną ATI za 200 zł (mam teraz FX7300GT, w nic nie gram, i kosztowała właśnie 200 zł)... Możexie jakiś model ATI wskazać?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jakbym miał teraz kupować cokolwiek z ATI to byłby to Powercolor x1950 Pro AcceleroX2 lub wersja z pasywnym chłodzeniem arctic cooling'a - obie są ultraciche ale niestety kosztują około 500-550zł :-/ . Są to topowe modele kart sprzed DX10 - nie wspierają go ale są lepsze (i tańsze) od wykastrowanych modeli obsługujących DX10. Na pewno nie kupiłbym kart z układem X1650 ponieważ są około 100 zł tańsze od X1950 i o prawie połowę mniej wydajne. Starszych układów nie kupowałbym, ponieważ do wszystkiego oprócz gier (i tak nie jestem graczem) wystarcza mi obecny Asus X550.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Rzeczywiście, przy tak mizernej wydajności pecetów nie korzystających z GPU w porównaniu z PS3 i GPU odfiltrowywanie kurzu z mieszkania przez cały dzień trochę jakby traci sens. Skończę WU, które mam, i się zastanowię, co dalej.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm... to jest tak, jak w stary przysłowiu: "grosz do grosza, a będzie pół kosza". Cel jest szczytny (można powiedzieć: zaszczytny :-) ) Nie trzeba jechać 24/7, wystarczy jak się będzie kręciło, dopóki maszynka pod prądem 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach