PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Film 1600 i chemia do niego ?
Od dłuższego czasu już przymierzam się do kupna chemii i zabawy w wołanie. Mam już Krokusa Tank 800 (dzięki ^mmm^) ... wiem, że macie o nim nie najlepsze opinie, ale na razie musi wystarczyć, poza tym dość szybko wciąga film - robiłem już ślepy test, działa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Poszukuję filmu 1600 o w miarę małym ziarnie do focenia na ślubie kuzynki - na razie to tylko pomysł, ale całkiem realny. Przeszukałem większość tematów w tym dziale w poszukiwaniu jakichś zdjęć z takiego filmu, ale w większości przypadków linki nie banglają. Widziałem zdjęcia Micha na PAN 400@ 1600 ze spotkania w Bydzi - poza wysokim kontrastem (obróbka jak myślę) efekt mi się podoba.

Jaką kombinację filmu i wywoływacza polecilibyście? Z tego co zapamiętałem xtol i d-76 nadają się do forsowania?

Jeżeli macie pod ręką jakieś skany z filmy robionego na 1600 to byłbym dźwięczny za wrzucenie pliku w większej rozdz. lub jego fragmentu.

P.S.
O przerywaczach, utrwalaczach itp już czytałem. Wiem też, że trzeba bełtać, stukać koreksem o podłoże żeby się odbąbelkował i inne czary odprawiać ;-) - czytam ten dział od "jakiegoś czasu".
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
ostatni zakupilem Neopana 1600, ale jeszcze nie skonczylem rolki. chetnie poczytam o alternatywach.

poszukaj na pbase, tez sa zdjecia z roznych filmow

[ Dodano: 2007-11-02, 21:29 ]
http://www.pbase.com/cameras/fujifilm/neopan_1600
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Trix w diafine? :->
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
zy, dzięki. Lukam właśnie.

dan, taaak diafine. Tylko gdzie to kupić?? :-P .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotruśP, alkos pewnie jeszcze ma, a nie uzywa :-P
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
W takim razie wsiadam na rower* i jadę do alkosa.


* rower wodny oczywiście :mrgreen: .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A kiedy masz ten slub? Bo moze diafine zdazy doplynac statkiem nim Ty zorganizujesz jakis rower wodny :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
PiotruśP, alkos pewnie jeszcze ma, a nie uzywa


Moge wyslac, bo rzeczywiscie nie uzywam, ale to 2 litry plynu - przesylka bedzie 10e.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
alkos, jeżeli diafine byłby najlepszą wywojką to byłbym zainteresowany chyba. Jaka chemia daje porównywalne/lepsze (jeżeli to możliwe) efekty. Znam zalety diafine, czytałem Twój test, ale czy jest jakiś zwykły wywoływacz lepszy od tego?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PiotruśP napisał/a:
alkos, jeżeli diafine byłby najlepszą wywojką to byłbym zainteresowany chyba. Jaka chemia daje porównywalne/lepsze (jeżeli to możliwe) efekty. Znam zalety diafine, czytałem Twój test, ale czy jest jakiś zwykły wywoływacz lepszy od tego?


Kurde, i tak i nie. Moim zdaniem - teraz tak sobie mysle - to on sie nadaje tylko do zdjec nocnych... w dzien daje plaskie swiatla. Natomiast do forsowania trixa dobry jest jescze Xtol - za cene wysylki mojego diafine dostajesz 5l (2,5l po malym tricku ;-) ) swietnego, drobnoziarnistego (no tak, ja tego nie lubie ;-) ), uniwersalnego wywolywacza...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotruśP, kup drobnoziarnisty wywoływacz, olej diafine. Albo xtol, albo ID11/D76 na początek.
Chcesz małe ziarno na 1600?
Nie wiem jak zachowa się neopan 1600 maczany w xtolu - niech ktoś powie?

Może trix 400@1600? Myślę, że jak machniesz xtol 1:3 to i kontrast Cię zadowoli i ziarno.

No i powiedz, co znaczy małe ziarno? Jakiej wielkości powiększenia Cię interesują?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Nie wiem jak zachowa się neopan 1600 maczany w xtolu - niech ktoś powie?

Może trix 400@1600? Myślę, że jak machniesz xtol 1:3 to i kontrast Cię zadowoli i ziarno.


Jakbym mial wybor i wazne zlecenie, to raczej jednak trix400@1600 w xtolu 1+3.

Tref - dlaczego "olej diafine"?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tylko dlatego, ze lepiej niech kupi 5L xtola na miejscu. Więcej go będzie, można szaleć z tym i wylewać nie żałując. Cena przesyłki [jeśli 10E] jest podobna do diafine.

[ Dodano: 2007-11-02, 22:24 ]
no i kombinacje stock, 1:1, 1:2, 1:3 ćwiczyć można :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
no i kombinacje atock, 1:1, 1:2, 1:3 ćwiczyć można


No i co po tym cwiczeniu? :-P

Aha - jak wyzej, czyli trix400@1600, xtol 1+3, czasy musialbym sprawdzic...

 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Co to znaczy małe ziarno? Hmm ... powiedzmy podobne do tego tutaj:

--Tutaj wycięty fragment-- Przesadziłem? :-) Czy jednak da radę? alkosa przykład na ziarno też fajny jest, takie coś byłoby OK. Przepraszam byłoby bardzo OK :-) .

Odbitki dla młodych o rozmiarze 15x21 może A4 - także wymagania małe, ale wiecie mam cyfrowe zboczenie ... poza tym nie chciałbym zbytnio młodych zszokować dużym ziarnem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PiotruśP napisał/a:
Odbitki dla młodych o rozmiarze 15x21 może A4 - także wymagania małe, ale wiecie mam cyfrowe zboczenie ... poza tym nie chciałbym zbytnio młodych zszokować dużym ziarnem.


Spoko, ja powyzsze robilem 50x60 i nikt nie narzekal ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Aha - jak wyzej, czyli trix400@1600, xtol 1+3, czasy musialbym sprawdzic...

Az za gladkie, jak z cyfry :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Az za gladkie, jak z cyfry


Nic nie ruszałem... ale skanowane dokladnie 504 klisze temu, wiec workflow moglem miec miekki ;-)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
alkos napisał/a:
50x60
OK, w takim razie chyba mam już odpowiedź na postawione pytanie ... chyba, że ktoś chciałby coś dodać, to bez krępacji, chętnie jeszcze poczytam. Około połowy nadchodzącego tygodnia chciałem kupić filmy i wywojkę ... no i jeden film przynajmniej wywołać dla testu swoich umiejętności. Ślub za dwa tygodnie.

alkos, miękki workflow?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
ale skanowane dokladnie 504 klisze temu

Ja pierdziu... zostawisz tego po sobie wiecej niz Winogrand :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach