dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Moglbym, ale po co?
Zeby zobaczyc jaka rozpietosc tego lakiego. To znaczy ile cienia bedzie jeszcze widac.

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Zeby zobaczyc jaka rozpietosc tego lakiego. To znaczy ile cienia bedzie jeszcze widac.


Samego cienia mniej wiecej tyle samo jak 100@800 wolane na 800; za to srednich tonow prawie w ogole ;-) Tak obstawiam :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
eee tam, mam swoje zboczenia (wrocilem do xtola...
No dobra, ale przynajmniej widac efekty z przed xtola ;-) Wysylka nieaktualna?

Odkad rozrobilem w koncu xtola, to tez jakos nie chce mi sie juz wracac do HC....

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Wysylka nieaktualna?


Czarno-biale olewa mnie, to ja tez olewam czarno-biale :-P

dzerry napisał/a:
Odkad rozrobilem w koncu xtola, to tez jakos nie chce mi sie juz wracac do HC....


No tak, mi tez sie podoba (wczoraj 2 rolki w X po rocznej przerwie) - tony jak marzenie, ale za to rozmyte toto, nieostrawe troszke...

http://pad.alkos.info/tests/xtolfx1/dev.html
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
ale za to rozmyte toto, nieostrawe troszke...

Hmmm.... Male zdjecia z Xtola (750px) ladnie prezentuja sie po przejechaniu USM-em 0.8/60-100%. Pokazuje sie wtedy takie drobne i ostre ziarenko :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Male zdjecia z Xtola (750px) ladnie prezentuja sie po przejechaniu USM-em 0.8/60-100%. Pokazuje sie wtedy takie drobne i ostre ziarenko


Ostro dajesz :-P No ale to już kwestia moralnosci :-P


(nie, no do sieci ostrze, tak 0,2/222 albo 0,2/333, ale do A4/A3 juz nie...)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Ostro dajesz No ale to już kwestia moralnosci

A widzisz :) Wczesniej dawalem 0,3-0,4/30-40% i to bylo na moje oko o wiele mocniejsze! :) Dodatkowo mialem schodkowanie linii :-x
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A widzisz :) Wczesniej dawalem 0,3-0,4/30-40% i to bylo na moje oko o wiele mocniejsze! :) Dodatkowo mialem schodkowanie linii


Spróbuj mojej opcji przy zdjęciach do sieci 222 albo 333, w zaleznosci od motywu. Jest dosyć subtelna ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Spróbuj mojej opcji przy zdjęciach do sieci 222 albo 333, w zaleznosci od motywu. Jest dosyć subtelna

Sprobuje, choc wydaje mi sie, ze przy takim malym promieniu detale beda przeostrzone. No i przy wiekszym promieniu ladnie wychodzi ziarenko :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A ja na zdjecia do sieci daje Sharpen 30% w GIMPie i sie nie cackam w jakies USM'y ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
GIMPie i sie nie cackam w jakies USM'y


Pijący tanie wino też gardzą dobrym koniakiem :-P
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Fuji Neopan 400@1600, XTOL 1+1, 13:30min@20*
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
costa napisał/a:
Fuji Neopan 400@1600, XTOL 1+1, 13:30min@20*

Ladnie, ale obstawiam, ze Trix wyszedlby lepiej ;-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Eee, to ja nie byłem taki dobry w forsowaniu filmu o niskiej czułości.
Apx 100@800 w Xtolu 1+3 29min@20* - według digitaltruth. Bełtałem na oko, bo nie wiedziałem. :evil: Co minutę przez pierwsze 2o minut, potem co 2 minuty.
Wyszedł kompletnie niedowołany (czysty). O dziwo dwie pierwsze klatki wyszły ok. :-D

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Wyszedł kompletnie nieodwołany (czysty).

Dziwne...

Mojemu przydalyby sie jeszcze ze 2 min (tak jak alkos kiedys mi radzil - ok 30 min).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Maciej napisał/a:
Wyszedł kompletnie nieodwołany (czysty). O dziwo dwie pierwsze klatki wyszły ok

To ja raczej obstawiam awarię naciągu w aparacie, tudzież migawki - bo jak to tak? :-D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Maciej napisał/a:
Wyszedł kompletnie nieodwołany (czysty). O dziwo dwie pierwsze klatki wyszły ok

To ja raczej obstawiam awarię naciągu w aparacie, tudzież migawki - bo jak to tak? :-D



jesli dwie pierwsze klatki wychodzą ok, to znaczy że źle nawinięty był -> na początku jeszcze ciągnie ale po chwili się rozwija i reszta nawet z kasety nie wychodzi..
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Zobaczymy jak wyjdzie następny film. :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
APX w x-tolu 1:3


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach