dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
emigrant napisał/a:
Brak fotoceli i w związku z tym brak trybu bezprzewodowego zarówno master, jak slave

W specyfikacji stoi,że slave jest
http://2007.metz.de/de/fo...datenblatt.html
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
piotreksu napisał/a:
Czyli nie ma sensu oddawać jej na gwarancje bo to jest normalne?


No raczej nie ;-)
Dyfuzor konieczny, ew. kartonik jako "odbłyśnik" światła.
 
piotreksu  Dołączył: 07 Paź 2007
Nakleiłem papier śniadaniowy:) efekt - http://img137.imageshack....imgp0578pk0.jpg
Lepsze to niż efekt wcześniejszy. Dzięki za pomoc i przepraszam za pisanie nie w temacie.
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
dwakleszcze napisał/a:
emigrant napisał/a:
Brak fotoceli i w związku z tym brak trybu bezprzewodowego zarówno master, jak slave

W specyfikacji stoi,że slave jest
http://2007.metz.de/de/fo...datenblatt.html


U mnie kiepsko z niemieckim dlatego liczę, że ktoś z za Odry przetłumaczy.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
emigrant - dzięki za wskazanie różnic, czyli ten typ odpada, przy manualach na M42 muszę zdać się na automatykę, której tu nie ma
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
dwakleszcze napisał/a:
W specyfikacji stoi,że slave jest
Faktycznie :oops:

[ Dodano: 2007-11-04, 22:54 ]
Wreszcie dzisiaj sobie spokojnie pomacałem 360 i 540 w Saturnie. Jeśli chodzi o wygląd, to 58AF jest najładniejsza - Pentaksy trochę kanciaste, szczególnie 540. Ale techniczne szczegóły w Pentaksach bardziej mi się podobają niż w Metzu.
1. Wygodniejsze mocowanie do stopki
2. Bardziej intuicyjne przełączniki, niż sterowanie za pomocą menu i 4 przycisków.

Co do funkcjonowania, to się nie wypowiadam - nie mam praktycznie żadnych doświadczeń.
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Z jakimi lampami jest porównywalny ten Metz 48 AF-1P (pod wzgledem funkcji) ??
Szykuje mi sie zakup lampy i dopiero teraz zobaczyłem że może być ciekawą jak dla mnie propozycją...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
M_O_R_I napisał/a:
Z jakimi lampami jest porównywalny ten Metz 48 AF-1P (pod wzgledem funkcji)
moim zdaniem z sigmą EF-500 DG Super
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
tylko że 48 jest słabsza, ale i tańsza.
a ja wciąż nie mogę się zdecydować 48 i 400zl na konto "obiektyw", czy 54 :-( i czekam na opinie pierwszych użytkowników - bo akurat mi się nie śpieszy

a... niektórzy porównują 48 z P360, który jest słabszy, ale jakoś tam lepiej pracuje w p-tretetel - podobno
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
samber napisał/a:
podobno
no właśnie
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
samber napisał/a:
niektórzy porównują 48 z P360, który jest słabszy, ale jakoś tam lepiej pracuje w p-tretetel - podobno
Skąd wiadomo ? Przecież za wcześnie na wnioski. Ma ktoś Metza 48 i porównywał ?
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
słusznie, nie wiadomo i dlatego ja wciąż sobie czekam. takie porównanie wyczytałem gdzieś na forum
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Wiem już, że 48 nie ma własnej automatyki, ale czy ma ona stopniowany manual?
I czy ten manual pracuje w HSS?
 

Qster  Dołączył: 10 Gru 2007
Witam. Jestem zainteresowany zakupem lampy metza 48AF-1. Po kilku dniach szukania informacji na jej temat stwierdziłem ze wszyscy ją strasznie chwalą i polecają, ale mało osób ją posiada.Wiem że taraz pojawiła się w conajmniej dwóch sklepach. I teraz prośba: czy ktoś z nowych (zapewne) szczęśliwych posiadaczy mógłby napisać jak się sprawuje z K10 i czy warto ją kupić???
Dzięki za info...
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Qster napisał/a:
I teraz prośba: czy ktoś z nowych (zapewne) szczęśliwych posiadaczy mógłby napisać jak się sprawuje z K10 i czy warto ją kupić???
Dzięki za info...


Kolego, lampa od wtroku jest w PL w sprzedazy... Jezeli Czes juz rozeslal za pobraniem ktoremus z kupujacych to dopiero dzisiaj moze ktos paczke od kuriera odebral... Musisz poczekac troche na opinie albo w ciemno kupic jezeli Ci sie spieszy...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
jpserwis napisał/a:
Wiem już, że 48 nie ma własnej automatyki, ale czy ma ona stopniowany manual?
I czy ten manual pracuje w HSS?

Właśnie odebrałem lampkę od kuriera :-) Jeszcze nie wiem jak się sprawuje, ale mogę spróbować odpowiedzieć na wasze pytania. Lampa może pracować w trybach (Pentax):
1. P-TTL
2. P-TTL + HSS
3. M - regulacja mocy od 1/1 do 1/128 (M-HSS tylko z aparatami C i O)
4. Sb czyli wspomaganie autofokusa czerwoną lampką bez wyzwalania błysku
Dodatkowe opcje:
- auto/manual zoom
- tryb bezprzewodowy (slave), ale nie moge go sprawdzić, bo nie mam czym jej wyzwolić (wbudowana lampa nie ma takiej możliwości)
- bracketing błysku
- światło modelujące (udaje, że świeci światłem ciągłym - ale nie udało mi się tego włączyć)
- tryb zoomu rozszerzonego (zmniejsza zoom lampy w stosunku do ogniskowej obiektywu)
- synchronizacja z drugą kurtyną migawki (ale to chyba nie działa z kasetką)
- regulacja kontrastu (ale nie wiem jak to działa)
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
andrusz napisał/a:
- synchronizacja z drugą kurtyną migawki (ale to chyba nie działa z kasetką)

Działa działa
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
andrusz napisał/a:

- tryb bezprzewodowy (slave), ale nie moge go sprawdzić, bo nie mam czym jej wyzwolić (wbudowana lampa nie ma takiej możliwości)


a niby miala nie miec.... To czym mozna wyzwolic blysk ???
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
solus napisał/a:
andrusz napisał/a:
- synchronizacja z drugą kurtyną migawki (ale to chyba nie działa z kasetką)

Działa działa

W instrukcji (str. 160) napisali, że działa w połączeniu z lampami AF540FGZ lub AF360FGZ. Tak samo kontrola kontrastu. Mogę spróbować z Metzem, ale jak to się włącza? Trzeba mieć kabelek - bo tak wynika z instrukcji?

[ Dodano: 2008-02-15, 22:54 ]
mops napisał/a:
andrusz napisał/a:

- tryb bezprzewodowy (slave), ale nie moge go sprawdzić, bo nie mam czym jej wyzwolić (wbudowana lampa nie ma takiej możliwości)


a niby miala nie miec.... To czym mozna wyzwolic blysk ???

Na pewno Pentaksami AF540FGZ lub AF360FGZ. Może też Sigmą EF-500 Super, Metzem 58 AF?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
andrusz napisał/a:
Może też Sigmą EF-500 Super
Na pewno działa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach