zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pękające body K10 , czy ktoś słyszał
Przeczytałem wypowiedź jednego z użytkowników pewnego forum , że:
Cytat
a Pentaxowi w zasadzie poza serią pękających body K10D również ciężko coś zarzucić.

Czy ktoś się spotkał z taka informacją?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
:shock: pierwsze słyszę. na naszym forum wielu takich co k10d mają i jakoś nikt nigdy..
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zenza napisał/a:
Czy ktoś się spotkał z taka informacją?
Pierwsze słyszę :shock: . Aż dokładnie obejrzałem swoją Kadyszkę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niech zgadnę: to było na forum Olympusa.
Znaleźli tam jeden wątek na DpReview o tym, że gościowi obudowa pękła (zamieszczałem link na forum) i od razu zaczeli rozgłaszać, że wszystkie Pentaksy pękają.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
No właśnie też się zdziwiłem, czekam jeszcze na jakąś odpowiedź, gdzie ów dostarczyciel tej informacji się dowiedział. Zadałem to pytanie, upewniając się , czy aby czegoś nie przeoczyłem:) Mój też nie pęka. Chyba, że komuś pękł jak używał body zamiast piłki:)

[ Dodano: 2007-11-03, 18:55 ]
Michu- tak to o to chodziło o DpReview. Gość z forum Olympusa napisał.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Link wrzucam raz jeszcze. Może ktoś raczy przetłumaczyć sens:
http://forums.dpreview.co...38&changemode=1
By osoby mojego pokroju też z tego coś zrozumiały.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja swojego K10D mam pozlepianego lasotasma i guma balonowa.....
Problem jest wtedy gdy dlugie czasy naswietlania wystepuja bo SR dziala bardzo mocno i czasem mi sie baloniki tworza gdzies na obudowie....musi cholera zasysac powietrza..... :roll:
Najgorsze bylo jak stosowalem winterfresh......cholera body zamarzalo i nie chialo robic zdjec... teraz mam zaklejone pekniecia inna guma...... :evilsmile:
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Noo... wykonanie K10D jest naprawdę słabe - nacisnąłem taki guziczek i odpadł mi obiektyw... I co ja teraz zrobię, bez obiektywu zdjęcia wychodzą niewyraźne :(
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
... teraz mam zaklejone pekniecia inna guma......

może i ta będzie trefna i powstaną małe kadyszątka :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
sołtys napisał/a:
ta będzie trefna
Czy należy rozumieć przez to, że to tref będzie Tatą ? :shock:
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
Koledzy, nie pękajcie, wszystko z naszymi kdyszkami będzie dobrze. :mrgreen:

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tapirek napisał/a:
Noo... wykonanie K10D jest naprawdę słabe - nacisnąłem taki guziczek i odpadł mi obiektyw... I co ja teraz zrobię, bez obiektywu zdjęcia wychodzą niewyraźne :(

To jeszcze nic. Kasetka to dopiero szmelc. Od pewnego momentu coś się mi przestawiło i teraz zamiast body kręcić obiektywem przy AF jest odwrotnie - obiektyw stoi w miejscu i kręci kasetką. Strasznie utrudnia to kadrowanie, a jak głupio wygląda! :evil:
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:

To jeszcze nic. Kasetka to dopiero szmelc. Od pewnego momentu coś się mi przestawiło i teraz zamiast body kręcić obiektywem przy AF jest odwrotnie - obiektyw stoi w miejscu i kręci kasetką. Strasznie utrudnia to kadrowanie, a jak głupio wygląda! :evil:


bEEf, chyba musisz mocno chwycić swoją Kasetkę w dłonie i będziesz miał karuzele albo diabelski młyn całkiem darmo. :evilsmile:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Michu napisał/a:
(zamieszczałem link na forum)


też mi się wydawało, że tu czytałem o tym...
;-)
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
dosc dziwne te zdjecia. Wg mnie jezeli plastik odpada w miejscu gdzie zalany jest wkret to tylko od uderzenia.
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
Wygląda mi to na zwykłe pęknięcie po uderzeniu, na 5 zdjęciu szczególnie dobrze widać mały odprysk, a potem pęknięcie propaguje po najmniejszej linii oporu (od koncentratora naprężeń w głąb materiału, po linii prostej).

Rozumiem mikropęknięcia w materiale, które się rozwijają pod wpływem np, drżenia SR ;-) i powodują powstanie dziur gdzieś w środku korpusu i propagują do brzegów.

Ehh myślałem że coś ciekawego, a to lekka bezedura :-P
 

pilot  Dołączył: 15 Wrz 2006
W swojej K10D mam identyczne pęknięcie w tym samym miejscu. Początkowo myślałem że musiałem gdzieś przypadkowo uderzyć choć nie przypominam sobie kiedy :roll: . Przecież to nie jajko żeby pękało od stawiania korpusu na betonie...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pilot napisał/a:
W swojej K10D mam identyczne pęknięcie w tym samym miejscu.

czyżby na rynku pojawiły się podróby? :evilsmile:
 

irek6311  Dołączył: 02 Lis 2007
K10D wytrzymuje 10G ponoć ... musze się zastanowić czy tą Puszke Brać ,
K100D tańsze to jak pęknie wywale bez Stresu .
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
o, irek6311, a czy ty czasem nie byłbyś chętny na

:arrow: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=12

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach