octuss  Dołączył: 16 Kwi 2007
Namiot bezcieniowy Home Made
byc moze komus sie przyda...

Przedstawiam skladniki namiotu typu 'jakikolwiek market' + 'wiadocy skandynawski producent mebli i akcesoriow domowych' :

- dwie (lub wiecej) lampki biurowe na 'wyginanych szyjkach' - 12zl/szt
- dwie (lub wiecej) zarowki energooszczedne 150W (kształt ślimak), - 15zl/szt

- pojemnik na ubrania od 'wiodacego skandynawskiego producenta mebli i akcesoriow domowych' - 20 zł


calosc wyglada z grubsza tak:



w srodku jest stelaz o ktory mozna z powodzeniem zaczepic kolorowe plocienne tla.. na gorze ma okienko, ktore po wycieciu siateczki moze sluzyc do robienia zdjec 'z gory'..

proponuje obciac metke ;P oraz pasek do noszenia - na zdjeciu powyzej, jeszcze mozna je zauwazyc..

zdjecia z pierwszych testow (na dole posta): http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7539
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pomysł fajny i wykonanie też.
Na spód proponuję położyć czarny materiał i na to szybę a następnie fotografowany przedmiot albo jakąś folię aluminową itp.
Wtedy może otrzymasz coś takiego ...
http://onephoto.net/info.php3?id=447760
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
kiedyś się bawiłam w takie zdjęcia (b. amatorsko, bo nie miałam sprzętu), a ponieważ w ciągu dnia nie miałam czasu, postawiłam na noc.
Na lustrze ustawiłam fotografowane obiekty, bodajże rozpraszałam światełko ze zwykłej lampki poprzez kartkę, miałam również jakiś czarny blok techniczny... no natrudziłam się nieco nad prowizorką, efekt:



(zdjęcie było cz-b)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Czy to coś takiego???


Bo nic innego podobnego nie mogłem znaleźć, a cena prawie ta sama (19,99zł :mrgreen: )
 

octuss  Dołączył: 16 Kwi 2007
nieee.. to nie to..

tak to wyglada (nazywa sie SKUBB):

 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Tak wygląda jeszcze zapakowane :mrgreen: kosztuje 24,99zl



a tak w katalogu

http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/90116510


W Gdańsku zostało jeszcze parę sztuk :)


Jest jeszcze cos takiego
http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/70116511

wrrrr....... Pani z dzialu poinformowala mnie ze to kosztuje 49,99zł a nieprawda myliła się bo tylko 29,99zł. I to coś jest już całkiem cool na drucianym szkielecie, środkowa przegródka jest wyjmowana.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
OK. Udało mi się kupić.
Położyłem sobie palma do sfotografowania i niemiłe zaskoczenie -
odija się w szybce palma te małe kułeczko z siatką i co gorsza obszycie tego kółeczka. Nie zawsze będzie to problemem, ale może być uciążliwe.

Ale i tak nie ma co marudzić. Namiot bezcieniowy za 24,99zł i to w miarę duży, do tego wielofunkcjyjny ;-)
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Odwróć kółkiem w dół i na tym połóż tło kartonowe za 2zł arkusz z papierniczego.

Same zalety, nie będzie widoczna na fotkach porowata struktura materiału a i kółeczko zniknie :)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
jeśli macie jakiś stelaż, to jako poszycie wyśmienicie sprawdzi się "fizelina". generalnie materiał do zdobycia w każdym markecie budowlanym, w którym mają dział "ogród". leży zwykle na rolkach tuż obok folii itp. występuje w co najmniej trzech wersjach różniących się grubością. kosztuje ze 3zł za metr bieżący (o szerokości około 2,2m). sugeruję kupić wersję najcieńszą i ewentualnie zastosować w razie potrzeby podwójną warstwę.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
ryve napisał/a:
jeśli macie jakiś stelaż, to jako poszycie wyśmienicie sprawdzi się "fizelina". generalnie materiał do zdobycia w każdym markecie budowlanym, w którym mają dział "ogród".

Tam to sie nazywa agrowloknina. A stelaz to pewnie podstawa. Ja to bym chcial, zeby to sie dalo latwo skladac, powiekszac itd - lekka, demontowalna, skalowalna konstrukcja. Poki co, poczynilem pierwsze kroki, co wyjdzie, to sie zobaczy.
 

jojoko  Dołączył: 28 Mar 2007
No to może na stelaż użyć rurek PCV takich do wody i łączniki do nich.
Poskładać to to na wcisk bez klejenia i po zdjęciach rozłożyć.

Skalowalne rozbieralne czyli mówisz i masz?
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
może być tylko jeden problem - jeśli średnica rurki będzie zbyt duża, to jej odbicie może być widoczne na zdjęciach (szczególnie jeśli fotografowane będą obiekty odbijające światło - jakieś powierzchnie metalowe, soczewki obiektywów itp). warto zadbać o to, żeby "stelaż" był wykonany z jak najcieńszych elementów albo chociaż dopasowanych kolorystycznie do "poszycia" (biały).

ja rozstawiałem 4 krzesła (siedziskami do środka), rozkładałem w środku karton i miałem całkiem spory "namiot bezcieniowy". zdjęcia wychodziły nawet całkiem fajne. jedno przykładowe jest tu przy czym dalekie ono jest od tego, jakie efekty udawało mi się uzyskiwać. Najfajniej wychodziły soczewki obiektywów (jak wystawiłem te szkła na allegro, to schodziły jak świeże bułeczki :-> ).
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
jojoko napisał/a:
No to może na stelaż użyć rurek PCV takich do wody i łączniki do nich.
Poskładać to to na wcisk bez klejenia i po zdjęciach rozłożyć.

No wlasnie, dlugo szukalem takich lacznikow, zeby pojedynczy laczyl 3 rurki. Znalazlem - trojniki narozne do tuneli foliowych. Chce to mocowac na wcisk.
jojoko napisał/a:
Skalowalne rozbieralne czyli mówisz i masz?

Skalowalne, bo jesli sie uda, to bede mial laczniki i do nich ze 2 zestawy rurek PCV, np 50 i 100 cm dlugosci. Zaczne pewnie od tych krotszych, potem w miare potrzeb sobie sprawie dluzsze.

ryve napisał/a:
może być tylko jeden problem - jeśli średnica rurki będzie zbyt duża, to jej odbicie może być widoczne na zdjęciach

To moze potraktowac to jako stelaz zewnetrzny - a material przymocowac na rzepach, albo jakos tak?
 

jojoko  Dołączył: 28 Mar 2007
Ostatecznie można te rurki "pociągnąć" papierem ściernym żeby były matowe
 
zhenis  Dołączył: 02 Sie 2007
hmmm... nie trzeba polować na jakieś tam specjalne worki, czy jak one się nazywają... tutaj jest niemniej piękne i nic nie kosztujące rozwiązanie:

DIY macro studio
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
ale mało przenośny ten karton
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
odgrzeję temat.

moje "domowe studio": http://images29.fotosik.p...bf4116ca395.jpg

przykład zdjęcia zrobionego tym zestawem: http://images31.fotosik.p...7c2dd5b6b94.jpg
zdjęcie nie jest szczytem możliwości tego zestawu (udawało mi się lepsze robić), ale nie mam akurat innego pod ręką.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
A stwierdzam, ze jezeli się nie fotografuje szczególnie błyszczących powierzchni, to szkoda się bawić w namiot. Mało to wygodne. Przedmioty kładę na białym kartonie (okolo 2zl) i blyskam w sufit ruską lampą (Łucz - 20zl). A poniżej efekt.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
kenzo, bardzo przywoicie :-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Znalazłem na strychu stary stół z szybą zamiast blatu i postanowiłem go wykorzystać na szybko jako "Light Table" :-)
Tak to wygląda, jedna lampa wali w stół od dołu, druga w sufit.



A takie efekty.






Zaletą jest duża wygoda focenia w porównaniu z namiotem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach