Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
15 bardzo klimatyczna, mi leży :-B
generalnie cała seryjka spoko ... 14 - ka chyba najsłabsza :->
pozdrawiam
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
15 i 16 najbardziej mi się podobają
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Z ostatniej serii najbardziej mi się podoba 13. - bardzo fajny klimat, świetny kadr i kolory.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dzięki za komentsy, kolejna fotka - tym razem znowu portret.

Dorzucam więcej zdjęć z modelką. Proszę o opinię na ich temat, które jest najlepsze, co się podoba, a co nie podoba?

 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Z ostatniej serii najfajniejsze 19 - naturalne i wesołe.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Chciałbym jeszcze skomentować wcześniejsze - zdecydowanie najbardziej z portretów podoba mi się 9. Mógłbyś tylko przy "wołaniu" rozjaśnić trochę twarz, jest za bardzo w cieniu. Szkoda też, że nie udało się złapać więcej papierosowego dymu. Ale to jest bardzo dobre zdjęcie. Widać interakcję z widzem, a mina wiele mówi... Naprawdę gratuluję zdjęcia ;-)

12. - Słodkie :-)

13. - Widać nastój - fajne.

14. - trochę za ciasny kadr. Szczególnie po prawej.

15. - bardzo fajne.

16. - troszkę mi przeszkadzają nieostre trzciny w lewym dolnym rogu, ale może bez nich byłoby gorzej... Nie wiem.

17. i 18. Bardzo dobre :-)

Z plenerowych - najlepsze 23. Może pokombinował bym z pomiarem punktowym, bo wyszły niedoświetlone twarze. Albo włączaj dopełnienie błyskiem... Pokombinuj, żeby "wyjąć" twarz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mi sie podoba 18. Reszta troche ciemna. Chyba wlazles z modelka do cienia, a w tle bylo slonce, no i pomiar sie nie spisal.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
dan napisał/a:
no i pomiar sie nie spisal

Dlatego sugerowałem pomiar punktowy - choć nie wiem, czy by to pomogło...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ka_Seciak napisał/a:
Dlatego sugerowałem pomiar punktowy - choć nie wiem, czy by to pomogło...

Nie widzialem Twojego posta, nim swoj wyslalem :-P

Precyzyjny pomiar pomoglby dobrze naswietlic twarz, chociaz obawiam sie calemu zdjeciu niezbyt by to pomoglo (b. jasne tlo).
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Ka_Seciak:

Nr 9 to fotka z RAW - nie mam jeszcze wprawy w ich wywoływaniu. Zauważyłem, że kadyszka chyba bardziej szumi niż k100, a może to tylko moje urojenie? Dzięki za komentarze.

Dan:
tło jasne i pomiar punktowy raczej tylko by je przepalił. Cóż, wyszło tak jak widać. THX

Z innej beczki - zdjęcia z Biesiady Miodowej w pewnym sennym, podlaskim miasteczku.

25


26


27


28


29


30


31


32
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
bosz, jak ja kocham takie klimaty

zdjęcia rewelacyjne, bardzo
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dzięki blanchet. No to jeszcze jedno - nazwałem je "Szczęśliwej drogi już czas".

 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
to zdjęcie wygląda jak opowieść ...
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Biesiada super, jakbym tam był... Czuć klimat ;-) . Droga też bardzo fajna, po słupach widać , że nie krótka...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja chętnie zobaczyłbym foto 12 i 15 jakoś "powyciągane" HDR'em, są naprawdę super,
Z modelką najbardziej podobają mi się czarno-białe, i pierwsze kolorowe (słodkie) czyli 17,18 i 19, to naprawdę ta sama osoba? w B/W wygląda dojrzalej, powiedziałbym nawet ciekawiej, seksowniej..

I pytanko: czy zdjęcia 17, 18, i kolejne, kolorowe robiłeś tym samym obektywem? mam k100d od paru dni i zaczynam się już zastanawiać nad jakąś portretówką, ale widziałem w tym temacie (zdjęcia do oceny), że fajne zdjęcia portretowe są robione także długimi zoomami. Chodzi mi konkretnie o taki wygląd zdjęć jak 17 i 18 (bardzo mi się podobają)

II pytanko: co było tłem w zdjęciu nr.17?

Biesiada moje ulubione 26 i 29, "droga" super (^_^)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
powyciągane" HDR'em

Eee...nie bardzo łapię o co chodzi?
Co do fotek z modelką - tak, to ta sama osoba :-) ... tło w 17 to...ściana 8-)
Cytat
czy zdjęcia 17, 18, i kolejne, kolorowe robiłeś tym samym obektywem?

Nie. 17 to fotografia wykonana cyfrakiem 5mpix Minolta Z20 na długim końcu, 18 wykonana została fantastycznym (w moim odczuciu) obiektywem MC Wołna 1.8/50 (negatyw Superia 200) - rzadkie szkło, chyba raz takie widziałem w przeciągu roku na Allegro.
Co do zoomów - zgadzam się można nimi robić ciekawe technicznie portrety - jak jednak widzisz Tobie spodobały się foty robione zarówno prostym cyfrakiem jak i manualną stałką (plus klisza). Dobre zdjęcia zrobisz wieloma rodzajami szkieł - liczy się pomysł. Ze swojwj strony mogę Ci polecić:
1. zoom - Tamron LD Di 70-300 - mam, używam i jestem bardzo zadowolony - efekty widzisz na fotach z biesiady(powyżej) i z modelką (te plenerowe)
2. stałka smc-m 1.4/50 - polecał mi chyba asklop i davnes...i mieli rację - fantastyczny obiektyw. W cyfrze sprawdza się znakomicie (nr 23 robiłem tym szkłem)

P.S. - kawałek drogi widoczny na zdjęciu ma około 1.5 km.
Dzięki za odpowiedzi.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Marcinicus napisał/a:
"Szczęśliwej drogi już czas"

O w mordę - jakie fajne. I nie mam nic więcej do dodania. Do każdego zdjęcia da się przyczepić, ale tu nie ma to sensu :-)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdjęcia z biesiady i Twojej okolicy bardzo mi sie podobały. Udało Ci sie uchwycić ciekawe momenty jak ten np. z dwoma wózkami inwalidzkim ze starszym gosciem i ten wózek z dzieckiem na którym dziecko ma jakąś taka drwiąca minę ze kaleki. Jakby chciało powiedzieć ja niedługo mwyjdę z tego wózka , ale TY chyba juz do końca swoich dni nie!:) bardzo ciewa była ta biesiada dla młodszych zwłasza widac to po dwóch dziweczynkach:) A tak wogóle to mam wrażenie jakby to biesiada kalek:) albo ludziska o kulach, albo na wózku:)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
A tak wogóle to mam wrażenie jakby to biesiada kalek:) albo ludziska o kulach, albo na wózku:)


Celna uwaga. Przyznam, że sam tego nie zauważyłem, jednak ten zestaw fotek nie aspiruje do miana wyczerpującego reportażu o imprezie - po prostu wybrałem kilka zdjęć, które najbardziej mi się podobały. Zaiste nie była to biesiada kalek, chociaż te akurat foty mogą dawać takie wrażenie.
Ka_Seciak: dzięki :-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
no no... ładne te fotki oj ładne i niektóre bardzo ciekawe. Dawaj tego więcej, ale proponowałbym wystawiać mniejszą ilość zdjęć jednorazowo - łatwiej będzie się oglądało i omawiało (chociaż rozumiem że z biesiadą to coś w rodzaju reportażu, ale i z reportażu trzeba umieć wybrać te najważniejsze - 3, 4?). Nie trzeba się śpieszyć, przy dobrej fotce czas inaczej płynie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach