djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Marcinicus napisał/a:
co to by było żebym wyprostował?
Reszta byłaby prosto, a Antoni krzywo? ;-)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Właśnie i byłoby wrażenie, że prowadził rower "na gazie"..

Kilka zdjęć wykonanych pinholem - sporządzonym własnoręcznie. :-)
Robiłem to latem - w zasadzie rzecz potraktowałem jak ciekawostkę - chociaż wciągnęło mnie to do tego stopnia, że kupiony przed tygodniem K100D leżał odłogiem...ale nie na długo. ;-)
Co sądzicie na temat tych zdjęć??

38


39


40
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
drugi pinhol fajny bardzo!

(na onephoto.net maja teraz konkurs na :dziurke:) :-D
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dzięki! Wysłałem, ale tam są pinhole fajniejsze niż mój. :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a mnie kręci zdjęcie 35. Wali mnie czy jest za bardzo czy za mało monochromatyczne, bo jest niezłe i tyle. Kojarzy mi się - może na wyrost, ale - z renesansowymi portretami, nieco naturalistycznymi, a przy okazji mówiącymi o człowieku coś ponad to co widać.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
o, 35 nie widzialem! bardzo niezle!!
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Pinhole fajne. Najlepszy 39. Możesz zdradzić trochę szczegółów technicznych? Przerobiłeś jakąś starą puszkę, zbudowałeś skrzynkę, czy też z pudełka do zapałek :) ?

I taka uwaga czysto techniczna: na 36 widać jakiś dziwny zielono-żółty zafarb na niebie.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
34 i 37 super!
A pinholem przydałoby się z ludźmi, ma ta twoja dziurka potencjał :lol:
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
37 jest dla mnie super w tym zdjęciu jest jakaś tajemnica inaczej mówiąc patrzyłem na nie przez dłuższą chwilę i ciągle nasuwały się jakieś nowe skojarzenia.
Bardzo bym chciał mieć takie w swoich zbiorach
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze. Super, że fotki z puszki podobają się Wam.
PiotruśP pewnie, że mogę zdradzić szczegóły "techniczne" - była to puszka po kawie, z plastikowym zamknięciem. W niej przebiłem dziurkę igłą i ..chyba wszystko. Znajomy znawca tematu tłumaczył mi, że źle zrobiłem otworek, bo go nie wyszlifowałem, ale nie przejąłem się tym tylko poszedłem zrobić te fotki, które widzisz powyżej.
Zafarb na 36? Tak też go zauważyłem...nie wiem z czego to wynika? Był to skan z negatywu...

Polar
Cytat:
Bardzo bym chciał mieć takie w swoich zbiorach

Kilka nowych zdjęć - w moim miasteczku latem jest wielu turystów. Zrobiłem zatem kilka zdjęć wałęsającym się uliczkami miasta ludziom. I obcym i swoim też ;-)

41


42


43


44




_________________
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dobrze trafione. Zwłaszcza 41 i 43.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
41 niezle zlapane, podoba mi sie. Rowniez 37 ma niezly klimacik, a co do 34 to masz ostrego akrobate w domu :-D tylko niech sobie zebow nie powybija. Chociaz to znowu daloby szanse na ciekawy portret :evilsmile:

Pinhole bardzo ciekawe, chyba bede musial sobie pomyslec nad uruchomieniem podobnego sprzetu.

Pozdrawiam
b.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
masz ostrego akrobate w domu tylko niech sobie zebow nie powybija

He, he...to sąsiad ;-)

Kolejna część zdjęć turystów w Tykocinie (wczoraj serwery imageshack były chyba przeciążone...)

45


46


47


48


49


50
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
45 i 47 fajne!

reszta taka sobie...
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
50 jest ciekawa
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Osobiście - dla mnie też najbardziej podoba się 45 :-)
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
47 jest ciekawa
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fajnie uchwycone co niektóre. Nawiazując jeszcze do HDR, najlepsze zdjęcia HDR to takie , które nie wygladają na HDR! :-P Niestety niektóre zdjęcie w tej technice, które ktoś podał z linkami są przekombinowane i wygladają nienaturalnie. Moim zdaniem wyciągając te cienie nie należy przeginać. Chyba, że to już jest jakaś nowa sztuka z tymi przybrudzeniami na niebie i innych elementach zdjęcia, otoczkach nad konturami itp. :-/
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Tę fotkę nazwałem "dziewczyna z Albatrosa"...

51
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
temat ciekawy no i jednak raczej trudny. Tym razem do mnie nie trafiłeś.
to jest sepia? jakoś też nie pasuje. Ogólnie pokazywałeś już dużo lepsze zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach