mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
[mic_kas] nieśmiało...
Witam!

Po wielu rozważaniach, coś mnie jednak popchnęło do tego, aby założyć ten wątek..
Poproszę o rzetelne opinie, tylko w taki sposób abym się w sobie nie zamknął.. :evilsmile:


1. Helios 58/2



2. Helios 58/2


3. Sigma 35-70/2.8-4


4. Helios 58/2
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Według mnie zdjęcia nie powalają. Są takie średnie. Brakuje światła i jest trochę przeszkadzajek w tle, które odciągają wzrok. Masz ładną modelkę i trzeba ją zacząć męczyć :-) . Jak na początek jest nieźle i będzie lepiej :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Noo stary, nareszcie, no to jedziemy:

1. Chyba zbyt centralnie i obcięte palce prawej ręki, helios nie zawsze na f2 jest potworem ostrości więc można na to przymknąć oko, no i generalnie cała sesja przy dość kiepskiej pogodzie więc przydało by się zwiększyć nieco kontrast (którego brakuje właśnie przez zachmurzenie).

2. Znowu centralnie, przez to po lewej niepotrzebna rozmyta połać pnia drzewa, a po prawej za mało przestrzeni, reszta jak wyżej.

3. Czerwień jakby przepalona, kadr zdecydowanie najlepszy ze wszystkich ale niski kontrast trochę psuje to zdjęcie.

4. Tutaj widać że wyszło już słoneczko, dlatego jest lepszy kontrast i kolory na zdjęciu, ale znów kadr centralny wystarczyło by przesunąć odrobinę w lewo i byłoby super.

Generalnie myśl bardziej nad kadrami i jeśli już nie masz dobrego oświetlenia to pobaw się trochę obróbką, bo wydaje się jakbyś pokazał zdjęcia prosto z puszki.

Trzymam kciuki i czekam na więcej :-D :-B :-B :-B
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
2 bardzo fajna, wygląda jak dwa światy - drzewo, a w tle miasto, samochód. Mnie się podoba.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Chciałbym napisać coś pozytywnego ale jedyne co mi się nasuwa to, że zdjęcie te są dobre ale tylko do rodzinnego albumu.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
1 i 2 IMHO zbyt centralne kadry, a dodatkowo w 2 zbyt dużo nad głową modelki
3 i 4 - przyjemne kadry
 
infidel78
[Usunięty]
Odnoszę wrażenie, że modelka ratuje wszystkie kadry ;-)
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Śliczna dziewczyna, coś w tym jest, że uratuje niejeden kadr ;-) Co nie zmienia faktu, że tu się wymaga głównie od fotografa...
1- dużo za dużo góry, za to na dole źle ucięte, kompletny chaos w tle, poza nie teges, choć warto ją dopracować
2- temat ewidentnie pionowy (dziewczyna ci się na boki rozrasta?? ) a kard zupełnie niepotrzebnie poziomy. A gdyby tak zrobić to samo w pionie, wtedy tłem byłby sam pień drzewa, bez tego bałaganu po prawej? Byłoby DUŻO lepiej.
3 - włosy zasłaniają oko, tyłek obcięty z lewej strony
4- ani poza, ani okulary mi nie leżą....
Na wszystkich płaskie, nudne oświetlenie.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
To i ja coś naskrobię.Zrobienie dobrego portretu to naprawdę duża sztuka,okupiana wiedzą,treningiem itp.Jak na pierwsze próby to jest znośnie,ale zastosuj się do rad udzielonych przez innych.Trzeba coś poczytać no i pooglądać(co i jak).
infidel78 napisał/a:
Odnoszę wrażenie, że modelka ratuje wszystkie kadry ;-)
Święta racja.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach