j+  Dołączył: 01 Sty 2008
dzerry, podczas meczu Austria - Polska na Euro. napisał/a:
Polska druzyna jest jak AF Pentaksa.Co to w ogole jest? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2008-06-12, 21:16 ]
No, czasem AF Pentaksa tez trafia ;-)
*puf*

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
alkos napisał/a:

heheheh :-D

dzerry napisał/a:

Moglbys rozwinac? ;-)

alkos napisał/a:

Hehehehehehehehehehehehehehehe.
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
Cytat
Aukcja z Minoltą Dynax 5D
Aparat jest jak nowy kupiłem dla żony bo miała zawodowo fotografować ale jakoś nie wyszło więc kupiliśmy mały aparat a ten mi jest nie potrzebny.



Chyba nie trzeba komentować...

Edit: Nie wyczytałem w pierwszym poście, że cytaty wyłącznie z forum...

Sorki :roll:

 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
W temacie Tamrona 17-50/2.8 (widocznie Czes wklepal na poczatku zle dane na stronie sklepu):

Cytat
Soviniec napisał/a:
Mam nadzieję, że ważne jest to, co pisze w tytule, a nie w parametrach technicznych O mocowaniu.


a co bylo? mocowanie do betoniarki ;)?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
djack napisał/a:
A czemu o 10.15? Może trochę wcześniej np. o 9.00?

matb napisał/a:
djack, trochę wcześniej to jest 10.14 a nie 9.00 :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jimmy napisał/a:
Niby 10 zł to niewiele, jedno lepsze piwo, ale w ostatecznym rozrachunku to jeden akumulator więcej.
Poza tym mieć 10 zł a nie mieć 10 zł to razem 20 zł.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Matti napisał/a:
Za ile warto kupić taki obiektyw sprowadzony z USA ?

Zdano napisał/a:
to zależy jakie opony są w zestawie ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
dzerry napisał/a:
Wydaje mi sie, ze odpowiedz tkwi w obiektywach. Powszechnie wiadomo, ze soczewki w obiektywach Canona wyposazone sa w mikrokanaliki lapiace fotony. Canon opatentowal te technologia pod nazwa Foton Speed Buster. Fotony nabieraja przyspieszenia w mikrokanalikach przeskakujac z soczewki do soczewki, skutkiem czego z wieksza sila uderzaja w matryce - stad koniecznosc korekty ISO na matrycach Canona - zwiekszona predkosc fotonow, oprocz pomijalnego zakrzywienia czasoprzestrzeni, powoduje wieksza sile swiatla i zmniejsza szumy.

Powloki SMC Pentaksa natomiast, dzialaja jak spowalniacz fotonow, dzieki czemu elektronika ma wiecej czasu na elimnacje nieporzadanych flar. Skutkiem ubocznym moga byc mocno niedoswitlone zdjecia w okreslonych warunkach i wolny AF - przy slabym swietle, elektornika wariuje i probuje wyeliminowac nieistniajace flary, a AF niepotrzebnie czeka. Matryca za to musi elektronicznie wzmacniac sygnal, dlatego bardziej sie nagrzewa, co znowu powoduje wieksze szumy.

Mam nadzieje, ze pomoglem.

[ Dodano: 2008-07-07, 14:28 ]
Dodam tylko. ze o ile przy normalnych czasach, rzedu 1/125, te roznice sa niezauwazalne, to przy 1/4000 mozemy obserowac zjawisko przez Ciebie opisane. Canon spokojnie zdanża, bo przeciez swiatlo i tak szybsciej leci. Pentax nie wyrabia, przez co jest zmuszony zamknac migawke, zanim doleci cale swiatlo - czesc jeszcze blaka sie po komorze lustra - rezultat - czarne zdjecia.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
W ramach ostrzeżenia, przed hurtowym pokazem zdjęć bez selekcji, które spotkało się ze stanowczą niechęcią, trafnie podsumowane:
Jarek Dabrowski napisał/a:
dagio, to ja może inaczej. Nie neguję potrzeby zrobienia pierdyrliarda zdjęć na jakimś wydarzeniu, później wyrzucenia połowy a reszty wrzucenia na Picasę i pokazywania zainteresowanym. Ale pokazywanie tego na forum, bądź co bądź, fotograficznym, naraża autora na tego typu uwagi jak moja, niejako z definicji.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
griffin napisał/a:
ten watek jest bez sensu

Jarek Dabrowski napisał/a:
Jakie forum, taki wątek.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Chomicki K. napisał/a:
Canon jest bardzo dobrym sprzętem (statystyki użytkowników na to wskazują)
Arti napisał/a:
Kiedyś krążyło takie stwierdzenie "Jedzmy g...o, w końcu miliardy much nie mogą się mylic!"
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Samp napisał/a:
griffin napisał/a:
ten watek jest bez sensu

Jarek Dabrowski napisał/a:
Jakie forum, taki wątek.


:mrgreen: :mrgreen: :-B
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Samp napisał/a:
afuszejk napisał/a:
Na smuge sie zapatrzylem, bylem.

&
afuszejk napisał/a:
Nieopodal w fajnym zakladzie denty. wstawiali mi kiedys wybita jedynke.


Respekt, człowieku, respekt.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
tomekz napisał/a:
No, niestety na naszej giełdzie jest tak, że czasem trzeba się pospieszyć.
Więc zakłada się rezerwację. A dopiero potem człowiek siada i myśli "dożyję do pierwszego czy będę musiał jeść obiektywy"
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
szczypiorrr napisał/a:
do bardzo ciasnych wnętrz to chyba naleśniki najbardziej się nadają.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
do powyższego :-)
Asahi napisał/a:
ale bez nadzienia :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Cytaty sprzed półtora roku:
ThomFoto napisał/a:
Nie rozumiem czemu Pentax nie dał możliwości korekty FF iBF z poziomu menu użytkownika skoro jest taka mozliwość. Kazdy mógłby w prosty sposób dokonać korekcji sam bez knieczności wysyłki sprzętu do serwisu. Do tego byłoby to o wiele bezpieczniejsze niż grzebanie w menu serwisowym. i marketingowo byłby to pewnie niezły krok do przodu przed konkurencyjne produkty bo nie słyszałem żeby gdziekolwiek była możliwość korekcji FF z poziomu menu.

TomiTom napisał/a:
z drugiej strony gdyby to było w meny z mozliwością zapisu kilku- kilkunastu profili w zależności od posiadanego słoika - to byłaby to nielada gradka...

argawen napisał/a:
Pomarzyć , dobra rzecz :-P

Gdy na rynku jest K20D z korekcją w menu dla 20 szkieł, to powyższe wydaje się bardzo zabawne. :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
afuszejk napisał/a:
lol

(Zacytowałem cały post, z oryginalną pisownią i interpunkcją, bez żadnych cięć redakcyjnych).
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
milo napisał/a:
[da sie jakos ignorowac posty wybranego uzytkownika?]

lipalipski napisał/a:
Oczywiście.

milo napisał/a:
jak?

lipalipski napisał/a:
Po prostu. ;-)

===========================

plwk napisał/a:
Przeżyłem i przed godziną wróciłem - 8 godzin jazdy w korkach :evil:

piotr_luk napisał/a:
Trzeba była zmienić na laczki
 

Eustachy  Dołączył: 20 Paź 2007
Stachu napisał/a:
To wszystko można zastąpić stodołą z sianem i miejscem na ognisko :evilsmile: .

tomekz napisał/a:
Jak zrobisz ognisko w stodole z sianem to na pewno będzie co focić :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach