TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
  zamykanie "drugiego" oka
Zna ktoś jakiś sprawdzony sposób na nauczenie sie zamykania drugiego oka ? (ja potrafie zamknąć prawe i zdjęcia robie lewym ) a na nieszczęście prawe mam dużo lepsze i nawet mógłbym na prawym ostrzyć na manualu.
Próbuje próbuje i jakoś to nie idzie :/
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Przyznam, że nigdy się nie zastanawiałem nad tym jak się tego nauczyć. Po prostu próbowałem i się udało (fakt, że było to bardzo dawno temu). Myślę, że należy próbować naśladować drugą stroną twarzy podobne skurcze jak te występujące po stronie przeciwnej podczas zamykania oka. Spróbuj uśmiechu półgębkiem - zapewne odruchowo robisz go tą samą stroną twarzy co zamykasz oko. Spróbuj robić to drugą stroną, potem staraj się otworzyć oko, na początku to nie jest proste, ale kilka minut powinno wystarczyć, potem kilka dni treningów i powinno wejść w nawyk bez jakiegoś nadzwyczajnego grymasu na twarzy :-)
 

dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
Ja też nie dałem rady i generalnie nie zamykam. Okiem nie w wizjerze kontroluję sobie sytuację ogólną i przestrzeń dookoła kadru. Niełatwo było, ale skutecznie nauczyłem się być dwuocznym.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
TePe napisał/a:
Zna ktoś jakiś sprawdzony sposób na nauczenie sie zamykania drugiego oka ?
Kupienie lustrzanki z Live view? A na serio, ja akurat patrzę przez wizjer prawym okiem, robię tak od samego początku (tak mi jest wygodniej). A drugiego oka najczęściej nie zamykam. Jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
A moja dziewczyna radzi sobie jak na załączonym obrazku. Wygląda to zabawnie, ale jest skuteczne :-)

 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
TePe napisał/a:
Zna ktoś jakiś sprawdzony sposób na nauczenie sie zamykania drugiego oka
Ja sie uczyłem na ulicy. Mrugałem do przechodzących dziewczyn.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tu nie chodzi o to, ktore oko potrafimy zamykac, ale ktore jest wiodace. Zamykasz prawo, bo wiodace oko masz lewe. Jesli do tego jestes praworeczny, to znaczy, ze masz przypadlosc zwana lateralizacja krzyzowa. Tylko bez paniki :-) Wiecej w tym watku, gdzies tak od polowy drugiej strony:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6343

dz
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Jesli do tego jestes praworeczny, to znaczy, ze masz przypadlosc zwana lateralizacja krzyzowa.



Jestem leworęczny ;)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
masz przypadlosc zwana lateralizacja krzyzowa

E tam... przypadłość od razu - już kiedys doszłam do wniosku, że ja to mam. I jestem z tego dumna :-)
A co do zamykania oczu. Jak byłam berbeciem, to potrafiłam zamykać tylko jednooko. Potem dostałam wielkiego jęczmienia na powiece oka, którym tego nie umiałam. Po interwencji okulisty przez pewien czas nosiłam opatrunek na oku. I po ściągnięciu go, okazało się, że umiem zaykać oba oczy.

Ale rzeczywiście - prawe oko zamykam zupełnie naturalnie, zbliżając do siebie powieki. A żeby zamknąć lewe muszę zrobić taki grymas połową twarzy - podciągam kącik ust i cały policzek do góry. Ciekawe.
Aha - jestem lewooczna. Prawego często nie zamykam jak patrzę w wizjer.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
TePe napisał/a:
Jestem leworęczny ;)
No to wszystko w normie :-)

dz.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Nie umiem zamknąć "właściwego" oka i zawsze brudzę noskiem cyfrę mojego mężczyzny :mrgreen:

ale umiem schwycić dłonią za dłoń - za plecami, na wysokości łopatek :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Tu nie chodzi o to, ktore oko potrafimy zamykac, ale ktore jest wiodace.
Lewe wiodące, prawe patrzy w wizjer. Wiem, każda reguła ma swój wyjątek, jestem tym wyjątkiem od normalności ;-)

mygosia napisał/a:
okazało się, że umiem zaykać oba oczy.
Na raz? O kurczę, jesteś ode mnie lepsza, albo nazwijmy to po imieniu - jesteś wyjątkiem wyjątków. ;-)

[ Dodano: 2007-10-31, 00:39 ]
cotti napisał/a:
ale umiem schwycić dłonią za dłoń - za plecami, na wysokości łopatek :-D
A które oko musisz przy tym zamykać, lewe czy prawe? [to pewnie zależy, która ręka idzie górą, a która dołem] :mrgreen:
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
cotti napisał/a:
ale umiem schwycić dłonią za dłoń - za plecami, na wysokości łopatek :-D


a ja umiem zrobic rurke z jezyka i w podstawowce pobilem rekord szkoly w kreceniu sie.
lewa reka pod prawym kolanem i za ucho a prawa reka na lewym kolanie i 197 obrotow...
mam nawet puchar z modeliny z tych zawodow :mrgreen: :-P
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
diplodok napisał/a:
lewa reka pod prawym kolanem i za ucho a prawa reka na lewym kolanie

Teraz wszyscy siedzą i próbują to zrobić ;-) .
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak ktoś robiąc to zobaczy swoją sprawność na własne oczy, bez użycia lustra, to dopiero będzie wyczyn.

[ Dodano: 2007-10-31, 01:01 ]
Zasady są takie, że lewe oko przez prawe ramię zagląda, nie oszukiwać!
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja potrafie zamykać niezależnie każde z oczu. A nauczyłem się jak byłem mały, bo udawałem samochodzik i migałem kierunkowskazami. ;-) :mrgreen:

A teraz się przydaje przy robieniu zdjęc. 8-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A ja umiem ruszać uszami . :mrgreen: Nie wiem tylko czy przydaje się to przy robieniu zdjęć :roll:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Dada, celem schłodzenia matrycy może być użyteczne ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ruszać, ale nie wachlować. Aż takie wielkie to one nie są :lol:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
I po ściągnięciu go, okazało się, że umiem zaykać oba oczy.


Cos w tym jest. Ja będąc dzieckiem nie umiałem zamykać jednego oka, do czasu gdy w pobliżu lewego oka użądliła mnie pszczoła (osa może). Napuchłem konkretnie, ale od tej pory lewe zamykałem, przez długi czas nie mogłem prawego. I znowu do czasu gdzy w okolice prawego oka mnie nie dziabnęła osa. No dobra wtedy mnie nieżle załatwiła. Wylądowałem na pogotowiu, napuchłem na całej twarzy, oka nie mogłem otworzyć. Ale po zejściu opuchlizny zamykam prawe oko. Ale nie daje gwarancji na te metody.

Jestem prawooczny, praworęki, lewonożny....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach