alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Forsowanie na czulość istniejącą na rynku, to chyba bez sensu, chyba, że siła wyższa. 3200 to Delta (jeszcze nie mam doświadczenia) albo T-Max (forsowałem do 12800 ale do 6400 jest akceptowalny, przynajmniej przeze mnie).


W małym obrazku ?!?

Forsowałem większość 400, potem spróbowałem delty 3200, kilka razy, w różnych kombinacjach. Nawet na 1600 jest[i] TRAGICZNA[/i], czy to w DDXie czy Xtolu.

... forsuję dalej ...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sołtys napisał/a:
Spinner: na allegro od czasu do czasu (a czasami nawet częściej) pojawiają się bardzo dobre termometry labolatoryjne. Ja swój zakupiłem za bodajże +/-30złotych ii baaardzo sobie chwalę. No ii dodam, że lepciejsze są rtęciowe niż spirytusowe .. no ii z podziałką 0,5 do b&w wystarczającą


Oki, zaczynam sledzic wobec tego temat... Dzieki :-)

Pzdr
Spinner
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
niestety ja rowniez nie bylem zadowolony z delty3200 :-/ powiem nawet, ze sie zawiodlem :(
 
morszczuk
[Usunięty]
Jesli chodzi o ulubione to - dawniej Agfa APX, obecnie Fomapan 100 i 200 + R09. Może jestem mniej wymagający od poprzedników, ale uwazam, ze przy umiarkowanej cenie mam zadowalające efekty ( np ostatnio robię 20x30cm rownież na papierze Fomy). Na zdjęciach lubię widoczne ziarno, sporo głębokiej czerni, wyrazny kontrast.
morszczuk

[ Dodano: 2006-04-24, 22:18 ]
No przepraszam, przesadziłem - robiiłem ostatnio 18 x 24,
morszczuk
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
morszczuk napisał/a:
obecnie Fomapan 100 i 200 + R09


ale wolany 1+duzo, mam nadzieje? :P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
sołtys napisał/a:
Spinner: na allegro od czasu do czasu (a czasami nawet częściej) pojawiają się bardzo dobre termometry labolatoryjne. Ja swój zakupiłem za bodajże +/-30złotych ii baaardzo sobie chwalę. No ii dodam, że lepciejsze są rtęciowe niż spirytusowe .. no ii z podziałką 0,5 do b&w wystarczającą


Oki, zaczynam sledzic wobec tego temat... Dzieki :-)

Pzdr
Spinner


za 20 pln jest nówka hamy w detalu .. taki sobie plastikowy rtęciowy co 0,5działki, ale sprawuej się bardzo dobrze,polecam (zwłaszcza miłe to ,że jest z plastiku, więc trzeba poświęcać jego bezpieczeństwu 2x mniej uwagi)

więc allegro sobie można odpuścić, tam te same hamy widziałem po 20 też.. ale + wysyłka to już się srednio kalkuluje.

pzdr
r.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
guerilla napisał/a:
za 20 pln jest nówka hamy w detalu ..


Czyli gdzie :?: Bo u mnie zapomnij... :-?

Pzdr
Spinner
 
musawar  Dołączył: 22 Kwi 2006
w sklepie czarno- białe można zakupić w tej cenie termometr, oczywiście dochodzą koszty wysyłki
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Forsowałem większość 400, potem spróbowałem delty 3200, kilka razy, w różnych kombinacjach. Nawet na 1600 jest TRAGICZNA, czy to w DDXie czy Xtolu.


Z Deltą nie mam jeszcze doświadczeń a próbowałeś T-Maxa 3200?

A jeżeli chodzi o termometr, to się chyba ze Spinnerem umówimy na hurt, czyli 2 sztuki :-)
Mam jeden termometr ukośny i szukam prostego.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Zbyszek - ok :-D

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:

Z Deltą nie mam jeszcze doświadczeń a próbowałeś T-Maxa 3200?


Niestety po delcie3200 odpuscilem sobie. Wystarcza mi delta400/trix @ 1600.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kurcze, a mnie 3200 nie wystarcza...
Nie mam obiektywu 200/1,8 :-)
 
morszczuk
[Usunięty]
grub napisał/a:
morszczuk napisał/a:
obecnie Fomapan 100 i 200 + R09


ale wolany 1+duzo, mam nadzieje? :P


Gdy spieszę się 1+50, jak mam czas 1+100 czasem 1+200
pzdr
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ciekawe jak malo z Was wspomina o klasyce - Ilfordach Pan F50, FP125 czy HP5... Dlaczego :?:

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
szczerze? ja sie troche rozczarowalem klasyka...

PanF+ - zbyt kontrastowy, a delta 100 ma mniejsze ziarno i wyzsza czulosc
FP4+ - wszystko byloby genialnie, gdyby nie to, że non-stop dostaje po skanowaniu jakies kropki zamiast ziarna...
HP5+ - tez troche za kontrastowy. Nie najlepiej sie forsuje, ma ogromne ziarno w porownaniu z Delta 400 i nieladne w porownaniu z TriXem :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
guerilla napisał/a:
za 20 pln jest nówka hamy w detalu ..


Czyli gdzie :?: Bo u mnie zapomnij... :-?

Pzdr
Spinner


we wrocławiu ..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach