argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raw z Samsunga
Witam

Mam prośbę, czy może mi ktoś przesłać raw z Samsunga GX-1S lub 1L ? Wystarczy 1 plik.
Temat dowolny, tylko nie szara ściana :lol:

Możliwe, że jednak zmuszony bedę zakupić nową lustrzankę.

adres: argawen małpa aster kropka pl

[ Dodano: 2006-07-20, 14:58 ]
Hm...naprawdę nikt nie robi rawów z tych Samsungów ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy myslisz ze RAWy samsungowe sa jakos inne od tych pentaxowych? Roznice moga raczej wystapic przy specyficznych warunkach......obiektyw pewnie bez smc....ale standardowe fotki nie powinny sie roznic
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chodzi mi raczej, czy Pentax Laboratory to obrobi :)

[ Dodano: 2006-07-21, 13:49 ]
Bo niestety Pentax wrócił z naprawy i ....dalej jest uszkodzony :cry: . Znaczy się więcej "działa", wyświetlacz włącza się, ale zapisu "niet" :-x , no i czesto się zawiesza. Pan Randaszka chyba się poddał, ale nie wziął ode mnie ani grosza.
Więc chyba pozostaje mi zakup Samsunga GX-1S.

Apollo mówi, ze nie ma za bardzo oprzyrządowania, więc DS pewnikiem poszedłby do Niemiec, a koszty nieznane.

Co dziwne, dystrybutor Pentaxa naprawia tylko drobne usterki, reszta idzie do Hamburga.

Druga sprawa, to że serwis Samsunga też jest w Gdyni, więc....jak się uszkodzi tak samo, .....to też kicha :-(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Chodzi mi raczej, czy Pentax Laboratory to obrobi :)


Podejrzewam, ze pliki sa identyczne, moze poza jakas informacja o aparacie w naglowku pliku - z tym, ze to moze byc krytyczne. Kiedys Minolciarze chyba podmieniali binarnie kilka znaczkow, zeby czytac rawy z 5D, softem ktory czytal "tylko" 7D.

argawen napisał/a:

Bo niestety Pentax wrócił z naprawy i ....dalej jest uszkodzony :cry: . Znaczy się więcej "działa", wyświetlacz włącza się, ale zapisu "niet" :-x , no i czesto się zawiesza.


Always look on the bright side of life - bedzie mniej knotow ;-)
A serio, to sprobuj zapytac jeszcze na forum dpreview.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja to w angilskim słaby jestem, mozna powiedzieć, że bardzo słaby.
Sprawdzałem rawa z Samsunga, Pentax Laboratory nie widzi go, znaczy sie odpala, ale nic nie ma :-( . Chyba poczekam na tego K100D. Wizjer mniejszy, ale cóż.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mozesz mi podeslac tego rawa z Samsunga? dojarek.dojarek@gmail.com - nie wierze, ze chcialo im sie az tak ingerowac w soft, zeby tam duzo pozmieniac.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ok

[ Dodano: 2006-07-21, 17:14 ]
Idzie. 13,2MB

Adobe Lightroom go widzi :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
13 MB? Matko, co tam jest...? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Apollo mówi, ze nie ma za bardzo oprzyrządowania, więc DS pewnikiem poszedłby do Niemiec, a koszty nieznane.

Co dziwne, dystrybutor Pentaxa naprawia tylko drobne usterki, reszta idzie do Hamburga.


Ja to juz ze swoim przerabialem..........
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
13 MB? Matko, co tam jest...?


:lol: :lol: nie mam pojecia.

Fafniak napisał/a:
Ja to juz ze swoim przerabialem..........


Chyba dlatego zrezygnuje z wizyty w serwisie Apollo :-x . Tylko teraz zastanawiam sie: Samsung GX-1S, Pentax K100D, a może poczekać na K10D :mrgreen: ?.

No, ale dwa miechy bez sprzetu, to długo, bardzoooooooo...długo :-(

[ Dodano: 2006-07-21, 18:14 ]
Ups 3 miechy, przecież nie mam DS-a od 9 czerwca :-(
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Argawen, jeżeli DS Ci wystarczał, to pewnie K100D spokojnie zaspokoi Twe potrzeby. Na K10D w sumie nie wiadomo jak długo poczekamy. Premiera na Photokinie nie oznacza wszakże natychmiastowej dostępności - zauważ, jak długo czekamy na K100D mimo oficjalnej prezentacji na owych sovieckich targach.
Jednakże z drugiej strony, jeśli możesz sobie pozwolić na tę puszkę - to jednak powinieneś wziąć na wstrzymanie. Zważywszy na fakt, że spokojnie możesz focić analogiem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jednakże z drugiej strony, jeśli możesz sobie pozwolić na tę puszkę


To tylko takie dywagacje z mojej strony :-) . Jak bym się sprezył, to pewnie bym dozbierał w październiku odmawiając sobie wszystkich przyjemności. Poczekam na wejście K100D, chce obejrzeć jego wizjer, to dla mnie raczej ważna rzecz. A co dotyczy MZ-5N, bedę sie musiał z nim przeprosić :mrgreen: .

[ Dodano: 2006-07-21, 18:47 ]
No chyba, ze połaszcze się na tego Samsunga GX-1S :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach