matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zakuy za granicą
Dolar zrobił się tani jak barszcz czerwony z wkładką w Barze "Rabarbar" więc korzystając z tej "promocji" pomyślałem, że może by sobie kupić... na przykład VueScana. Ale generalnie sprawa dotyczy także każdego innego softu nabywanego zza UE.
No bo jak sobie ściągnę z netu, zapłacę przelewem/kartą/pajpalem czy jeszcze jakoś a licencję / klucz aktywacyjny dostanę majlem - to co z cłem i VATem? To się taki zakup powinno jakoś samemu zgłosić do UC? Czy jakoś inaczej? Czy może na takie produkty nie należą się opłaty celno-skarbowe? Ktoś wie?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Znalazłem coś takiego: http://strony.teleinfo.com.pl/ti/1996/06/f13.html

Pozdrawiam,
Kytutr
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
O dzięki. I wszystko jasne - nie ma podatków ani opłat celnych - można kupować :-D
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
matb, co Cie skłoniło do vuescana?
:)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gilby napisał/a:
matb, co Cie skłoniło do vuescana?
:)
Ja nie zamienie vuescana na nic innego za wsadowe skanowanie do rawow. Dzieki temu oszczedzam naprawde duzo czasu. A po okielznaniu siermieznego GUI i poznaniu wszystich pulapek, Vuescan okazuje sie naprawde porzadnym kawalkiem softu.

dz.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dzerry, ja używam vuescana, bo w silverfascie nie umiem skanowac. Po prostu tysiące prób i zawsze kaszana.
A z matb na PW wymienialiśmy sie wskazówkami dotyczącymi skanowania na SF i dlatego pytam o tego VS :-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
matb napisał/a:
I wszystko jasne - nie ma podatków ani opłat celnych
Czy na 100%?
Cytowany artykuł jest najprawdopodobniej z 1996r. i podaje stan prawny na 01.01.1996. Czy ten stan nie uległ zmianie przez 11 lat?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
emigrant, nie wiem, czy na 100%. Ale raczej nie wymyślono ni stąd, ni zowąd, że własność intelektualna, prawa autorskie, licencja itp. stały się nagle "towarem" ;-)
gilby, na razie bawię się jednym i drugim i porównuję, co i jak. Tylko nie mam czasu, żeby solidnie przysiąść i popracować nad skanami, a 5 rolek czeka :-P Tyle, że jak mi wyszło, że Vuescan 100PLN mniej więcej by kosztował, to szkoda czasu na te "dolarki" :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach