sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nikon D??
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4621

Matryca 10,2mln - czyzby ta sama co w K10D??? ... aa moze ta sama co w Alphie - Sonego ??? ... aa moze ii jedno ii drugie???

Ogolnie rzecz biorac ciekawe czy bedzie to cos z tej samej polki co K10D czyli bezposrednia dla niego konkurencja czy cos raczej w rodzaju nowego soniaka

sylwiusz co powiesz (napiszesz) o tem??? ;]
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z informacji, które przeciekły do netu wynika, że będzie to:
a. sokowirówka
b. około dwóch garści makaronu malma
c. pułapka na borsuki
d. składana rynna z blachy ocynkowanej
e. aparat fotograficzny.
Z uwagi na wyznaczoną datę premiery dalsze dywagacje są oczywiście jak najbardziej na miejscu. Prawdę powiedziawszy owa zajawka pojawiła się na zasadzie beta testów. Do produkcji wejdzie projekt, który najbardziej przypadnie do gustu konsumentom.
Albowiem niestety: źle się dzieje w Państwie Nikonowym...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Albowiem niestety: źle się dzieje w Państwie Nikonowym...

uuuu to rzeczywiście :shock: :-o :!: :?:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fake? Nie fake?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No i już jest nowy Nikoś:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4701&p=0
http://www.dpreview.com/articles/nikond80/
Michu, jak widać dałeś dobre fotki ;-)
BTW Fajny ten nowy D80, a najlepiej to mi się podoba wizjer, wielkość ergonomia puszki, fajny zakres w kitowym obiektywie 18-135 no i grip z prawdziwego zdarzenia, zeby miał jeszcze antiszejka matrycy to już całkiem midzio, jak nic wyrosła konkurencja dla K10D, z niecirpliwością czekam na polską cenę D80, że nie wspomnę o kadziesięćde.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No, ale D80 ma kosztować $999 za puszkę. To $100 więcej, niż "wycieknięta" cena K10D, a nawet jesli ceny będą takie same, to ze względu na SR, nie ma co tych puszek porównywać... z czego Ci Nikoniarze się tak cieszą?

[ Dodano: 2006-08-09, 11:41 ]
A, już wiem, z czego się cieszą. Zaczną widzieć cokolwiek w wizjerze. No fakt, też bym się cieszył (widziałem wizjer D200 - jest naprawdę świetny).
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wlasnie - jakies porownanie wizjera w DS a D200 :?:

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lepszy w D200.
Nie chciało mi się brać dwóch aparatów jednocześnie do rąk, i machać przed oczyma - ale robi wrażenie większego i jaśniejszego, bardziej "ziarnistego", coś jak w F90x. Szkło miałem założone 18-70/3.5-4.5, więc nie jakiś demon jasności.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
No, ale D80 ma kosztować $999 za puszkę

U nikoniarzy ktoś napisał że w Dojczlandach D80+ 18-135=1300 ojro, trochę drogawo a jeszcze jak za gripa krzykną coś ze 200 ojro to będzie komplet.
Jarek Dabrowski napisał/a:
z czego Ci Nikoniarze się tak cieszą?

Podglądam u nich topic już ma 8 stron :mrgreen:
IMHO to kawał naprawdę solidnej puszki (narazie na papierze) myślę że szumieć strasznie nie będzie jak na 10mpix, tylko szkoda że antyszejka nie ma.

EDIT:
i jeszce tu coś jest:
http://www.optyczne.pl/index.php?art=48
 

brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy aby napewno wizjer byl wiekszy w D200?
Na moje oko to nawet ciut mniejszy jest ale dla pewnosci w poniedzialek sprawdze :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak jak pisałem, to było moje wrażenie, ja go nie mierzyłem. Możliwe, że wydawał mi się większy, bo był jaśniejszy. A jaśniejszy był na 100%.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
puszka mi sie podoba i szklo kitowe mi sie podoba - tylko cena mi sie nie podoba :-/
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aparacik wygląda na przedmiot stworzony do robienia zdjęć i to już spora zaleta. Żadnych gadżetów i wynalazków tylko to co potrzebne. Co do szkła to brzmi nieźle ale w dobrych analogowych czasach szkła typu 28-200 miało się raczej w lekkim poważaniu, zazwyczaj uzasadnienie bo demonami ostrości ani jasności zazwyczaj nie były. Czy w cyfrowym odpowiedniku udało się aż tak bardzo poprawić jakość? Choć nie powiem, że jako kit jest to perspektywa kusząca - w firmowym sprzęcie mam 18-55mm co bardzo często okazuje się za krótkie.
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
po tym co zobaczyłem w tym Nikonie, jedynym argumentem przemawiającym za zostaniem przy Pentaxie są szkła...
założę się, że ten D80 będzie niewiele droższy od K100D a wtedy...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Róznica w cenie samych puszek to $300 (D80 i K100D).
D80 to rywal K10D, a nie K100D.
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
tyle, że z tego co pamiętam Ds kosztował w Polsce tyle co D70

wcześniej pisaliście, że K10D to konkurent D200 ?

 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Na www.imfoto.pl są ceny:
D80 body - 3499zł
D80+kit 18-70 - 4499zł
D80+kit 18-135 - 4999zł

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
kalasek napisał/a:
tyle, że z tego co pamiętam Ds kosztował w Polsce tyle co D70

wcześniej pisaliście, że K10D to konkurent D200 ?


Bo wcześniej nie było D80, dlatego naturalnym konkurentem był D200 (ta sama matryca, uszczelnienia, itp...).

Jeśli okaże się, że K10D będzie uszczelniony, z wielkim buforem i innymi ciekawymi usprawnieniami, oraz ceną ~1500 USD, to rzeczywiście będzie konkurował z D200. Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że tworzy się nam segment amatorskich puszek 10Mpix poniżej $1000 (Alfa, K10D, D80).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
(...) Co do szkła to brzmi nieźle ale w dobrych analogowych czasach szkła typu 28-200 miało się raczej w lekkim poważaniu, zazwyczaj uzasadnienie bo demonami ostrości ani jasności zazwyczaj nie były. Czy w cyfrowym odpowiedniku udało się aż tak bardzo poprawić jakość? Choć nie powiem, że jako kit jest to perspektywa kusząca - w firmowym sprzęcie mam 18-55mm co bardzo często okazuje się za krótkie.


Ken Rockwell na swojej strnie www.kenrockwell.com wychwala 18-200 VR w komplecie ze swoim D200.

Jeszcze cytat z http://www.kenrockwell.com/nikon/d80.htm:
"The D80 has the D200's 10 MP sensor, the D200's huge viewfinder, the D200's 2.5" LCD and the D200's electronics. This makes the D80 the best DSLR for less than $1,600. The D200 has the same image quality in a tougher body with a higher frame rate, but at $1,699."

Fajne!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A pwiedzcie mili forumowicze dlaczego to na różnych portalach krajowych i zagranicznych można już wyczytać tyle o D80 a o K100D nic tylko jakieś niewielkie wzmianki, że o K10D tu nie wspomnę :evil: Pokazali nowego Nikosia i wiadomo że za 2 tygodnie ma być dostępny a jak jest z Pentaxem wszyscy wiemy :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach