Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ken to zazwyczaj zachwala wszytsko co ma "Nikon" w nazwie... ale fakt faktem, ze szklo cekawe a i inne szkla z zakresu po cropie 28-135 czy 28-200 znacznie ostatnio sie polepszyly - mysle, ze jako "niezobowiazujace travellzoomiki" moga sie calkiem milo sprawdzac - nie zawsze jest czas na zawabe stalkami...

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście raczej nie dokonywałbym tak twardego pozycjonowania. Np. D200 trudno określić, czy jest konkurentem dla Canona 30D czy 5D. Po prostu firmy mają trochę odmienną filozofię. Być może K10D będzie pomiędzy D80 a D200, zaś K1D (o ile nie jest to stworzenie istniejące jedynie w naszych "pliz, pliz, plizzz...") czymś między D200 a D2x.
Na chwilę obecną spekulacje nie mają najmniejszego sensu - zaczekajmy do Photokiny.
Zaś sam D80 moim zdaniem prezentuje się znakomicie.
Szkła już jakby mniej, ale może jestem trochę zboczony.
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
wcale nie tak kiepsko jeśli chodzi o całość Nikkorów
np. 85/1.8 - 1600zł
w Pentaxie 77 ltd - 3500zł, FA* 85/1.4 - 4000 zł - nic pośredniego w znośnej cenie

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Osobiście raczej nie dokonywałbym tak twardego pozycjonowania. Np. D200 trudno określić, czy jest konkurentem dla Canona 30D czy 5D.


Od samego początku jakiekolwiek porównania D200 do 5D mnie rozczulały. Dwa zupełnie różne aparaty, dwukrotna róznica w powierzchni matrycy, dwukrotna różnica w cenie (teraz już nie, ale była).

D2X i 5D - to tak. Ale nie D200...

No jeszcze tylko brakuje, żebyśmy się pokłócili o Cwanony i Nikony... :-D

A co do pozycjonowania K10D, to oczywiście proponuję poczekać do Photokiny.

Żorżyk, masz u mnie krechę za cytowanie Rockwella ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kalasek - chodziło mi o premierowe szkła, debiutujące z tym korpusem.
Jarku - każdy powód do kłótni jest dobry.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jarku - każdy powód do kłótni jest dobry.


Budzić Jędrusia?


Pamiętacie to - biegało swego czasu po pewnej ostrej wymianie zdań na ircu jakowymś - "Jędruś, nie śpij, będom sie po mordach p*****" ? (-;
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O ile to nie podpucha, a D80 i Alfa mają tę samą matrycę, to sprawa softwaru może zdziałać nieomlże cuda. W takim układzie wypada jedynie życzyć jak najlepiej K10D.
http://photo-cafe.jp/scoop/index.html
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chodzi ci o szzzzzumy?
Ale to ma znaczenie tylko w przypadku robienia jpgów. Obydwie matryce (a w zasadzie ta sama) - szumią znacznie. Tyle, że D80 ma agresywniejsze algorytmy odszumiania, które dość skutecznie pozbawiają zdjęcie szczegółów (ludzie wyglądają jak namalowani).

Właśnie obejrzałem sobie ISO 800 - z Alfy jest nieakceptowalne. Choć może na 10x15 nie będzie źle :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Chodzi ci o szzzzzumy?

Łi.
Jarek Dabrowski napisał/a:
Obydwie matryce (a w zasadzie ta sama) - szumią znacznie.

Eeee - na razie to i tak wszystko jest w fazie sajens-fikszyn. Zanim Pentax pokaże K10D, zanim trafi do sklepów, a później jeszcze do Polski, to problem ów będzie już rozwiązany.
Ale wracając do D80, to osobiście mogę jedynie pogratulować Nikonowi kolejnej udanej puchy. Prawdępowiedziawszy, nie znajduję tam nic, do czego możnaby się przyczepić. Sprawia o wiele lepsze wrażenie od Alfy i osobiście, gdybym miał wybierać, wolałbym Nikona od Soniacza. Mimo AS.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
Prawdępowiedziawszy, nie znajduję tam nic, do czego możnaby się przyczepić.


Brak kompatybilnosci z akcesoriami bez CPU... :-P No i nie ten bagnet wogole... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Sprawia o wiele lepsze wrażenie od Alfy i osobiście, gdybym miał wybierać, wolałbym Nikona od Soniacza. Mimo AS.

Zgadzam się, Nikoś znacznie lepiej wygląda. Alfa tak sobie chociaż nie jest tak paskudna jak Olki E300 i 330. Natomiast tym brakiem kompatybilności ze szkłami bez CPU (już od czasów F80) to moim zdaniem strzelili sobie trochę samobója. Dobrze, że Pentax zostawił chociaż działający światłomierz, skoro już wykastrował bagnet.
A swoja drogą rozśmieszyło mnie trochę to "odkrywcze" zdanie na Fotopolis "dłuższe obiektywy trzeba przytrzymać drugą ręką" :-)

[ Dodano: 2006-08-11, 14:20 ]
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, skoro była mowa o pozycjonowaniu aparatów względem siebie. Skoro K100D i K110D to mają byc następcy DLa, a K10D to następca D, to jak miałby sie nazywać ewentualny następca DSa? Pentax gdzieć tu zgubił się w tej numeracji, chyba, że to dowód na to, że nie przewidują następcy DSa :evil:
 

brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Na moje oko to nawet ciut mniejszy jest ale dla pewnosci w poniedzialek sprawdze


Dobra, sprawdzilem i w D200 wizjer jest troche mniejszy niz w DS :)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Są już ceny D80:
Puszka 3229zł
http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=873

w kicie 18-70 lub 18-135 - 4269zł
http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=877

IMHO bardzo ciekawie się robi tylko co na to kadyszka odpowie? Myśle że chyba właśnie K80 będzie w prostej lini konkurencją dla K10D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach