Kulbi  Dołączył: 25 Cze 2006
IrfanView i RAW z Samsunga
Mam IrfanView 3.98, masę pluginów i nie potrafię zmusić programu do odczytywania RAWów z GX-1L. Wg producenta programu powinno działać. Poprawnie wyświetla preview, ale przy ładowaniu całego obrazka wyświetla komunikat, że niewłaściwy format RAW. Jak zmusić IV do otwierania RAWów?

BTW, czy są jakieś inne programy, niekoniecznie darmowe, które radzą sobie bezproblemowo z Samsungowymi PEFami (oprócz PS)?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odpowiem tu, chociaż i w innym wątku poruszono ten problem - tam gdzie Argawen podesłał mi RAWa Samsungowego. Tak, jak myślałem - trzeba pogrzebać trochę w pliku i się da.

Napisałem programik konsolowy, który konwertuje Samsungowe PEFy, tak, że wyglądają jak spłodzone przez *ist DSa. Miałem tylko jednego rawa do testów, ale po konwersji przeczytał go i Irfan i Picasa i RSP, dał się też przekonwertować do DNG.

Póki co, konwertuje tylko jeden plik na raz (nie można w parametrze podać *.*) - ale można sobie napisać batcha, albo wypić piwko i poprzerabiać jeden po drugim.

Program leży tu: www.dojarek.com/pub/sam2pen.zip

Używamy go z linii komend, o tak: sam2pen source.pef [destination.pef]
Jeśli nie podamy nazwy pliku docelowego, powstanie plik z '_p' na końcu.

Mam nadzieję, że się przyda.

PS. Skoro już się pytacie, to najbardziej lubię Guinessa :-)

[ Dodano: 2006-07-21, 23:42 ]
Acha, to był RAW z GX-1S, mam nadzieję, że z GX-1L będzie podobnie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
ale po konwersji przeczytał go i Irfan i Picasa i RSP, dał się też przekonwertować do DNG


Dobra robota :-) , ale...Pentax Laboratory wyświetla dziwne obrazki. Czasami jakieś fraktale :-( , czasem czarny obraz :-( .
Ale fajnie, ze się tym zająłeś.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
ale po konwersji przeczytał go i Irfan i Picasa i RSP, dał się też przekonwertować do DNG


Dobra robota :-) , ale...Pentax Laboratory wyświetla dziwne obrazki. Czasami jakieś fraktale :-( , czasem czarny obraz :-( .
Ale fajnie, ze się tym zająłeś.


Z PPL nie testowalem.
Czy ten raw, ktory mi wczoraj wyslales, po naprawie, tez jest zle wyswietlany w PPL?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czy ten raw, ktory mi wczoraj wyslales, po naprawie, tez jest zle wyswietlany w PPL?

Po potraktowaniu przez twój programik odpala się PPL, ale wyswietlają się jakieś bzdury :-( . Jednakże jest widziany przez C1 trialowy. Innych nie mam programów, aby potestować.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ktora masz wersje PPL?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ktora masz wersje PPL?


2.0
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
OK, w wolnej chwili zainstaluje i popatrze co i jak.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jesteś nad wyraz łaskawy :-D :-D

[ Dodano: 2006-07-22, 20:17 ]
Hm...dziwne. Pokazywałem kumplowi objawy występujące w DS, właczam ............... i zaczął działać. Wszystko działa :mrgreen: :mrgreen: . Zobaczymy jutro.

Dobra, kończę, bo to nie na temat :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Poddaję się z PPL-em. On czyta ten plik tak samo źle przed przeróbką, jak i po. Wisi mu, to co dla innych programów było krytyczne w rozpoznaniu pliku - i co poprawia sam2pen.exe - a nie podoba mu się zupełnie coś innego, ignorowanego przez pozostały soft. Niezbadane są myśli inżynierów Asahi Corp. :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach