kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Problem z Lighroom
Pomocy :D
Coś mi się zaczęło dziać dziwnego z Lightroom 1.1
Otóż kiedy importuje zdjęcia to program tak jakby wypierał je z kontrastu i przyciemniał. Widać na miniaturach jak po kolei robi to z każdym zdjęciem. Nie pomaga podbicie kontrastu potem, bo zdjęcie robi sie jeszcze ciemniejsze. Patrzyłem w opcje ale nie widziałem nic z tym związanego, wcześniej działał normalnie ;/

EDIT
wygląda na to, ze dzieje sie tak tylko z RAWami
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Masz ustawione w opcjach (tak jakby automatycznie się wywoływało Presets - Zeroed). Sprawdź ustawienie Edit/Preferences/Presets, zobacz czy masz włączone Autotone Adjustments (ja nie mam włączone).
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
nie wlasnie nic nie mam ustawione inaczej niż było wcześniej ;/
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Moze update do wersji 1.2 by pomogl? Ladnie dziala jako narzutka na to co juz dziala - ale moze zresetuje jakies ustawienia domyslne.

Eksperymentalnie przegraj do drugiego tymczasowego katalogu plik
"Lightroom Preferences.agprefs"
z katalogu:
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Adobe\Lightroom\Preferences\Lightroom Preferences.agprefs
... i go skasuj. Potem uruchom Lightrooma - powinie odbudowac na ustawieniach domyslnych, albo po skasowaniu pliku wgraj update do v1.2 - bedzie na parametrach domyslnych.

Tak na marginesie - ludzie w necie fajne Presets robia do Lightrooma. Wystarczy dla zabawy wpisac w google haslo wyszukiwania: Lightroom Presets - i wiele ciekawych porobionych automatow do korekcji jest juz na amatorskich stronach do sciagniecia. Ja wiem, ze mozna samemu to samo zrobic, ale czasami fajne patenty mozna tak odkryc :mrgreen:
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
niestety usuniecie nic nie dalo ;/ sciagam uaktualnienie

[ Dodano: 2007-11-15, 12:22 ]
uaktualnienie tez nic nie dalo, heeelp :cry: :cry: :cry:

[ Dodano: 2007-11-15, 12:30 ]
Cos jest baardzo nie tak, bo odinstalowałem program, usunałem wszystkie foldery z zagłebi windowsa , zainstalowałem ponownie i nadal to samo

[ Dodano: 2007-11-15, 12:34 ]
Ale to dziwne, bo jak wrzucam TIFF albo JPG to nic takiego nie zachodzi ;/
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Kiedys namieszalem sobie w bazie. Okazalo sie, ze wyciecie calego katalogu "Lightroom"
ze sciezki:
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Adobe\Lightroom\
nie zabilo programu, lecz wystartowal jak nowy po instalacji i zalozyl sobie wszystko na czysto. Utracilem bazy, ale szybko mozna bylo to odbudowac.

Wczesniej caly katalog przegralem do archiwum na wszelki wypadek.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
wszystko usunalem, a on dalej ;| to nielogiczne jest. Moze to cos z windowsem, ale nic nie instalowalem ostatnio ;/
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
odinstaluj LR

usuń z rejestru klucz
start->uruchom-> regedit.exe

HKEY_CURRENT_USER\Software\Adobe\Lightroom <-- usun to
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Adobe\Lightroom <-- i to

usuń katalog
C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Adobe\Lightroom\
zrób restart
i zainstaluj jeszcze raz
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
zrobiłem wszystko, ponownie wpisac musialem seriala i nadal to samo ;| magia jaka czy co? ;/

[ Dodano: 2007-11-15, 16:27 ]
nawetprzywrocenie systemu do punktu z przed miesiąca nic nie dało ;/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zobacz, czy w katalogach ze zdjęciami (PEF-y) są pliki .XMP
Jeżeli są, to je usuń *) :evilsmile: wtedy w LR pokaże to, co jest na zdjęciu, a nie w obróbce.

*) żartowałem ;-) przenieś gdzie indziej, żeby nie było ich obok PEF-ów.

 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
zrób jak każdy diehard :mrgreen: Format c: Instal windows ;D
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
bede robil tak, ze w PPL sobie od razu skonwertuje do tiff i dopiero tiff bede obrabial w LR ;/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To ma IMO średnie uzasadnienie :shock: (za wyjątkiem skończonej liczby specyficznych przypadków).

Te .XMP sprawdziłeś?
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Sa tylko PEF
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
hmm.. to mi wygląda na najzwyczajniej w świecie namieszanie z PROFILAMI KOLORÓW. Ostatnio czytałem coś na temat ustawień gamma, co w złej sytuacji objawia się w przyciemnionych wypranych kontrastów w zdjęciach.. nie pamiętam stronek ani nic, niestety.. może tyle pomogę
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Na osiolku czasem jezdzi taki soft o nazwie Trial Reset.
Jest tez polska odmiana o nazwie Neokwinto.
Ma ten util taka pozyteczna wlasciwosc, ze posiada baze danych z kluczami rejestru do programow trialowych - i jego zadaniem jest wyczyszczenie rejestru po wszelkich trialach wczesniej instalowanych - a ktore to wpisy blokuja ponowna instalacje czy przeszkadzaja w pracy programu. Moze wczesniej miales wersje beta Lightrooma i tak sie to teraz objawilo?

Jak bedziesz zdeterminowany i gotowy na ponowna reinstalacje systemu, to mozna uzyc resetera programu dla przeczyszczenia rejestru systemowego ze smieci trialowych - kiedys udalo mo sie tak zainstalowac u klienta program, ktorego oryginalna wersja nie chciala sie instalowac, bo wczesniej byl uzywany trial. Pomoglo i nie zabilo systemu - ale wiadomo - zawsze taka zabawa obarczona jest duzym ryzykiem - wiec uzyj go jak bedziesz w polowie zdecydowany na reinstalacje systemu. Nie wiem jak to dziala na Lightrooma, ale a nóż-widelec ... zawsze zgodnie z zasada - "jak nie musisz - nie uzywaj" :mrgreen:

 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Tok'Ra napisał/a:
Nie wiem jak to dziala na Lightrooma, ale a nóż-widelec ... zawsze zgodnie z zasada - "jak nie musisz - nie uzywaj"


moze sie odniesc złym skutkiem na wszystkie produkty adobe
(nie zeybym uzywał) ale... :mrgreen:
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
w aparacie mam przestrzen sRGB , profil w windowsie tez sRGB, wiec nie wiem ;/
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Stare chinskie przyslowie powiada, ze jak nie mozesz pokonac wroga to sie do nie przylacz :mrgreen:
Moze wiec taki sposob jak opisywany na domyslne wyostrzanie zadziala - zbudowac domyslny preset poprawnie wyswietlajacy rawy:
http://blog.rrdphoto.com/...-lightroom.html
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
hmm, zauważyłem taką rzecz. Jakimportuje te wstepnie przerobione z rawow tiffy to wyswietla mi komunikat:

Non-RAW files were not converted to DNG
Not allof the files being imported were raw camera files. Only raw camera files were converted to DNG

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach