Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Klisza do minox EC
Witam!!

Przymierzam się już do kupna kasetki, a w międzyczasie wpadło mi w ręce coś takiego
http://www.optiksammlung.de/Diverse/MinoxEC.html
zastanawiam się czy może ktoś wie, skąd wytrzasnąć do tego kliszę 8x11mm
i czy jeśli nawet by się udało to czy dałoby się potem ją gdzieś wywołać?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Robi się przycinarkę z żyletek i wycina z normalnego filmu małoobrazkowego. Robiłem tak kiedyś do Kijewa 30, moim zdaniem szkoda się w to bawić, bo jakość z tak małego obrazka jest adekwatna do jego wielkości. Oczywiście sens ma tylko negatyw czarno- biały, bo kto Ci wywoła inny film w takim formacie.Ewentualnie tu można kupić, a nawet wywołać http://www.lab811.com/8x11filme.htm :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
OK czyli widzę ze nie ma sensu się tym bawić, pozostanie jako "egzemplarz kolekcjonerski"

Zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś pleśniaka ze stałką, np. zenita z heliosem, obiektyw bym miał potem do kasetki a narazie bym sie pobawił pleśniakiem (z miesiąc) ale nie wiem czy jest sens tak robić.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
Zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś pleśniaka ze stałką, np. zenita z heliosem, obiektyw bym miał potem do kasetki a narazie bym sie pobawił pleśniakiem (z miesiąc) ale nie wiem czy jest sens tak robić.


Jest sens, bo plesniaka ze stalka mozna kupic taniej niz sama stalke. Tylko, ze wg mnie nie ma sensu ladowac sie z Zenita. Za 100 zl mozesz miec jakiegos manualnego Pentaksa, albo klona z obiektywem 50/2, ktory bedzie o trzy polki wyzej niz helios.

dz.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dzerry napisał/a:
plesniaka ze stalka mozna kupic taniej niz sama stalke.
dokładnie tak zanabyłem smc-a 50/1.7, do którego doczepiony był P30 i jako bonus tele hanimexa chyba 28-300, wszystko za coś koło 40€.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie najchętniej bym upolował jakiegoś pleśniaka Pentaxa ze stałką ale jak na razie nie widziałem takich na allegro, były ostatnio tylko dwie MZ-50'tki z zoomami typu SMC PENTAX-F 1:4–5,6 35–80mm, reszta same body.

Pytanie brzmi: czy takie obiektywy jak na aukcji powyżej są porównywalne ze stałkami pentaxa w okolicach cenowych 300-400zł? (jak SMC Pentax-M 50mm F1.7) czy jest to na tyle niższa klasa (ew. starsze modele gorzej sie nadające do kasetki) że nie ma sensu w nie inwestować?

Czytając dość intensywnie forum doszedłem do wniosku, że jak kupować stałkę do kasetki, to (ze względu na wizjer) jak manual to 1.4, żeby było jaśniej przy ostrzeniu, a jak auto to może być 1.8 a może nawet 2.0 (ale to już chyba przesada).

heh, wogule to muszę powiedzieć że czytając to forum nauczyłem się o aparatach i wogule fotografii więcej niż z książek ( a już kilka książek o fotografii przeczytałem )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach