alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Do zdjec studyjnych troche gorzej, bo tu detale graja role.


Tak, ale najpierw jest holistyczne +/-, a potem dopiero detale.

Tak jak z twoim awatarem: dobre! tylko co to, do cholery... :shock:

:-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, chyba ocenialiśmy sposób oceniania z innego punktu odniesienia i stąd to zamieszanie :mrgreen: :-B ..... a żeby tak filozoficznie zakończyć, tak sobie pomyślałem, że wszelkie wojny i spory (aczkolwiek oczywiście nie traktuje szanowny Alkosie naszej konwersacji w kategoriach sporu a wojny tym bardziej :-) ) biorą się najzwyczajniej w świecie z oceniania czegoś właśnie z innego punktu odniesienia, tak jakby zupełnie w innym wymiarze, na innej planecie wtedy też wyniki tej oceny stają się kompletnie nieporównywalne tak jakby oceniało się dwie zupełnie odmienne sprawy mimo, że teoretycznie ocenia się to samo. Natomiast wszelkie zgody biorą się stąd, że rozmówcy potrafią sobie te punkty odniesienia zsynchronizować, zgrać, dokładnie ustalić jakie te punkty mają współrzędne, jakie zachodzą między nimi zależności w przypadku gdy nie sprowadzają się do jednego punktu - w ten sposób ocenia się zgoła to samo ............... czy ja nie za długo na tych studiach inżynierskich byłem? :roll:
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
dan, podoba mi się ta wypowiedź! :-B
Ale ciągle nie mogę się przyzwyczaić do twojej zmiany awataru:) Wciąż przypomina mi się piosenka Elektycznych Gitar: "to on, to on, to on, szczękoblaszakowiec John.."... :mrgreen:

Jakbyś się wybierał na jakiegoś streeta, to chętnie się przyłączę! Zdrówko!

[ Dodano: 2007-11-17, 00:33 ]
sołtys napisał/a:
czy ja nie za długo na tych studiach inżynierskich byłem?

Chyba za długo.... :lol: :lol: :lol:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
zsynchronizować, zgrać, dokładnie ustalić


Albo olać. No to :-B

:-P

(dobrze godosz!)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Albo olać.

Heh :mrgreen:
alkos napisał/a:
No to :-B

A jaknajbardziej :-B :mrgreen: ... oby się tylko udało kiedy w realu (jak to się ładnie na ircu swego czasu mawiało) 8-) :mrgreen: :-B ..... aaa póki co idę śnić o nocnych diehardów przy piwku* rozmowach i dobrej nocy wszystkim życzę :-)


*ewentualnie jak wynika z innego wątku przy winku 8-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Tak jak z twoim awatarem: dobre! tylko co to, do cholery...

Znajomi mieli mega ubaw jak zobaczyli te zdjecia. A ja nadal nie wiem o co im chodzi.. :shock: :-P

mumonzan napisał/a:
Ale ciągle nie mogę się przyzwyczaić do twojej zmiany awataru:) Wciąż przypomina mi się piosenka Elektycznych Gitar: "to on, to on, to on, szczękoblaszakowiec John.."...

Nie slyszalem chyba tego kawalka :-> Ja tez troche nie moge sie przyzwyczaic :-P Ale lubie go, bo on dobrze wyraza moj dystans do samego siebie i do wszystkiego co mnie otacza :-)

mumonzan napisał/a:
Jakbyś się wybierał na jakiegoś streeta, to chętnie się przyłączę! Zdrówko!

Bardzo chetnie, ale to chyba na wiosne dopiero :-P Bo u mnie wlasnie nastapila sezonowa zmiana zainteresowan - odkad ruszyly w gorach pierwsze wyciagi, nie moge myslec o niczym innym, niz o tej dzikiej frajdzie jaka jest slizganie sie z gorki na deskach :mrgreen:
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
mumonzan o to chodzi że nie widzę, myślałem że jak je tam wstawię do albumy [małe forum fotoplaneta] to dostane co najmniej 4 (średnia 3,8 jest wymagana by zdjęcie zostało w albumie na stałe, jeśli nie zyska takiej noty po 10 dniach wylatuje, sam układałem te zasady). Pracujemy nad renomą forum, Album ma być wizytówką. W wątku tematycznym niby cacy wszyscy pisali super miejsce, piękne kolory, jakby to był moja zasługa.
Wstawiłem je do albumu - nie przekroczyłem trójek.
Tutaj chciałem sprawdzić czy faktycznie nie mam pojęcia o fotografowaniu czy jest jakiś inny powód takich ocen. A tu się okazuje, że po dwóch latach zabawy (dwa lata temu kupiłem pierwszy "prawdziwy" aparat) jestem na etapie cioci Lusi (pozdrawiam ciociu).

1. Myślałem, że to moje najlepsze zdjęcie, końcu tyle sie na nim dzieje, pokazuje wnętrze jednej z wielu knajpek przy morzu i jeszcze tak ładnie rozmazana plaża. Patrzyłem na nie i nie mogłem się nadziwić własnemu geniuszowi. Zawsze na zdjęciach chciałem mieć wszystko poukładane, normalnie to bym robił przemeblowanie w knajpie zostawił tylko jedno krzesło przy stole i butelkę w mocny pkt. ale tu pomyślałem jak reporterka to reporterka, [poza tym nie wiem jak obsługa by się zachowała]. Pomyślałem że czas pokazać trochę bałaganu, prawdziwych kadrów, nie sterylnych ale takich wyrwanych prosto z życia, tak jak np. Chris Steele - Perkins (często ma "bałagan" w kadrze, poobcinane różne elementy itd.) to właśnie sobie pomyślałem.
2. Chodnik prowadzący na plażę ładnie ograniczony z jednej strony knajpą, a z drugiej zielenią, miooodzio.
3. Kielich jak kielich, no ładny i tyle, z GO trafiłem :mrgreen: nie często to sie zdarza :-(

Na 1 i 2 to myślałem, przykładałem się do kadrowania i wyszło jak widzicie. 3 strzeliłem tak sobie, bez głębszego zastanowienia. Patrzę - o ładny kielich! przesunąłem tylko trochę go po blacie, przyłożenie aparatu do oka, pstryk, i tyle.

Pokazać coś jeszcze z wakacji? Wytrzymacie to?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
konopia napisał/a:
Zostałem zjechany za poniższe, napiszcie mi dlaczego Wam się one nie podobają


...bo poza +/- kolorami nic więcej na nich nie ma.

konopia napisał/a:
3. Kielich jak kielich, no ładny i tyle, z GO trafiłem :mrgreen: nie często to sie zdarza :-(


Należy odpowiedzieć na pytanie czy samo trafienie z GO jest wystarczającym powodem, żeby się fotką chwalić :(
(w galerii klubowej też wisi jedno zdjęcie kieliszka. Nie wiem - po co?
Nie mam już siły, żeby tam pisać, krytykować - wyjdę na totalnego malkontenta itp. Ale czasem naprawdę nie mogę dojść, dlaczego ludzie mają tak mało krytycyzmu w stosunku do swoich prac. A może to ja mam za dużo eobec innych i siebie?)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mertz napisał/a:
A może to ja mam za dużo eobec innych i siebie?)

Nie...
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Mertz napisał/a:
dlaczego ludzie mają tak mało krytycyzmu w stosunku do swoich prac.


nie wiem jak ludzie, mogę się wypowiadać tylko za siebie
myślałem że juz potrafię zrobić dobre zdjęcie, okazuje się że nie :-|
To nie jest brak krytycyzmu w stosunku do siebie,
tylko brak wiedzy o tym co powinienem zrobić by to zdjęcie było "dobre".
Sam nie potrafię ocenić swoich pstryków dlatego pytam innych, tych co wiedzą,
by wskazali błędy i może coś podpowiedzieli na przyszłość.
To chyba jedyna droga by sie czegoś nauczyć.
Odpisałem na pytanie mumonzan dlaczego je pokazywałem, co sam o nich myślałem -
mi się one podobały, myślałem że to moje najlepsze* foty z wakacji
otrzymałem złe noty, myślałem że to specjalnie,
chciałem to sprawdzić tutaj, okazało sie że zdjęcia są na nie :-( .
Trochę zabolało, ale cóż, lepsze to niż dalsze życie w nieświadomości.

* - może reszta jest dużo gorsza, a może coś lepszego sie trafi, w tym momencie nie potrafię tego ocenić.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
blanchet mówi: "...nie to jest ładne, co się podoba - ładne jest to, co jest ładne..."

A moim zdaniem - ...nie to jest ładne, co jest ładne - ładne jest to, co się podoba.

A w wersji hardcore - ładne jest to, co mi się podoba 8-)

Jeżeli nie robię zdjęć na zamówienie, to jest to w wystarczające kryterium jakości zdjęć. No, i tyle ;-)
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
zorzyk ja tak nie mówię, ja to zasłyszałam i z przekory napisałam.. :-P
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
konopia głowa do góry... Jak już nie masz innego pomysłu, albo jesteś niecierpliwy i nie chcesz czekać latami, aż zauważysz, że oko ci się "wyrabia" ;-) , to polecam takie ćwiczenie: weź zdjęcie, obraz, który ci się podoba i postaraj się cyknąć podobne/takie samo. Niby to takie mało kreatywne, ale zobaczysz, że sporo się nauczysz... A twoje tu pokazane foty to nie jest jakiś obciach, spoko, tylko po prostu takie pamiątkówy, które tobie coś mówią, ale innym mało. I tyle. Pozdro!
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
A jakie macie uwagi odnośnie tych?

4

5

6
[/b]
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
1 i 2 mi się podobają. IMO dużo lepsze niż ostatnio.
3 tak średnio - bałagan.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Moja opinia:
1. lepsze niż ostatnio, w miarę poprawnie skadrowane (wolałbym więcej nieba a mniej wody)
2. i 3. - bałagan w kadrze, nudne.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
konopia, nooo widzisz - zdecydowanie lepsze :mrgreen: :-B
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Dla mnie 2 i 5 tworzą klimat miejsca.
Ten biały hotel na 1. wygląda jak akademiki AGH w Krakowie, innym może kojarzyć się blokowiskiem. Ale już na 4 ten hotel ładniej wyszedł.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ms napisał/a:
Ten biały hotel na 1. wygląda jak akademiki AGH w Krakowie

ooo przepraszam! akademiki AGH są zdeeecydowanie ładniejsze :evilsmile:


(ale masz racje na 1. Olimp czy Kapitol jak nic :mrgreen: )
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
ta, i bądź tu "mondry", mi osobiście 4 - średnio leży, jakaś taka nijaka jest, ale oglądający ją chwalili to Wam też pokazałem (moje foty lądują w albumie, na papierze), chętnie wróciłbym na studia, jeśli przyszło by mi mieszkać w takim akademiku, radio nadawane na żywo z plaży, od 17 dyskoteka w pianie itp...
najbardziej z drugiej serii podoba mi się 6.
Co do 5, to faktycznie miała pokazywać jak to wszystko wyglądało, u góry chodniczki i zieleń (oczywiście obficie polewana) w dole plaża i morze.

No to czas na ostatnią już trójkę.

7. Mi wydaje się taka zwyczajna, oglądający sie podoba


8. ta dostała noty 4, widać podobała się


9. specjalnie dla sołtys, "akademik" z oddali :lol:


10. i moja córka na koniec.


na tym zakończę pokazywanie, jeśli ktoś chciałby zobaczyć więcej, na PW prześle link do miejsca gdzie można więcej obejrzeć, jeszcze bardziej pamiątkowych, z opisem, taką relację z wakacji na Cyprze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach