psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
  Władca ultrakompaktow - nadchodzi!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tryby manualne, RAW i mieści się w kieszeni. Hmm...
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
Tryby manualne, RAW i mieści się w kieszeni. Hmm...


Dodaj markowy i sprawdzony obiektyw od 28!, calkiem niezla stabilizacje, czarna wersje obudowy... ale to mial juz poprzednik, jednak zdjecia wykonane powyzej ISO 100 w jpg byly nie do zaakceptowania, a z RAW byly akceptowalne raczej do ISO 200 jak pisali uzytkownicy.
Jesli to poprawili (tak twierdzi producent) to tylko cena kolo 2k, jak powiadaja, moze od niego odstraszyc...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przemek - za dwa kilo masz już DSLRa. Sądziesz, że warto pakować się w zaawansowany kompakt?
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Przemek - za dwa kilo masz już DSLRa. Sądziesz, że warto pakować się w zaawansowany kompakt?


To jest ultrakompakt, czyli wedlug mnie to przede wszystkim znakomite uzupelnienie dslr, a nie alternatywa dla lustrzanki. Miesci sie do marynarki, spodenek plazowych... moze byc premanentnie noszony w odroznieniu od lustrzanki i do tego jest cichy. Ten ma jeszcze ciekawy format 16:9 i dobrej jakosci filmy do zapelnienia karty.
Moim rodzicom polecilbym go na wakacje nawet jesli K100D bylby od niego tanszy.
Sam chcialbym go miec, nawet jesli juz mialbym wrzesniowy K10D i zestaw super obiektywow, poniewaz LX2 to ultrakompakt i do tego wyglada na bezkonkurencyjny w tym segmencie.
Zdaje sie, ze profesjonalisci czesto nosza takie aparaciki jako "notatniki" zanim powroca uzbrojeni po zeby w sprzet.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przemek - pewnie, że masz rację. Ale to założenie ma sens wówczas, gdy Cię stać na taką ekstrawagancję (przynajmniej w tym kraju). Mnie na to, niestety, nie stać i dlatego z dwojga wybrałbym DSLRa.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Przemek - za dwa kilo masz już DSLRa. Sądziesz, że warto pakować się w zaawansowany kompakt?


Mowisz, ze w Polsce bedzie kosztowac 2k? Hmmmm, to w Japoncu moze kosztowac...............hmmmm, ciekawe, ciekawe :mrgreen:
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja poki co, nie mam ani tego, ani tego, ale moze kiedys uda mi sie kupic cos w nowej technoligii. ;-)
Jednak ilu z nas poleci ciotce co to ma odpowiednia sytuacje finansowa i chce pstryknac zdjecie na przyjeciu kolezankom np: D200 z BP??? Wydaje mi sie, ze jest wiele kategorii osob dla ktorych ultrakompakt, nawet drogi to najlepsze rozwiazanie.
Uwazam tez, ze duzej czesci z nas lustrzankarzy (cyfrowych czy analogowych) tez by sie przydal. Jak wspomnialem powyzej to wyglada na to, ze od tego modelu to raczej tylko cena moze odstaszyc.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
PiotrB. - napisałem DSLR bez osobowo. DL kosztował tyle, teraz po tyle chyba Nikon D50 chodzi, nie wiem, jak Olki.

[ Dodano: 2006-07-24, 16:07 ]
Psyt, no wiesz. Ciotce to raczej czegoś takiego bym nie polecił. Nie sądzę, by dla totalnych laików zauważalna była różnica w zdjęciach pomiędzy kompaktami za 2K i 1K.
A to, że większości z nas by się przydał - to nie ulega wątpliwości.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Psyt, no wiesz. Ciotce to raczej czegoś takiego bym nie polecił. Nie sądzę, by dla totalnych laików zauważalna była różnica w zdjęciach pomiędzy kompaktami za 2K i 1K.


Myslalem o ciotce co to kiedys fotografowala, a teraz idzie na bankiet i do sukienki, butow... pasuje jej tylko malutka kremowa torebeczka w ktorej musi zmiescic sie aparacik i 99 kobiecych drobiazgow. Taka ciotka z pewnoscia wie co to ISO i tryb Av, a 28 mm bardzo przyda sie jej w pomieszczeniu. ;-)
Moze byc to tez wujek, ktory idzie na ryby i w jednej z setek kieszonek swojej wedkarskiej kamizelki chce miec takze aparat. Na wypadek gdyby trafila sie taaaaka ryba lub piekny wschod slonca, ciekawa jaszczurka...
Moze oni wszyscy mogliby miec tez tanszy kompakt, ale jesli wiedza cos o fotografii i i stac ich na 2k to ten sprzecik wydaje sie akurat.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kurcze, Ty to masz ciotki. Moja rodzina wciąż nie może uwierzyć, że zlikwidowano Pewexy a zdjęcia to można robić tylko przy pomocy lampy magnezowej i trzeba czekać, aż ptaszek wyleci.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
"Zapowiada się niezwykle ciekawie. Panasonic Lumix DMC-LX2 powinien trafić do sprzedaży we wrześniu tego roku. Ma kosztować ok. 2000 zł. Więcej szczegółów w zamieszczonych poniżej specyfikacjach i krótkiej informacji prasowej producenta."

Ale info wynika z fotopolis, wiec? No zobacze ile kosztuje u mnie, chyba juz jest?
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://www.dpreview.com/r...cLX2/page17.asp

Coz, kompakt to narazie TYLKO kompakt... ale za to pojawily sie juz cyfrowe dalmierze... ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jest już test na optycznych.
http://www.optyczne.pl/39...Lumic_LX-2.html
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
ISO 3200 max... Dość konserwatywne podejście.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Data testu 03 maj 2007 :mrgreen:
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Czasoprzestrzeń pląta figle :)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Niezły, ale teraz LX7 z doczepianym wizjerem rzondzi. ;)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Ha ha jakie smiesne. Jakiś Ty janek mondry.

Niemniej tysiące ludzi używa i chwali sobie.
Dziś kosztuje 1300 PLN a kiedyś w USA za 299$ to poniżej 1000 wychodzil.

Na pełnej dziurce 35/F1,6 cały kadr z jpg

i crop 100%
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Napisz LX7 z doczepianym wizjerem, a Kfan się odezwie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach