Stojąc przed wyborem lampy, wybrał[a]bym ???
Metz 58AF-1P
36% Complete
165 (36%)
Pentax FGZ 540
63% Complete
281 (63%)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Na pewno z Polskiej Dystrybucji - tak mnie zapewniono. Gwarancja Apollo 24 m-ce.
Nic nie widzę żeby instrukcja była tylko po niemiecku. Gwarancja stemplowana w momencie opuszczenia towaru ze sklepu. Warunkiem uznania naprawy gwarancyjnej jest paragon (tak było w przypadku mojej KaDyszki - kupowanej właśnie tam).

Można prosić o link do strony z informacjami na temat tego że instrukcja tylko DE i gwarancja podstemplowana już ??

A propos... Cena lampy już zdrożała i wynosi 1320 zł :evilsmile:

[ Dodano: 2008-04-02, 11:29 ]
A tak na marginesie - instrukcje mam PL w domu - zeskanowaną. Jakby ktoś sobie życzył to proszę odezwać się to wrzucę na FileFornt ;-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
sunshine napisał/a:
Cena lampy już zdrożała i wynosi 1320 zł :evilsmile:

Cena może wzrosnąć. Lampa może zdrożeć :evilsmile:
Masz u mnie HATE'a
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Cytat
Masz u mnie HATE'a


Yeah :-P :!: Zawsze marzyłem żeby go mieć :evilsmile:
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Żartowałem. Mam Metz'a i mi nie przeszkadza, że to nie Pentax. A wyszedł taniej niż Ciebie Pentax :evilsmile:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Chmarski napisał/a:
Żartowałem. Mam Metz'a i mi nie przeszkadza, że to nie Pentax.


Ehhh. Wszystko popsułeś :cry: :-P

Chmarski napisał/a:
A wyszedł taniej niż Ciebie Pentax :evilsmile:


Ale chyba nieznacznie :evilsmile:
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
sunshine napisał/a:
Ale chyba nieznacznie

Jak kupowałem to znacznie 8-) :evilsmile:


sunshine napisał/a:
Ehhh. Wszystko popsułeś :cry: :-P
Właśnie to samo powiedział mi instruktor po tym jak zaorałem macierz na szkoleniu :evilsmile:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Chmarski napisał/a:
Właśnie to samo powiedział mi instruktor po tym jak zaorałem macierz na szkoleniu :evilsmile:


:lol:

Cytat
Jak kupowałem to znacznie 8-) :evilsmile:

Doprecyzuj proszę i podaj źródło z którego kupowałeś 8-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
sunshine napisał/a:
Doprecyzuj proszę i podaj źródło z którego kupowałeś 8-)
Trochę źle to ująłem. Do tego co zapłaciłem za Metz'a musiałbym dołożyć kolejne 30% by kupić w tym czasie Pentax'a.

Źródło? Najlepsze :!:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Chmarski napisał/a:
Trochę źle to ująłem. Do tego co zapłaciłem za Metz'a musiałbym dołożyć kolejne 30% by kupić w tym czasie Pentax'a.


No to nie masz żadnego powodu by cofać tego HATE'a wobec mnie ;-)

And the Winner is "SunShine" 8-) :-P :mrgreen:

[ Dodano: 2008-04-02, 14:13 ]
Skoro znamy już zwycięzcę - nie ma co dalej ciągnąć tego OFFTopa 8-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
sunshine napisał/a:
No to nie masz żadnego powodu by cofać tego HATE'a wobec mnie ;-)

Nie mam powodu Cię HATE'ować. Mam swojego Metza i na razie Pentax mi nie potrzebny.
Do tego dopiero co sobie nabyłem w zaprzyjaźnionym źródle Tamronika SP90... i HATE'y z powodu lampy mi nie w głowie.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Cytat
Do tego dopiero co sobie nabyłem w zaprzyjaźnionym źródle Tamronika SP90...


I hate u :-P
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
:evilsmile:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jako uzytkownik Metza po okolo pol roku uzytkowania stwierdzam iz wybral bym go jeszcze raz.I zapewne jest to spowodowane tym ze nie znam lampy Pentaxa i nie mialem z nia do czynienia ale docenilem Metza przez ten okres jego uzytowania.
Na akumulatorkach Phiipsa 2500mAh -Metz daje okolo 330 blyskow-dwupalnikowych. Drugi palnik daje tez mozliwosc zrobienia dosyc bliskiego ujecia wtedy gdy gorny jest podniesiony a jego (gornego) blysk nie wplywa na naswietlenie sceny.
Jako ze moja Kasetka dociepla wszystkie zdjecia - wychodza one dosyc naturalnie ( kolor skory).
No i cena- dziwnym jest to ze przez pol roku nie spadla ani o zlotowke(a dolar/euro stracily troche)- wiec ...kto za tym wszystkim stoi ? ;)
Minusy? Deliaktny -latwy do zarysowania plastik lampy, sterowanie i menu;slabe wspomaganie AF.

Niestety sztuka focenia z uzyciem lampy blyskowej to dosyc zawily temat( dla mnie) -wiec moja droga to uczenie (?) sie na bledach.
Reasumujac - polecam Metza ;)
Pare fotek pt Metz58 +kasetka+zoltodziob(ja) np tu :
http://www.prlkatowice.yo...ils.php?album=2

Pozdrawiam
Blesso
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Chmarski, wiedziałem, że Cię tu znajdę :evilsmile: Przekonuj, przekonuj na innym forum, będzie kolejny Pentaksiarz :)

Tak przy okazji napiszę, że pstrykając fotki makro w lesie z lampą w ostatnie słoneczne weekendowe popołudnie, przy zmianie kolejnego położenia względem robala... odpaliła mi samoistnie lampa :shock: Małe śledztwo doprowadziło do wykrycia sprawcy, znanego w Egipcie jako Ra :lol:
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
aflinta, ja wiedziałem, że już jesteś.
ON weźmie Pentax'a 8-)
Swoją drogą, to co tam napisałem to prawda. No i żonka ma wolnossaka. A ja Tamrona 8-)
 

fotelka  Dołączyła: 03 Kwi 2008
Witam :)
Witam,

zarejestrowałam się na tym forum właściwie tylko po to, aby zabrać głos w tej dyskusji - mam nadzieję, że docenicie, Panowie, ten doniosły fakt :-P

Zacznę od początku (to podobno zawsze dobre wyjście ;-) ). Otóż wpadł mi dziś w ręce w Empiku nowy numer jakiegoś fotograficznego czasopisma (przeglądam kilka naraz, więc już nie pamiętam co to było, chyba Kurier, ale to bez znaczenia) i natknęłam się tam na nakolanniczą recenzję nowego Metza 58. :shock: Gdy już pozbierałam szczękę z podłogi i doszłam do domu, wrzuciłam w Google frazę "Metz 58 opinie", wydawało mi się bowiem niemożliwe, aby ludzie nie wiedzieli, w co się pakują.
Tak trafiłam na to forum.

Jestem "myszką canonowską", jak ktoś to ujął, rzeczonego Metza dorwałam rok temu. Sprawował się w miarę nieźle, choć pożerał nieprawdopodobne ilości prądu (rekord - pełne akumulatorki starczyły na 20 zdjęć :roll: fakt -w ciemnym, dużym pomieszczeniu, ale jednak..) nie wydało mi się to jednak podejrzane - wcześniej używałam słabszej lampy i stwierdziłam po prostu, że widać taka cena mocy.
Wypstrykałam nim na pewno więcej niż 800 zdjęć. Zaznaczam jednak, że o sprzęt dbam jak o dziecko - zawsze. Nigdy nie używam inaczej niż rozsądnie, nigdy nie zdarzyło mi się zostawić akumulatorków w środku itd. Chucham i dmucham, jestem bowiem na tym etapie, na którym zwyczajnie nie stać mnie na psucie sprzętu. 8-)

Owego feralnego dnia wyciągnęłam Metza po jakichś 3-4 tygodniach nieużywania. Załadowałam, przykręciłam i w swoim jasnym mieszkaniu zamierzałam zrobić kilka zdjęć.
Od razu zauważyłam, że coś było nie tak z autofokusem. Nie była to jednak cisza, jak sugerował ktoś wcześniej, wręcz odwrotnie - głośny, charakterystyczny "zacinający" dźwięk. Nie było jednak zbyt dużo czasu na kontemplację, albowiem parę sekund później Metz eksplodował. Normalnie wybuchł.

Mało nie dostałam apopleksji, bowiem (poza wrażeniami dźwiękowo - wizualnymi) tak się składało, że ten Metz przytwierdzony był do mojej ukochanej "piąteczki" i miałam w ułamku sekundy wizję, jak jestem o 10kawałków w plecy, albo i o 14, gdyby jakimś dziwnym trafem poszło po obiektywie (wyobraźnia panikującego nie zna granic). :evil:


Kupiłam lampę przez Allegro, ale facet miał same dobre komentarze - także i w tym przypadku co prawda stwierdził, że jestem pierwszą osobą, która zgłasza coś takiego, ale zaraz powiedział, żeby przesłać mu lampę i on ją wyśle do reklamacji (było to w czasach, kiedy w Polsce jeszcze tego modelu dla Canona nie sprzedawano - sprowadzał go z Niemiec, co zdaje się wyszło na dobre).
Minus był taki, że czekałam na lampę 4 mies :roll: więc oczywiście musiałam kupić w międzyczasie nową (kupiłam Canona i nie żałuję - fajna lampka).
Plus - naprawili ją i nie płaciłam nawet za przesyłkę. Rzeczywiście szła z Niemiec, w środku były niemieckie papiery gwarancyjne.

Co z tego - teraz za Chiny jej nie założę. Po prostu się boję. Niby te przepięcia nie mają prawa przechodzić na aparat, ale to za droga zabawka.

Co prawda wygląda na to, że naprawili ją dobrze - dużo szybciej się ładuje i póki co autofokus działa, ale tak naprawdę przetestuje ją moja druga połowa z gorszym aparatem. Szkoda ryzykować.

I ciekawostka - gdy lampa do mnie wróciła, facet - sprzedawca - powiedział, że w międzyczasie z 30 lamp, które sprzedał, to samo stało się z 23 :-? to chyba o czymś świadczy.

Żeby nie było - nie robię antyreklamy Metza w ogóle - mam starą, dobrą Metzowską 44, której sporadycznie używam do dziś. Działa bez zarzutu.

Ale ten model to jakaś kompletna katastrofa, a nie zauważyłam istotnego oddźwięku z tego tytułu ze strony konsumentów - dlatego zakasałam rękawy i zarejestrowałam się u Was i napisać dokładnie, co i jak.

W razie pytań piszcie na maila, podpiszę się imieniem i nazwiskiem - tutaj jakoś nie mam ochoty :mrgreen:

Reasumując -
- tak, psuje się autofokus
- tak, lampa wybucha (albo przynajmniej wybuchała w wersji dla Canona)
- nie, z reklamacją u Metza nie miałam problemów (poza czasem oczekiwania :evil: )


Pozdrawiam, M.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Jak dawno temu kupiłaś tego Metza?

Może to była felerna partia tych lampek - i należało by się wystrzegać używanych sztuk z daną serią produkcyjną (podaj jakieś info)?

To co opisujesz (zakładając że jest to prawda) to istna paranoja tymbardziej że Metz nie ogłaszał felernych partii które wybuchają... A użytkowałaś tą lampę normalnie/standardowo tak?

Pozdrawiam ;-)
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Re: Witam :)
fotelka napisał/a:
zarejestrowałam się na tym forum właściwie tylko po to, aby zabrać głos w tej dyskusji - mam nadzieję, że docenicie, Panowie, ten doniosły fakt :-P

Jeśli przyznam się, że doceniam, to będziesz tutaj z nami choć czasami pisała?
Wiem już, że masz Canona, ale to w niczym nie przeszkadza...
Nawet trochę ułatwia, bo nie będziesz chciała się pożyczać obiektywów. :mrgreen:

Ciekawa historia z Metzem... aż zazdroszczę ;-)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
dzizas, to narobilas spustoszenia! Mysle, ze pierwszym syndromem problemow powinny byc krotkie czasy pracy na aku... Nie znam konstrukcji tej lampy, ale jak wybuchlo to pewnie jakis kondensatorek... dziwne :/
W swiezych lampach nie powinno byc juz takich problemow (chyba Metz potrafi uczyc sie na wlasnych bledach), ale nieprzyjemna to opowiesc.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tiaa....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach