Witas1000  Dołączył: 05 Gru 2007
Obiektyw stało czy zmienno?
Jestem zainteresowany kupnem obiektywu. Nie wiem czy stały czy zmienny. Zdjęcia wykonywane będą w plenerze (krajobrazy), w pomieszczeniach (kościoły, dom itp.). Poza tym kilka portretówek.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Więc przestudiuj interesujące Cię wątki w tym właśnie dziale. Jest ich wiele.

[ Dodano: 2007-12-07, 09:41 ]
P.S. Ja też nie wiem, czy interesuje Cię stałka, czy zoomik.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witas1000, - w poprzednim watku juz odpowiedziano ci wystarczajaco doklanie
jezeli nadal w tym stylu bedziesz pisal/zadawal pytania - uznam cie za trolla
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Witas1000 napisał/a:
Nie wiem czy stały czy zmienny.

Drogi Witas1000, jeśli Ty nie wiesz, to skąd my mamy wiedzieć?

Na początek może kup zooma - bardziej uniwersalny. Z czasem wyklaruje się, czy któreś ogniskowe Ci wyjątkowo podchodzą - wtedy możesz kupić odpowiednie stałki.

Wtedy już będziesz wiedział co lubisz i co jest Ci potrzebne i czego Ci brakuje.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Cytat
uznam cie za trolla


teraz to trza uważać
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
przeczytajcie posty tego forumowicza..... nie ma sensu odpowiadac
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Czytaliśmy :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Fafniak, czytałam. Ale pomyślałam sobie, że jeśli wszyscy by mu powiedzieli "Kup zooma" to może w końcu by kupił i nie zadawał już pytań ;-)

Bo za niektórych trzeba podejmowac najprostsze decyzje - najpierw robią to rodzice, potem współmałżonkowie. A czasem obcy ludzie ;-)
 
Witas1000  Dołączył: 05 Gru 2007
Trola, prostackie określenie
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Uwaga na nisko przelatujące jaskółki!
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Chciałem kiedyś zapytać, co znaczy słowo IHMO, bo nie wiem, ale nie chciałem, żeby uznali mnie za trola, to nie zapytałem i dalej nie wiem. Mówię to całkiem poważnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Dziękuję, wstyd się przyznać, nie wpadło mi to do głowy. Tkwię jeszcze w erze papierowych słowników...
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Witas1000 napisał/a:
Jestem zainteresowany kupnem obiektywu

ja też
Witas1000 napisał/a:
Nie wiem czy stały czy zmienny

ja wiem - zmienny Sigma 100-300/4
Nie wiem tylko jak sprawić , aby za ten obiektyw zapłacić np. 350 zł , zamiast 3 500 zł , bo tyle on kosztuje. Pomożecie ? :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
eryk napisał/a:
Nie wiem tylko jak sprawić , aby za ten obiektyw zapłacić np. 350 zł , zamiast 3 500 zł , bo tyle on kosztuje. Pomożecie ?
- sam chetnie sie dowiem
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
eryk napisał/a:
Nie wiem tylko jak sprawić , aby za ten obiektyw zapłacić np. 350 zł , zamiast 3 500 zł , bo tyle on kosztuje. Pomożecie ?

oczywiscie , np w 10 ratach :mrgreen:


Witas1000 napisał/a:
Nie wiem czy stały czy zmienny.

a po co sie "rozdrabniac", nie lepiej miec jedno i drugie na raz?
naloz stalke na obiektyw zmiennoogniskowy, a dzieki temu bediesz mial zalety ob. zmiennoogniskowego o jakosci stalki :evilsmile:

;-) :-B
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Witas1000, jestem dziś w doskonałym nastroju, więc spróbuję nawiązać do twojego poprzedniego wątku i postaram się wyczerpująco odpowiedzieć.

mygosia napisał/a:
Ale pomyślałam sobie, że jeśli wszyscy by mu powiedzieli "Kup zooma" to może w końcu by kupił i nie zadawał już pytań ;-)
kup kita, serio. Chcesz dobre optycznie szkło? pentaxowy kit jest w czołówce spośród kitów innych firm. Jak fotogafowałeś kompaktem to powinien Ci wystarczyć, na f/8 jest żyleta. To by był najbezpieczniejszy wybór bo jak wpakujesz się w jakąś stałkę to może się okazać że wydałeś kilka tysięcy a masz ochotę na zupełnie inną ogniskową. Ja np. przed kupnem lustrzanki sądziłem że będę potrzebował jakieś "długiej lufy" ale jak się okazuje moje potrzeby to max 100mm. Potrzeby wyszły dopiero po pewnym okresie użytkowania. Obecnie czaję się na DA 12-24.

...a więc... kup kita (albo dwa: 18-55 & 50-200)

a jak uważasz że pasują ci "kitowe" ogniskowe i chcesz więcej wydać to kup 16-45
a jak powyżej i chcesz mieć jasno to kup DA*16-50 podobno nie wart swojej ceny ale na pewno lepszy od kita.

Jeśli chodzi o nawiązanie do obecnego wątku to niestety sam musisz wiedzieć czy potrzebujesz zooma czy stałki. Jak byś nie wiedział to stałki są zazwyczaj lepsze optycznie. Jak nie uznajesz kompromisów to kupuj 77ltd; 31ltd; DA14. (Chociaż niektórzy śmią twierdzić że DA 12-24 jest lepszy od DA14).

Wariant ekonomiczny - kup jakieś manuale
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
hamster, -heh juz widze nastepne pytanie :mrgreen: :-P
 
Witas1000  Dołączył: 05 Gru 2007
Dzięki. Wezmę to pod uwagę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witas1000, - to wszystko juz bylo napisane....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach