fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Taaak, Michał, przyjemnie sobie popatrzeć na Twoje zdjęcia.......
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wracając do tematu, zrobiłem z ciekawości 5 odbitek zdjęć krajobrazowych (między innymi te co są w galerii tutaj) w formacie 30x45 do tego dostałem paspartu w tymże rozmiarze i dostosowane do ramki aluminiowej z szybą 40x60. Pierwsze próby oprawienia bez podkładu z tekturki i klejenia pokazują , że nie tendy droga. Nie wiem też, czy pomogą jakieś różki celafonowe, lub plasterki do przyklejenia zdjęcia w albumach. Zdjęcie jest na tyle dużego formatu i niestety raczej trzeba będzie przykleić go po całości do tekturki podkładowej aby nie powstawały mninimalne deformacje, które wyglądają okropnie jak patrzy się pod kątem na oprawione zdjęcie.
Pytanie mam takie, czy można kleić zdjęcie "po całości" i jakim klejem aby nie schrzanić zdjęcia?
Dla informacji dodam, że paspartu dla wymiarów zdjęcia 30x45, do ramy 40x60 kosztuje w Związku Polskich Artystów Plastyków w Wa-wie na ulicy Mazowieckiej 11a 10,50zł a oprawa ze szkłem z aluminiową ramka 31 zł. Do tego muszę przyznać, że mają bardzo duzy wybór ram, antyram , paspartu kartonów itp itd. Ceny myślę,że też są przystepne jesli nie niech ktoś mnie wyprostuje:)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zenza napisał/a:
Pytanie mam takie, czy można kleić zdjęcie "po całości" i jakim klejem aby nie schrzanić zdjęcia?




Drugi z lewej.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Pozwolę sobie odkopać temat
Chcę sprezentować koleżance jedno z moich zdjęć. Mam nadzieje, że się jej spodoba i powiesi gdzieś w mieszkaniu. Wnętrze raczej spore, duże białe ściany, toteż zastanawiam się w jaki sposób wykonać odbitkę, jaki format? Początkowo myślałem o klasycznym 30x45 plus jakaś rama aluminiowa z szybą, ale ten format wydaję mi się trochę mały. Nie chcę szaleć z kasą :-P dobrze jak całość zamknęła by się poniżej 100zł.

Co doradzacie? Odbitka czy jakiś fotoplakat? Nie wiem zupełnie jak w tym drugim z jakością. Może podzielić zdjęcie na ćwiartki i zaramkować 4 odbitki 30x45?

Fotka o którą chodzi poniżej


 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jesli to prezent, to nie szalej z wielkoscia. Pamietaj ze A4 oprawia sie w A3, a A3 w A2 itp... Ja bym raczej polecal mniejszy format... Szczegolnie ze nie wiesz czy sie spodoba.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
jitt, moze poszukaj firmy, ktora robi wydruki na plytach PCV. Bardzo ciekawie to wyglada, odpada koszt oprawienia a jakosc wydruku jest w/g mnie jak najbardziej ok. Z tego co pamietam, to 70x100cm kosztuje okolo 70zl (w skanuj.pl).
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
alkos, jasne że rama ma być większa, dodatkowo jakieś paspartu itp, może rzeczywiście nie będzie szaleństw, tylko dobrej jakości odbitka 30x45.

Ale z drugiej strony, co za różnica czy się małe nie spodoba czy duże? :-D A jak się spodoba, to nie lepiej duże? Koleżanka właśnie urządza mieszkanie, meble są, na ścianach dwa plakaty filmowe w aluminiowych ramach. Jedna ściana, nie licząc regału, pusta a powierzchnia ogromna i myślę że takie 100x70 fajnie by się wpasowało w sąsiedztwie plakatów, które chyba mają podobną wielkość

Sebastian, rozumiem że miałeś do czynienia z tymi płytami ze skanuj.pl? rzeczywiście dobra jakość? Widziałem na paru wystawach nadruk na płytach i faktycznie nie było źle...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jitt napisał/a:
co za różnica czy się małe nie spodoba czy duże?


Glupiej jej bedzie nie zawiesic bilbordu.

jitt napisał/a:
A jak się spodoba, to nie lepiej duże?


Nie zawsze, do duzego potrzebujesz odejscia, zeby je ogarnac wizualnie. Dla zdjecia 70x100 ja potrzebuje przynajmniej 2m - ma kolezanka tyle od sciany do srodka pokoju?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ostatnio zapanowala jakas mania wielkosci. Pelna odbitka 30x45 plus paspartu to jest przeciez olbrzym. Nawet jesli na scianach juz cos wisi, to takie monstrum zdominuje cale pomieszczenie. Jakie to jest mieszkanie? Jesli zwykle wspolczesne budownicttwo, to takie zdjecie to przeciez prawie 1/4 wysokosci sciany! Rama 30x40 to jest wg mnie max, chociaz ja osobiscie wstydzilbym sie dac tak duza odbitke swojego zdjecia.

 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
alkos, pokój ma ok 50m^2 i przypomina kwadrat więc odbiór zdjęcia będzie ok

zerkałem na ofertę skanuj.pl, czy ktoś kojarzy tego typu usługi w Krakowie?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jitt napisał/a:
czy ktoś kojarzy tego typu usługi w Krakowie
Jakub Jewula. http://www.skanowanie.com.pl/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Ostatnio zapanowala jakas mania wielkosci.


Ano. Bylem na wystawie MOMA New York w Dublinie i 80% zdjec bylo 20x25cm lub mniejsze. I ogladalo sie je swietnie.

Problemy mialem z tym 1x2m, bo ni cholery nie moglem znalezc dystansu. A miejsce niby bylo...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Przeciez wszedzie mowia, ze liczy sie wielkosc ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Są zdjęcia, których cały urok ujawnia się w małym (nawet malutkim) rozmiarze, a są takie, że chciałoby się je mieć na pół ściany - wszystko zależy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Przeciez wszedzie mowia, ze liczy sie wielkosc


Jesli mowisz o tym kawalku tluszczu z avatara, to mam wiekszego :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
mam wiekszego

przykładałeś do monitora czy wiesz no oko? ;-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
alkos, moze kiedys uda sie w realu porownac kto ma wiekszego :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mowie o tym co mi sie owija wokol pasa... :evilsmile:
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
ok, rozmiar pewnie będzie 30x45, jak polecacie to oprawić?, myślałem o zabezpieczeniu folią z przodu i podklejeniu na piankę lub PCV, całość w paspartu i rama aluminiowa

rama rzecz gustu i coś wybiorę w sklepie ale jak z foliami piankami, co polecacie, żeby nie było tandety a i nie szło po kieszeni za bardzo?

podklejanie jest konieczne? czy wystarczy wsadzić w paspartu i ramę? folia czy rama z szybą?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jitt napisał/a:
podklejanie jest konieczne?
Z tego co zaobserwowałam jest. Nawet jak na początku jest wszystko ok, to po jakimś czasie i tak się fałduje. Podklejanie punktowe też niewiele daje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach