Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Moim zdaniem rama zależy od gustu dawcy i biorcy :)
JA osobiście widział bym to zdjęcie w czymś takim:




lub nadrukowane na PVC
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jitt napisał/a:
myślałem o zabezpieczeniu folią z przodu i podklejeniu na piankę lub PCV, całość w paspartu i rama aluminiowa
A nie lepiej podeklic standardowa na tekture bezkwasowa? Na czym bedzie ta odbitka? Jesli wydruk, to moze po prostu od razy wydrukuj na piance.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
dzerry, no właśnie nie wiem jak lepiej...

Podzwoniłem dziś trochę i chyba wybiorę się do finisz studio na Łobzowskiej. Wiem że ludziska polecają Jakuba Jewułę, ale cenowo za sam skan chcieli ponad dychę, a to zdjęcie to nie jakieś super mega arcydzieło.

[ Dodano: 2010-06-01, 20:23 ]
aha w finisz powiedzieli, że mogą wydruk, mogą tradycyjnie naświetlić, wybiorę się to zobacze jak co wygląda i co się bardziej podoba
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
Potrzebuję wydrukować kilka zdjęć w większym rozmiarze, chodzi o skany z b&w i oprawić to w ramę 70x48 + passe-partout czyli oceniam, że 45x30 to optymalny wymiar odbitki czy większa?

Mógłby ktoś polecić miejsce gdzie mógłbym coś takiego zamówić?

Dostałem oferte od fotowydruki.com na calosc czyli: rama drewniana nielsena ze szkłem antyrefleksyjnym z passe-partout = 110 zł/szt + wydruk na barycie 40x30 (dlaczego nie format 3:2??) = 60 zł/ szt

jakościowo byłoby to pewnie dobre i wyglądałoby to tak jak chcę ale czy orientuje się ktoś czy to dobra cena czy mógłbym zrobić to inaczej a taniej by osiągnąć efekt wizualny taki jak tu? to będzie stała ekspozycja więc musi być porządne

ps. do takiej duzej odbitki styknie gdy plik ma ponad 4000 px na dluzszym boku?

pozdr.

Paweł
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel_swinarski napisał/a:
40x30 (dlaczego nie format 3:2??)


Znajdz firme ktora drukuje na papierze z roli, to ci przytna do dowolnego formatu.

pawel_swinarski napisał/a:
ps. do takiej duzej odbitki styknie gdy plik ma ponad 4000 px na dluzszym boku?


Tak.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja zwykle kupuje jeden rozmiar w który swobodnie chodzi 30x40cm, a i mniejsze fotografie ładnie sie prezentują.

Na piaskowym tle Alkosa, a na wrzosowym od Bawgaja :-D

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
O, piaskowy, lubie :-)
 

plexy  Dołączył: 30 Mar 2010
ja osobiście chciałbym mieć w pokoju coś w ten deseń

chodzi mi tu o passe partout, które nie jest białe i jednolite, tylko chyba ciężko do tego dobrać dobrą ramkę (oczywiście dobry portret znanego fotografa wykonany przez znanego fotografa również by nie zaszkodził :-) )
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A to fajne. Ale bardzo trzeba indywidualnie kombinowac do kazdego zdjecia.
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Cytat
Ja zwykle kupuje jeden rozmiar w który swobodnie chodzi 30x40cm, a i mniejsze fotografie ładnie sie prezentują.

Na piaskowym tle Alkosa, a na wrzosowym od Bawgaja :-D


Ta pierwsza fotografia no to jeszcze ale oprawa tej drugiej w ogóle mi nie podchodzi: przekombinowane. Moim zdaniem lepiej by to wyglądało gdyby to pierwsze kremowe passe partout zamykało fotografie. A tutaj mamy kremowe i chyba drugie(?) białe i jeszce sama fotografoa ma swoje trzecie tło: jak dla mnie za dużo warstw.
Ja stosuje jedno passe partout i wyglada to moim zdaniem bardzo elegancko, nie lubie kiedy przekombinowana oprawa odwraca uwage od samego zdjęcia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
na wrzosowym od Bawgaja


Kurde, wyglada jak Webb, nie? :-D

tofik napisał/a:
A tutaj mamy kremowe i chyba drugie(?) białe i jeszce sama fotografoa ma swoje trzecie tło: jak dla mnie za dużo warstw.


A to racja.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
tofik napisał/a:
A tutaj mamy kremowe i chyba drugie(?) białe i jeszce sama fotografoa ma swoje trzecie tło: jak dla mnie za dużo warstw.


Jest jedno passe partout, kremowe. Zdjęcie jest przyklejone do białego kartonu i to wszystko.

alkos napisał/a:
karmazyniello napisał/a:
na wrzosowym od Bawgaja

Kurde, wyglada jak Webb, nie?


:-D no cóż, a jednak to Bawgaj :mrgreen:
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Nie chciałem zakładac nowego wątku...
Myślę o zrobieniu własnego PAPIEROWEGO portfolio może nawet z wydrukami fomatu A3.
I teraz mam problem z wykonaniem. Pomyślałem że najlepiej byłoby przykleić zdjęcia na czarny karton potem je połączyć i okładka. Gdzieś wyczytałem że introligatornia, że tam mi zszyją. Tylko że wtedy nie mogę zmieniać czy dodawać samemu kart. Wolałbym coś w formie segregatora. Zalezy mi żeby było to naprawdę eleganckie. Ktoś ma jakieś doświadczenia. Gdzie można kupic taka teczkę, album czy jak to nazwać. I napewno nie chcę żeby wydruki były w koszulkach lub za jakąkolwiek inną folią.
A może samemu dało by sie to wykonać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Daniel1977, wstawiaj zdjęcia w nowych wierszach bo szerokości monitora brakuje.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Paris Photo 2006















PARIS PHOTO 2007


































Picasso :lol:
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
tofik napisał/a:
Wolałbym coś w formie segregatora. Zalezy mi żeby było to naprawdę eleganckie. Ktoś ma jakieś doświadczenia. Gdzie można kupic taka teczkę, album czy jak to nazwać.

Kiedyś znalazłem coś takiego:

http://www.fotokoszyk.pl/...ladka-1329.html

i do tego wkłady:

http://www.fotokoszyk.pl/...zarna-1331.html

Zastanawiam się, czy nie taniej i lepiej byłoby zrobić portfolio postaci fotoalbumu naświeltanego na papierze foto i odświeżać go sobie co jakiś czas? Np. takie coś:

http://www.najlepszefoto....-portfolio.html
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
M.W napisał/a:
Paris Photo 2006
M.W, ten post powinien byc pokazywany wszystkim wyznawcom antyram, kolorowych ramek i innych dziwadel. Nie ma lepszej oprawy dla zdjec niz prosta biala/czarna/drewniana rama i biale lub kremowe passepartout.

A jesli chodzi portfolio, takie do prezentacji, to ja w tej chwili widze tylko dwie sensowne metody. Pierwsza to porzadne pudełko z odbitkami max 20x30 ze sporym marginesem, odbite lub wydrukowane na dobrym papierze, a druga to ipad. Wszelkie albumy nadaja sie co najwyzej na zdjecia slubne - ciezki albu,m z grubymi kartami, zawsze bedzie zamulal fotografie - fotografia ma byc lekka i o ile to nie jest koniecznie, wolna od wszelkich zewnetrznych kontekstow. Dlatego odbitki luzem lub ipad sa tak dobre. I to raczej nie jest moj wymysl.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Odbitki luzem to świetny pomysł, ale ipad?... Drogie, trzeba do prądu podłączać i jeszcze przez Apple produkowane :evilsmile:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
rjan napisał/a:
ale ipad?
Podobno to genialnie wyglada - najlepsza cyfrowa forma prezentacji - ipad ma zadziwiajaco dobry wyswietlacz.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
Podobno to genialnie wyglada - najlepsza cyfrowa forma prezentacji - ipad ma zadziwiajaco dobry wyswietlacz.


A ja się nie zgadzam - wygląda paskudnie. Wypalcowane i zdehumanizowane. Widziałem, masa ludzi tutaj ma, paru chwaliło mi się swoimi fotami. W życiu. Błe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach