dan  Dołączył: 11 Sie 2006
niepozorne, plastikowe kompakty z pazurem
[...]
alkos napisał/a:
Nikon L35AF

Ha! Korporacja juz zaczela Cie wychowywac! Pewnie Twoim kolegom dali do domu jakies normalne sprzety - D80, D200. A Tobie tego rupiecia :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Postaraj sie o sampla, to moze zmienie zdanie


neopan 1600, Nikon L35AF @ auto ;-) + lampa vs Zeiss 45/2 @ 5,6 + lampa



[ Dodano: 2007-11-21, 23:51 ]
Cytat
Dziwne.. co im tak zalezy, skoro za tydzien sami je opublikuja?


Wole nie sprawdzac ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ladnie, ladnie z tym L35AF :-) Hmmm... a moze warto zapolowac wiec na pierwsze kompakty Pentaxa ze staloogniskowym obiektywem? Nie powinny byc gorsze optycznie :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Hmmm... a moze warto zapolowac wiec na pierwsze kompakty Pentaxa ze staloogniskowym obiektywem?


To powinien byc odpowiednik (PC35AF):



...no i ten dizajn z blejd ranera ;-) Problemem moze byc tylko aktywny AF, ktory nigdy nie jest tak dokladny jak pasywny i nigdy nie dziala dorze na duze odleglosci... :-|
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
neopan 1600, Nikon L35AF @ auto + lampa vs Zeiss 45/2 @ 5,6 + lampa

Biorac pod uwage, ze to drugie jest z 45/2, to trzeba przyznac ze ten Nikon wypada rewelacyjnie!

Ten Canon tez ma ladne szkielko:
http://www.allegro.pl/ite...40mm_f1_9_.html

[ Dodano: 2007-11-22, 10:08 ]
Dobra, kupilem go, zobaczymy co to za klamot :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
To powinien byc odpowiednik (PC35AF):

Obrazek

...no i ten dizajn z blejd ranera ;-) Problemem moze byc tylko aktywny AF, ktory nigdy nie jest tak dokladny jak pasywny i nigdy nie dziala dorze na duze odleglosci... :-|

O! Jaki smieszny! No czyms takim trzeba przyznac, ze za Chiny nie zwroci sie na siebie uwagi na ulicy :-D Aktywny AF moze i gorszy na wieksze odleglosci, ale teoretycznie powinien dzialac nawet po ciemku. Jak to jest z tym Nikonem u Ciebie???
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Dobra, kupilem go, zobaczymy co to za klamot


Nie chce cie straszyc, ale trzy dni temu identyczny wyladowal u mnie w smietniku. AF byl szalenie niedokladny - chcialem naprawic i urwalem jakas tasiemke od danych.... :-/ Mam nadzieje ze to tylko moj egzemplarz taki byl.

To znaczy jak trafial z ostroscia, to byl naprawde ekstra - ostry od 1.9, ladny bokeh, itp - ale najczesciej nie trafial. No i glosny jak jasna cholera - glosniejszego kompaktu nie slyszalem ;-) Nie dosc ze ma okropny biiiiip informujacy o dlugich czasach, to jeszcze przewijanie filmu brzmi jak nie przymierzajac mala kosiarka ;-)

sylwiusz napisał/a:
Jak to jest z tym Nikonem u Ciebie???


Nienajgorzej, no ale G2 z podwójnym af RZĄDZI.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
[...]
alkos napisał/a:
eopan 1600, Nikon L35AF @ auto + lampa vs Zeiss 45/2 @ 5,6 + lampa

wielki powrot pikaczu!

btw jak ci sie znudzi ten nikon, to nie wywalaj do smietnika - daj sie pobawic;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
AF byl szalenie niedokladny

Czytalem w paru miejscach o tym. :-/

alkos napisał/a:
To znaczy jak trafial z ostroscia, to byl naprawde ekstra - ostry od 1.9, ladny bokeh, itp - ale najczesciej nie trafial. No i glosny jak jasna cholera - glosniejszego kompaktu nie slyszalem Nie dosc ze ma okropny biiiiip informujacy o dlugich czasach, to jeszcze przewijanie filmu brzmi jak nie przymierzajac mala kosiarka

:-o No to pieknie! Ale czyms musze wypstrykac to stado NPC :-P

[ Dodano: 2007-11-27, 03:10 ]
alkos napisał/a:
To znaczy jak trafial z ostroscia, to byl naprawde ekstra - ostry od 1.9, ladny bokeh, itp - ale najczesciej nie trafial.

Tak sie zastanawiam nad tym ustawianiem ostrosci we wszelkiej masci kompaktach analogowych i wychodzi mi, ze jedna z glownych przyczyn problemow z ustawianiem ostrosci jest robienie tego na "czuja".

W Contaksach G AF sprzezony jest z dalmierzem i widac w wizjerze, gdzie aparat ustawil ostrosc. A w kompakcie? Widac caly czas to samo! ;-) Trzeba ufac, ze mamy ostro tam, gdzie wycelowalismy srodkiem wizjera :-)

Wniosek taki, ze ten utajony autofocus bedzie sie spisywal, dopki nie bedziemy probowali celowac w obiekty:
- male,
- o sporej glebi (np. jakies drzewo - AF zmierzy odleglosc przez przeswit, od jakiejs galezi w glebi drzewa)
- oddalone (tu dochodzi jeszcze specyfika aktywnego AF, ktory jest cienki na wieksze odleglosci - ale to ma znaczenie raczej przy wiekszych ogniskowych, gdzie pozniej zaczyna sie nieskonczonosc)

Swoja droga chyba jedyna mozliwoscia obserwowania ostrosci w wizjerze apratu o wymiarach kompaktowych jest wyposazenie go w system dalmierzowy sprzezony z AF-em. Mi wiadomo tylko o trzech takich: G1, G2 i Hexar AF.
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
dan napisał/a:
W Contaksach G AF sprzezony jest z dalmierzem i widac w wizjerze, gdzie aparat ustawil ostrosc.


Kurcze, no albo się mylisz, albo mój G2 jest wadliwy - obraz w wizjerze jest cał czas taki sam. Jest oczywiście drabinka odległości, ale nie daje ona dokładnych informacji o tym gdzie aparat ustawił ostrość...

pozdrawiam,
Marcin
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
alkos napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Hmmm... a moze warto zapolowac wiec na pierwsze kompakty Pentaxa ze staloogniskowym obiektywem?


To powinien byc odpowiednik (PC35AF):





Ooo!!! Mam takiego :-) (PC35AF-M - wersja z automatycznym przewijaniem filmu). Leży sobie u mnie już jakiś czas i jeszcze nie miałem okazji (czytaj: nie chciało mi się) wypstrykać rolki żeby sprawdzić czy wszystko ok. A oddałbym w dobre ręce ;-) .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
W Contaksach G AF sprzezony jest z dalmierzem i widac w wizjerze, gdzie aparat ustawil ostrosc.


Ze co?

dan napisał/a:
wyposazenie go w system dalmierzowy sprzezony z AF-em. Mi wiadomo tylko o trzech takich: G1, G2 i Hexar AF.


Bosz, Dan, gdzieś to wyczytał? Przecie to normalne kompakty, jedynie G mają skale w metrach. Ale i np. L35AF ma cos takiego.


dan napisał/a:
(tu dochodzi jeszcze specyfika aktywnego AF, ktory jest cienki na wieksze odleglosci - ale to ma znaczenie raczej przy wiekszych ogniskowych, gdzie pozniej zaczyna sie nieskonczonosc)


A to racja. Zazwyczaj po ok. 3,5m przestaje dzialac (przynajmniej w G2) - dlatego nigdy nie kupilem Hexara...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
ClicoFantastico napisał/a:


Ooo!!! Mam takiego :-) (PC35AF-M - wersja z automatycznym przewijaniem filmu). Leży sobie u mnie już jakiś czas i jeszcze nie miałem okazji (czytaj: nie chciało mi się) wypstrykać rolki żeby sprawdzić czy wszystko ok. A oddałbym w dobre ręce ;-) .

Ja jestem chętny na tego Nikona!
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
to pentax jest:)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tilt napisał/a:
Kurcze, no albo się mylisz, albo mój G2 jest wadliwy - obraz w wizjerze jest cał czas taki sam. Jest oczywiście drabinka odległości, ale nie daje ona dokładnych informacji o tym gdzie aparat ustawił ostrość...
alkos napisał/a:
Ze co?

Ej, nic nie widac, gdzie mam ostro, a gdzie nie? :shock: :oops: Chyba korekta paralaksy mnie zmylila...

alkos napisał/a:
Bosz, Dan, gdzieś to wyczytał? Przecie to normalne kompakty, jedynie G mają skale w metrach.

Wszedzie sie przewija, ze to "electronic rangefinder" ale widocznie to ma sie tylko do sposobu pracy autofocusa, a z wizjerem nie ma nic wspolnego :roll:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
e tam Dan,
ja używam ostatnio Zorki 2C i nawet nie patrzę na dalmierz- tylko ostrzę na oko na pierścieniu ostrości na metry ustawiam.
i o dziwo- 99% ma dobrze ustawioną ostrość zdjęć!
a do tego look zdjęć cz-b szkłem bez żadnych powłok.. cudak
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ej, nic nie widac, gdzie mam ostro, a gdzie nie?


Nie. Point'n'shoot.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ok, przyszedl ten klocek. Wszystko wskazuje na to, ze jest sprawny, do tego praktycznie bez sladow uzywania :-) Musze przyznac, ze szkielko robi wraznie! A dzwieki wydaje nieprzecietne :-D

Podobaja mi sie te obrazki w wizjerze swiecace sie przy ustawianiu ostrosci:
- glowa - czyli najblizszy zakres pracy AF-a
- rodzinka - sredni zakres
- gory - najdalszy

Przynajmniej wiem, ze "gdzies" ta ostrosc zostala ustawiona :-> Pytanie tylko, czy tam, gdzie chcialem.. ;-)

Zaladowalem juz NPC 8-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A co sadzicie o Leice Mini?

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A co sadzicie o Leice Mini?


Podobno migawka lubi siadac. Poza tym wydaje sie, ze to fajny sprzecik :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach