plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzisiaj to bym pewnie kupił Metza 58i lub Sigmę Super
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
siwyyy77, ale Artooro cię przebił
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Artooro napisał/a:
a innym dostepu do wiedzy bronisz


Nie bronię, wręcz namawiam... nawet w tym wątku ;-)

[ Dodano: 2007-12-20, 21:10 ]
piotr_luk, I znów nie jestem najlepszy :-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
W zestawie z Metzem 44 MZ-2 jest kostka (przynajmniej tak pisza na ich stronie oraz w niektorych sklepach). Na forum wyczytalem, ze z taka kostka lampa bedzie dzialac tylko w trybie auto. Ale na 100% bedzie dzialac z kasetka? Bo adapter (zeby miec manual) dokupilbym dopiero za jakis czas, jak gotowka bedzie znowu...

Druga sprawa, gdzies mi sie przewinelo, ze lampa ta ma dwie wersje, ale niestety nie doszukalem sie szzegolow. Ktos cos wie?
Bo na metzu lampa tak wyglada z tylu:
http://www.metz.de/images/produkte/gross/450.jpg
a na pstryk.pl wyglada inaczej:
http://www.pstryk.pl/img/5/03615/main.jpg

Aha, no i co z tym ttl? W kasetce ten tryb nie bedzie dzialal?
W trybie auto lampy, mozna pstrykac w trybie Tv? Czytam instrukcje i glupieje...
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
jak trzeba szybko zrobić fotkę z różnych miejsc, parę kroków bliżej, parę dalej, to raczej trudno będzie się koncentrować na obliczaniu ekspozycji lampy. Lepiej kupić Sigme ST (prawie to samo co 500 Super), któregoś z Tumaxów lub DIGITAL CONCEPTS 952AF, niż lampe bez PTTL.

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
No zaraz, a jak jest z trybem auto? Przeciez nie trzeba samemu przeliczac?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raven napisał/a:
No zaraz, a jak jest z trybem auto? Przeciez nie trzeba samemu przeliczac?

Pod warunkiem gdy robisz na wprost, w momencie gdy chcesz odbić światło zaczynają się schody
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Gdybyscie mieli wybierac miedzy Tumaxem 386 a Metzem 44 MZ-2 (przy czym Metz po okazyjnej cenie, w okolicach Tumaxa), to co byscie wybrali?
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Teraz sprawdziłem. W trybie [A] wszystko działa jak PTTL dopóki palnik ustawiony jest na wprost. Jeśli go przechylę ekspozycja przestaje być liczona.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli ze stopką SCA 3702 M2 to Metza
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
wkt, czyli wtedy zostaje manual, ale zdaje sie w takim polozeniu to jest "troche trudne"?

plwk, a moge prosic o kilka slow dlaczego?

Pytam sie, bo moze bede mial okazje kupic od znajomego tego metza, ale decyzja musi zapasc w bardzo niedlugim czasie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli bez tej stopki to jest tylko automatyka własna i manual a z taką funkcjonalnością to można kupić używaną za 100 zł. Jeśli by chcieć dokupić stopkę to wychodzi 500+270=770 czyli cena Metza 48i nowego z gwarancja.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Dzieki, ale ja pytalem dlaczego metz a nie tumax :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mocniejszy i ma więcej funkcji
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
A mozesz sie jeszcze odniesc do mojego postu wyzej, gdzie daje dwa linki i pytam o roznice w zdjeciach na metzu i w sklepie?

Aha, na sronie porducenta pisza:
"mecablitz 44 MZ-2: EXTREMELY VERSATILE. Combined with the correspond- ing SCA adapter the mecablitz 44 MZ-2 can be used with almost any analog SLR camera as well as with Minolta, Nikon, Olympus and Sony digital cameras"
a potem jeszcze gdzies tam na koncu wymieniaja pentaxa. Jak to w koncu jest z ta wpolpraca w TTL?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bardziej wiarygodne powinno być zdjęcie ze strony producenta - w naturze tej lampy nie widziałem
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
plwk
Cytat
Jeśli bez tej stopki to jest tylko automatyka własna i manual a z taką funkcjonalnością to można kupić używaną za 100 zł.

Przyznam szczerze, ze sie pogubilem. Ta lampa ma ttl, auto i manual. Jezeli dokupie stopke, to niby mam ttl, ale przeciez kasetka nie dziala z ttl? To po co stopka?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
p-ttl, ittl, ettl - jak zwał tak zwał, to wszystko to jest ttl w różnych odmianach czyli pomiar światła następuje po przejściu przez obiektyw.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Czyli ten tryb tez bedzie dzialal z kasetka? Bo na forum szperam i wyszperalem, ze takie lampy nie dogaduja sie z kastka.

I tak juz masz ode mnie :-B :-B :-B za pomoc!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
plwk - nalezy Ci sie tytul najbardziej cierpliwego z cierpliwych ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach