Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Wiesz, Gwiazdor, chyba też mój - ta lampa się nazywa 32mz-3, a nie mz32. Nie dziwię Ci się. Nawzajem :-B
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Założyłem temat, wiem, źle zrobiłem więc piszę w tym wątku - przeczytałem prawie cały, nie znalazłem jasnych informacji, a z domysłów nie chcę wydać 600zł :)

Mianowicie zamierzam kupić sigma EF-500DG bez Super z powodów finansowych - już 2 razy mi się udało wydać mniej i jestem zadowolony (K100D bez Super i Tamron 70-300 zamiast Sigmy APO) więc tym razem znowu przychodzę z prośbą o radę i wyjaśnienie - czym się różni wersja ST od Super, czy dla mnie jako amatora ta różnica będzie zauważalna i warta różnicy? Nie chcę 360 Pentaxa bo nie kręci głową a na tym mi zależy i jest to jedna z przyczyn dla której kupuję świecidełko.

No i jeszcze jedno pytanie: TUTAJ znalazłem lampkę w okazyjnej cenie, ale nie wpisali do tabeli Pentaxa, czy mogę być pewny że będzie ona współpracować z K100D? Czy w ogóle ta lampa ma jakieś wersje dla systemów (na Amazonie: Nikon, Canon osobno...) czy to tylko chwyt reklamowy?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Bruinen napisał/a:
czym się różni wersja ST od Super
Brak HSS, brak trybu bezprzewodowego, brak tylnego wyświetlacza, brak podziału mocy błysku.
Więcej tu: http://www.sigma-foto.pl/?q=node/18
Cytat
czy dla mnie jako amatora ta różnica będzie zauważalna i warta różnicy?
Na to pytanie chyba nikt za ciebie nie odpowie. Musisz sam zdecydować
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Sigma produkuje swoje lampy z dedykacją pod konkretnego producenta aparatów.
W Twoim linku jest lampa z dedykacją do Sigmy i nie będzie poprawnie współpracować z Pentaksem.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Bruinen napisał/a:
Czy w ogóle ta lampa ma jakieś wersje dla systemów
No jasne, przecież każdy z tych aparatów ma inny układ styków
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
piotr_luk napisał/a:
Na to pytanie chyba nikt za ciebie nie odpowie. Musisz sam zdecydować

Tutaj mam pewnego doradcę - portfel :) Jak mi się uda uzbierać na Super - będzie fajnie, jak nie - też będzie fajnie, lepsza średnia lampa niż wbudowana :)
Dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi ;)
PS Śledząc temat nie znalazłem nic o d40... czyżby się podnosił poziom dyskusji :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Bruinen napisał/a:
lepsza średnia lampa niż wbudowana :)
zdecydowanie, ale...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bruinen napisał/a:
PS Śledząc temat nie znalazłem nic o d40... czyżby się podnosił poziom dyskusji

Jest kilka możliwości
1. Wątek jest o lampie a nie body
2. Straszne przeoczenie piszących
3. Miałeś po prosu pecha
:-B :-B :-B
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Bruinen napisał/a:
PS Śledząc temat nie znalazłem nic o d40... czyżby się podnosił poziom dyskusji


No to obniżamy :mrgreen:
Przed zakupem właśnie malutka lampa z odchylanym palnikiem (SB-400) zachęcała mnie do D40.
Ale wygrało męskie ego, że twardym trza być nie mientkim (pisownia zamierzona :)) i wszedłem w system P i nie żałuję.
Własnie takiego odpowiednika SB-400 mi brakuje, bo nie każdy potrzebuje oświetlać katedry.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Gwiazdor napisał/a:
janpop napisał/a:
Gwiazdor byś mógł wrzucić takie fotki.
No to macie.
[url=http://images28.foto...4dm.jpg]Obrazek[/URL]
Kilka uwag:
- pomiar światła matrycowy
- światło zastane to jedna słaba lampka na suficie - akurat żeby AF nie gubił się (i wspomaganie się nie włączało) ;-)
- tryb Av
- balans bieli manual
- "2 palniki" oznacza, że drugi mały palnik Metz-a był włączony (na 1/4 mocy), brak tego onacza jego wyłączenie
- nie śmiać mi się z modelki :-P

Jakieś tam różnice są, ale wszystko w granicach błędu.


Czy przy robieniu tych zdjęć były ustawiane jakieś korekty naświetlania?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
ART, bez żadnej korekty. Wszystko na zero.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Nie wiem, czy takie porównanie padło, ale zapytam: co będzie lepsze - metz 48, czy sigma ef-530 dg st (bez super)? Zaczynam wchodzić w przemysł weselny, i ogólną fotografię komercyjną. Może z biegiem czasu zainwestuję w 540, ale na chwilę obecną i tak sporo sprzętu trzeba zgromadzić.

I jeszcze jedna sprawa - czy w przypadku lamp można w spokoju polecić znajomemu kupno w stanach? Co mam na myśli: już raz przywiózł mi obiektyw i jestem bardzo zadowolony. Ale boje się, że lampy bywają bardziej awaryjne i tu pozostaje pytanie - opłaca się dopłacać 250 złotych na rzecz polskiej gwarancji? Czy produkty te tak często się psują?
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
http://www.allegro.pl/ite..._sosnowiec.html

Gdzie tu jest napisane PTTL, bo nie widzę?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Standardowy opis nie uwzględniający zaułka z Pentaksem
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
yacek13, zamów u Czesia to na pewno dostaniesz do Pentaksa.
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Czyli, że bankowo jest PTTL?

[ Dodano: 2008-02-18, 21:39 ]
Zdano napisał/a:
yacek13, zamów u Czesia to na pewno dostaniesz do Pentaksa.


Jakie zamów, ja się dopiero dokładnie rozglądam. Jeszcze nie wszedłem w fazę ciułactwa nawet.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
yacek13 napisał/a:
Czyli, że bankowo jest PTTL?
Bankowo
 

picaro  Dołączył: 04 Wrz 2007
witam!
mam takie szybkie pytanko :-)
uzbierałem sobie troszkę kasy i chcę kupić do k100d nową lampę. Powiedzmy że stać mnie na Pentax AF 540 FGZ. A jako że pokochałem Pentaxa :mrgreen: i chcę zostać przy tym systemie w przyszłość zmieniniając body na coś wypaśniejszego to moje pytanie brzmi tak:
czy kupować w/w lampę bez zastanowienia czy też ktoś ma jakąś lepszą propozycję?

(wiem że powinienem ten wątek przeczytać cały ale nie zrobiłem tego, bo jest tego kilka stron a ja sobie siedze w parcy :mrgreen: )
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
picaro, kupuj.

A co do pracy, to nudy dzis straszne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach